ALERGIE??

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:43
WELLA píše:hm a kolikrat dene krmis?? to davas teda trochu granuli a k tomu maso?
a taky ze sid driv do tech í mesicu jak mel acanu tak behem dopoledne tak 5x kadil + do vecer da asi 6x a ted po BARFU kadi max. 4 a vetka ze je to moc ze ma kadit jednou tak toho ze taky zas bojim davat mu zas granule...

Hele, já krmim jednou denně, navečer .. Dávám 1/3 dávky granulí a 2/3 dávky maso .. Není to BARF, ale prostě granule s masem, vim, že to asi není až tak správný .. ale on nejí zeleninu, tak se bojim, aby měl všechny potřebný vitamíny a živiny ..
Ale tak to třeba nebylo granulema, štěnda prostě kaděj častěji ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:24
ale prd jednou deně, kadí podle potřeby... stejně jako mi jednou kadí 2x deně, jindy jednou někdy třeba i 5x deně a to krmím masem
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:34
zzuzka612 píše:ale prd jednou deně, kadí podle potřeby... stejně jako mi jednou kadí 2x deně, jindy jednou někdy třeba i 5x deně a to krmím masem

Joo, to je fakt .. Gigi kadí tak nějak pořád (štěně), Tim tak 2x denně a Argo asi 20x :D ale to je proto, že na procházkách označuje :D Prasák :D
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:44
já nevím, ale po tom co tu čtu bych volila jinýho vetrináře nemáš poblíž někoho jinýho ke komu by si se psem chodila? tohle by na mě bylo opravdu moc...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:52
zzuzka612 píše:já nevím, ale po tom co tu čtu bych volila jinýho vetrináře nemáš poblíž někoho jinýho ke komu by si se psem chodila? tohle by na mě bylo opravdu moc...

Taky mne to napadlo, ale neodvážila sem se to říct :D Mě dostaly hlavně ty granule a že barf je špatnej :-(
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:59
granule který má nasmlouvaný, BARF je špatnej, kadí se jednou deně a kdoví co ještě :velky_usmev: :velky_usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 21:08
zzuzka612 píše:granule který má nasmlouvaný, BARF je špatnej, kadí se jednou deně a kdoví co ještě :velky_usmev: :velky_usmev:

No asi tak nějak :D Nevim, že by zrovna proplan byl dobrej :D A acana je špatná .. no dobrý fórky ..
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 08:26
Já bych granulema nekrmila ani náhodou, nevíš co je tam za sajrajty co mu vadí a nikdy nepříjdeš na to na co je vlastně alergickej. Krmit jednou denně BARF je totálně na prd, tráví se to rychleji než granule které psovi uvíznnou v žaludku i 2 dny, takže se ti může stát,že ti začne zvracet z hladu. Kup si jehněčí nebo telecí maso k tomu rýži a sleduj ho, hlavně je důležitý aby ti venku ani doma z podlahy nic nesežral! Jinak se v tom budeš plácat pořád. Bacha taky na to jaký mu dáváš pamlsky, pokud budeš krmit jehněčim dávej jen jehněčí pamlsky ze 100% masa. Aby pes kadil 5x denně je přehnané, zdraví pes ti kadí nanejvýš 2x denně,ale většinou jen jednou (samozřejmě pokud je ve stresu ať už z nadšení nebo z toho,že se bojí bude kadít víckrát). Naši kadí 1x v 98% jednou za čas když dostanou velkou dávku tak se vykadí 2x. Pokud vám kadí pes víckrát je to známka toho,že mu nesedí granule nebo dáváte moc velkou dávku. U šťěňat je to něco jiného,tam prostě víckrát krmíte a tim víckrát kadí.
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Obrázky: 31
Bodů: 6
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:13
sem v haji kazdej mi radite jiny veci :smutek: jehneci a hovezi nemaj na skalde ani vyrobce co mam ted objednany veci, dnes sem byla pro to konsky nemaj mam se zeptat po nedeli, mam posledni asi 200kc mrazak narvanej vepr.zebrama prevazne kapr suemcek pak hov. kusove a hov.hrubomlete
Psala jsem mejla ty Novosadovy co napsala knizku BARF ta mi teda taky poradila ze granule NE!
ze ted 3 tydny krmit 2 druhy masa nejlepe ryba a veprove a kosti davat jako maso, hm veprovy maso nikdy nemel, a pamlsky asi kde vemu veprovy :prekvapeni: a z tech rybich driv mivaj ridci kadeni ted mam azs doma kureci to suseny maso od calibry :oddechnul: tak co mam teda koupit? a ze si to nema olizovat takze bude mit 24 hod i doma nahubek bo ty boticky co mame mu nedrzi ani doma natoz venku a ze mu mam mejt nohy do sucha ..a ja nevim co vsechno psala ze je mozna i plsen z roztocu nic s obilovinama a zel. ovoce muze to mel rano jen salat jabko olej pangamin a cottage jak me servali na facebooku ze mu nemam davat dene mrkev!! a ze roboran mam vysadit psala ta Katka... :smutek:

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:16
TO MI NAPSALA:
ano, olizování tlapek (meziprsty) může být příznakem alergie. A doba, kdy se to objevilo by i tomu i odpovídala... Samozřejmě ne vždycky to tak musí být, můžou to být i ty zmíněné "breberky" z půdy, vlhko apod. Ale spíš je to kombinace všeho - v důsledku alergie se objeví podráždění - pes si to olizuje, vykusuje - tím se tam dostanou mikroorganismy a způsobí infekci nebo plíseň

Alergie nemusí být jen na kuřecí, ale velmi častým alergenem je právě hovězí maso a může to být i cokoli jiného. Alergiků mám na "skladě" bohužel velmi mnoho Je to asi stejné jako u lidí - špatné životní prostředí, špatná strava a také genetické dispozice, které by se v případě chovu psů měli konečně začít hlídat!!! Bohužel se to neděje a počet alergicků roste.

Paní veterinářka co vám doporučila granule je asi padlá na hlavu...jak v granulích vyloučíte alergeny? jak budete vědět co pejskovi dáváte??? Je to nesmysl! Veterináři o čerstvé potravě nic nevědí a většinou ani nemají zájem si o tom něco zjisit Což mě velmi mrzí, protože hodně psům i nemocným (ledviny, slinivka apod.) pomáhá.

Já bych vám teď doporučila následující - nasadit jedno nebo dvou druhovou dietu = budete dávat jen jeden nebo dva druhy masa - nejlépe vepřové + třeba rybu (obojí má vetamix a ještě by na tom měl nabrat) Ale musíte dávat i kosti a vnitřnosti jen z těchto zvířátek - takže kosti budete dávat jen vepřové! Stejně tak pamlsky - nesmí dostat nic jiného, než jen rybu nebo vepřové + např. sušené ovoce. Žádné obiloviny! takže přílohy jen zelenina a ovoce. Opět pamlsky - žádné piškoty nebo granule. NIC!!! Vynechte i mléčné výrobky, kloubní doplňky (pokud dáváte). Dávejte jen Pangamin + losový olej (nebo ještě lépe Dermanorm - ale ten je drahý )

Tlapičky - pokud má nějakou vyrážku nebo to má hodně červené, chtělo by to zjistit jestli tam nejsou plísně nebo nějaká infekce a případně to přeléčit. Tea tree je fajn, ale může být také alergenem a tlapky dráždit.... Pokud je na tlapkách něco, co potřebuje vysušit - např. mokvající stroupky, pak použijte Betadinu (ředěnou!). Pokud tam nic takového nemá, mažte mu to Infadiolanem. Nepoužívejte nic s bylinkami! Všechno jsou to možné alergeny A když přijdete z procházky - tlapky musíte vysušit úplně do sucha. To je opravdu důležité! A pokud možno pejska hlídejte, ať si tlapky nelíže a nekouše. To bude nejtěžší úkol, ale i to je důležité. většina alergiků si z toho pak udělá zlozvyk a dělá to i později i když k tomu není důvod. Pokud pejsek snese botičky, tak mu je na ven dávejte - obzvlášť teď, když ej takové hnusné mokré počasí (teda aspoň tady u nás je ).
Jeslti má zvolená dieta smysl, poznáte tak za 3-4 týdny, možná i déle, takže je potřeba vydržet.

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:18
to mu teda nemam davat ani morkovy kosti jo ?? super :smutek: se na to vykaslu koupim naky granule a bude!! :smutek: zkusim napsat teda Zajickovi a jestli by mi ho vyseril na dluh nebo az teda v unoru az budu mit prachy a nakej test na plisne

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:40
Veradisia píše:Já bych granulema nekrmila ani náhodou, nevíš co je tam za sajrajty co mu vadí a nikdy nepříjdeš na to na co je vlastně alergickej. Krmit jednou denně BARF je totálně na prd, tráví se to rychleji než granule které psovi uvíznnou v žaludku i 2 dny, takže se ti může stát,že ti začne zvracet z hladu. Kup si jehněčí nebo telecí maso k tomu rýži a sleduj ho, hlavně je důležitý aby ti venku ani doma z podlahy nic nesežral! Jinak se v tom budeš plácat pořád. Bacha taky na to jaký mu dáváš pamlsky, pokud budeš krmit jehněčim dávej jen jehněčí pamlsky ze 100% masa. Aby pes kadil 5x denně je přehnané, zdraví pes ti kadí nanejvýš 2x denně,ale většinou jen jednou (samozřejmě pokud je ve stresu ať už z nadšení nebo z toho,že se bojí bude kadít víckrát). Naši kadí 1x v 98% jednou za čas když dostanou velkou dávku tak se vykadí 2x. Pokud vám kadí pes víckrát je to známka toho,že mu nesedí granule nebo dáváte moc velkou dávku. U šťěňat je to něco jiného,tam prostě víckrát krmíte a tim víckrát kadí.

jehenci v RA nesezenu minule jak tam meli v ty masne to byli naky hnusny zbytky a vsechno s kotma tak mu budu davat ten kapr sumecek z vetamixu co mame a zkusim koupit veprovy kolem 100kc a na ty 4 tejdny to snad bude mit
Bodů: 88
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:53
Ta alergije vubec nemusi byt na zradlo, ale na cokoli v jeho okoli. Ja osobne bych zacal dukladnym odcervenim a "odblesenim" pokud je pes alergik na blesi kousnuti (pomerne caste) tak mu staci aby jedina blecha se k nemu dostala a jednou si kousla - bude se drbat do krve. Tomu jednomu kousnuti bohuzel zadny pripravek nezabrani.
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 12:01
Tchor píše:Ta alergije vubec nemusi byt na zradlo, ale na cokoli v jeho okoli. Ja osobne bych zacal dukladnym odcervenim a "odblesenim" pokud je pes alergik na blesi kousnuti (pomerne caste) tak mu staci aby jedina blecha se k nemu dostala a jednou si kousla - bude se drbat do krve. Tomu jednomu kousnuti bohuzel zadny pripravek nezabrani.

odcervenej je 4x rocne, odbleseni??
Bodů: 88
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 12:09
WELLA píše:odcervenej je 4x rocne, odbleseni??

Hlavne to chce stridat pripravky, neustale mit psa kryteho proti vnejsim parazitum a pri vzplanuti pouzi postrik a zase stridat pripravky (ucinny latky) na nektere pripravky jsou paraziti uz zvykly. pak se podivat doma po bezne pozivanych vecech (praci prostredky, uklidove saponaty a pod.) - neco stoho muze klidne byt alergen. zaroven zkusit zmneit zradlo na hypoalergeni tedy ze zacatku asi opravdu ryze jehne - plus postupne pridavat dalsi slozky (mnelo by stacit cca po tydnu)
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 20:14
Ty paraziti mě taky napadli. Chce to prostě zkoušet... Zaměřit se na jedno u toho 100% vydržet a když nezabere tak zkusit něco jiného,ale nechce to uspěchat...

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 20:43
a jak mi napsala ta Novosadova ze mam davat lososovej olej :smutek: dyz ten je drahej a kdyz mam jen olivovej tak teda radci nemam davat zadnej???
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 20:46
Hm já lososovej taky nemam :smutek: jako olej mu dávat musíš jinak se ti nevykadí a můžeš letět na veterinu...
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 20:50
sice drahý je, ale vydrží, dáváš jednu - dvě ty pumpičky, my měli malou lahvičku a měli jsme ji cca půl roku - pro 2 cca 10kg psy :) takže, když si to pak rozpočítáš, co jsou 300,- na půl roku :)
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.

Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 21:29
hmm a asi bych mu taky uz nemela davat Candies dyz jsou z kukurice ty sem mu davala tak od vanoc casto :prekvapeni:
jenze ja uz mam fakt poslednich 300 pokud mi da bankomat ty 200 :velky_usmev: a to musim koupit jeste pangamin 75kc jabka mrkev asi jesze nakou zeleninu to veprovy tak kilo aspon a kde vemu na olej +postovny a jeste teda naky pamlsky rybi :prekvapeni: pokud mi na ne zbyde
PředchozíDalší

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy