ALERGIE??

Obrázky: 31
Bodů: 6
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 13:58
Ahoj dnes jsem byli u nove veterinarky, jak se dovedela ze krmime BARFem rekla ze s tim nesouhlasi a ze doporuceuje granule Pro Plan nebo Calibra nebo ze ji pak mohu napsat mejla a doporuci mi jine granule. Jelikoz se Sid porad drbe a kouse porad predni tlapky uz obe stehna i zevnitr, asi pred mesicem sem vysadial kureci (pamlsky , kridla krky) a misto toho mu davam vepr.zebra, olizuje si ty tlapky porad tak ja uz nevim co s tim jak ho teda krmit cim od veterinarky sme dostali 100g pytlik granuli purina DRM na facebooku na barfovani mi rekli ze to sou granule sr...y tak to asi ani nerozbalim nebo co mam delat V rijnu kdyz sem psala mejla vetovi ke kterymu sem doted chodila i s byvalym psem mi psal ze kdyz barfuju bude lepsi urcit na co je alergickej a dneska mi veterinarka rekal ze kdyz BARFuju je to horsi urcit kazdej rika neco jinyho... :premyslim:

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 14:06
pokud reaguje na maso tak je podle mě nejlepší způsob jak to zjistit BARF
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:42
todle mi poradili na hafikach :
Já být tebou, tak jdu do té veterinární diety od Eukanuby. Myslím, že je založená na receptuře ryba-brambor, tím pádem může posloužit i jako eliminační dieta. Také jsem kdysi měla odpor k těmto velkým značkách (Eukanuba,Rc,PP), ale byl to vlastně odpor nepodložený vlastní zkušeností, daný právě jen názory na různých forech, kde se rozpitvávalo složení a v podstatě tyto značky byly označovány jako odpad. V jednu chvíli jsem ale nic jiného než veterinární diety našemu pejskovi dávat nemohla a názor jsem radikálně změnila, protože udělaly svou službu a velmi výrazně pomohly. Navíc veterinární granule musí splňovat velmi přísné požadavky na vstupní suroviny, přísnější něž normální granule, je téměř vyloučeno, že by se do nich dostala nějaká nekvalitní nebo kontaminovaná surovina. Pokud jde o BARF, obecně je to asi dobrá věc, ale takový ten BARF počesku založený na skrmování kuřat opravdu neuznávám, může napáchat více škod než užitku, a to z mnoha důvodů. Ještě pokud bys opravdu nechtěla dávat ty veterinární granule, tak si najdi nějakou recepturu normálních granulí založenou na rybě a bramboru (Orijen,Acana,Taste od the wild), nebo velmi velmi doporučuju vaničky Naturediet - je to vlhké krmivo s holistickou recepturou, mají několik variant, takže to jde také použít jako eliminační dieta.

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:44
Veterinarka mi rekla ze si mam psat co snedl a jak casto se drbal a podle toho teda neco vyloucit :premyslim:
takze od zirka se do toho pustim, sice jeste nevim jak to budu psat ale zhruba uz mam udelanou tabulku :velky_usmev:
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 16:09
Prosimtě, na veterinářku nedej .. Beztak má smlouvu minimálně s jednou z těch firem, co ti doporučila .. Řekla bych, že Sid bude mít nějakou alergii .. teď musíš jen zjistit na co .. Bude to asi běh na dlouhou trať ..
Hele na škole sme se učili, že psa krmíš rýží a nějakým netypickým druhem masa (jehněčí, rybí, ...). Takhle to děláš asi měsíc .. jen tohle .. A když je to v pohodě, tak přidáš třeba hovězí maso, takhle krmíš dalších 14dní, když to nic nedělá, tak je to v pohodě a přidáš další maso (třeba kuře), dalších 14 dní .. pak přidáváš další věci (zeleninu, ovoce) .. když to nic nedělá pořád, tak máš štěstí a na žádnou z těch věcí nemá alergii ..
Ale když se to pokazí hned na začátku a drbe se ti při té původní dietě (jehněčí a rýže), tak si natrefila na to, co mu vadí .. vyber jiné maso a pokračuj jedním masem s rýží .. :-)
Musíš na to přijít ..
Jakýma granulema si krmila? Nebo krmíš pořád BARFem?
Většinou mývají psi alergie na obyloviny, co jsou obsažené v granulích (v některých hodně moc) ...
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 16:28
:prekvapeni: uz si nepamatuju jaky granule krmili lidi od kterych ho mam, ja ho zacla krmit co sem si ho privezla acanou puppy sem to rikala ty vetce a prej ze acana neni kvalitni , a od jeho asi 9 mesice od listopadu 2010 krmim BARF. jehneci maso u nas v masnach nemivaj, a na netu je drahy a stejne nemam na 50kg mrazak mam max na 4kg :velky_usmev: ted mame jeste v mrazaku z Vetamixu co mi bere Veradisia hov.hrubomlety, hov.kusove, kapr suemcek asi 2kg a naky mlety z obchodu a konsky z masny kupuju celkem toho je asi ty 3kg mozna vic. Mam to tam nahazeny takze ani nevim presne kde co je :velky_usmev: bych to vsechno musela to prebrat roztridit.. a kosti mam jen ty v.zebra ale kdyz se drbe furt tak asi bych zas mohla zacit kupovat ty kureci kridla a krky nevim mno...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 16:32
WELLA píše::prekvapeni: uz si nepamatuju jaky granule krmili lidi od kterych ho mam, ja ho zacla krmit co sem si ho privezla acanou puppy sem to rikala ty vetce a prej ze acana neni kvalitni , a od jeho asi 9 mesice od listopadu 2010 krmim BARF. jehneci maso u nas v masnach nemivaj, a na netu je drahy a stejne nemam na 50kg mrazak mam max na 4kg :velky_usmev: ted mame jeste v mrazaku z Vetamixu co mi bere Veradisia hov.hrubomlety, hov.kusove, kapr suemcek asi 2kg a naky mlety z obchodu a konsky z masny kupuju celkem toho je asi ty 3kg mozna vic. Mam to tam nahazeny takze ani nevim presne kde co je :velky_usmev: bych to vsechno musela to prebrat roztridit.. a kosti mam jen ty v.zebra ale kdyz se drbe furt tak asi bych zas mohla zacit kupovat ty kureci kridla a krky nevim mno...

No hele, tak paní veterinářka asi moc neví .. moc jí v tomhle ohledu (krmení) nevěř .. Protože Acana se řadí, teda aspoň podle mne, mezi ta lepší krmiva ..
Barf je dobrej .. ten ti schvaluju ..
No ale jak chceš teda přijít na tu dietu? Tak zkus to koňské maso mu dávat s tou rýží .. to by ti na 14dní mohlo dát ne? Nebo přikoupíš další ..to by šlo? :-)
Nebo já nevim :D
www.gabca-web.wz.cz

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 17:00
to konsky prodavaj asi 400g za 50kc akorat ze ho maj jen nekdy :velky_usmev:
a ja ho uz mam asi tak max 100g , a ma denne 50g masa :velky_usmev:
jinak u nas prodavaj konsky kilo kolem 200kc to je zas pro me drahy, a teda nedavaj rano zeleninu ovoce jo? jen ryzi a maso? na celej den :prekvapeni:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 17:16
WELLA píše:to konsky prodavaj asi 400g za 50kc akorat ze ho maj jen nekdy :velky_usmev:
a ja ho uz mam asi tak max 100g , a ma denne 50g masa :velky_usmev:
jinak u nas prodavaj konsky kilo kolem 200kc to je zas pro me drahy, a teda nedavaj rano zeleninu ovoce jo? jen ryzi a maso? na celej den :prekvapeni:

No tak to pak nevim, co vybrat za to speciální maso :D Tak nějaký co není obvyklý :D A nebo krm rýži a kuřecí .. Pokud bude mít alergii na kuřecí, tak to poznáš hned :D Ale volila bych něco jiného než krky a takové ty zbytky .. :-)
No já nevím, nás to učili, že tam má být jen rýže a maso ... může mít alergii i na nějakou tu zeleninu .. Tak se zkus poptat ještě dál .. :-)
www.gabca-web.wz.cz
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:21
Acana je super! ale je dost mastná a má obilí, začala bych krmit rozhodně rybíma granulema, jak už jsem zde v nějaké diskuzi psala, bratrova buldočka je také alergická, stejné reakce, a od té doby co začali s rybíma granulema, tak je vše OK :)
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:29
No vidíš, já říkala, že ti někdo poradí :-)
Nebo je docela fajn arion lamb and rice :-) Sestřenčina čuba měla alergii na eukanubu (zřejmě moc obilovin) a na Arionu se krásně spravila a začala růst :-)
www.gabca-web.wz.cz

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:30
moc se mi nechce zacinat zas s granulemi ale co tyhle? http://www.spokojenypes.cz/orijen/orije ... g?id=27207

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:31
Gábinečka píše:No vidíš, já říkala, že ti někdo poradí :-)
Nebo je docela fajn arion lamb and rice :-) Sestřenčina čuba měla alergii na eukanubu (zřejmě moc obilovin) a na Arionu se krásně spravila a začala růst :-)

arion neznam vetka rikala jehneci s ryzi ze je dobre na alergii
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:33
hele, Orijen je jako Acana :)

Amy baští tyhle - http://www.dogdog.cz/465-firstmate-paci ... EMIUM.html
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:33
a taky se prave bojim aby po granulich nepribiral, porad se drzi kolem tech 15-15,5kg ted teda sem koukala jak blazen ze ma 14,3 od rijna teda kilo zhubl a to se teda nehejbe :prekvapeni:

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:36
Petty píše:hele, Orijen je jako Acana :)

Amy baští tyhle - http://www.dogdog.cz/465-firstmate-paci ... EMIUM.html

aha :velky_usmev: vypadaji dobre, myslim ze tudle zancku mel jako stene jeste u maminky :premyslim:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:36
WELLA píše:moc se mi nechce zacinat zas s granulemi ale co tyhle? http://www.spokojenypes.cz/orijen/orije ... g?id=27207

Orijen jsou taky dobrý :-)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:37
WELLA píše:arion neznam vetka rikala jehneci s ryzi ze je dobre na alergii

Arionem krmím já .. mám to napůl s masem ..
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:38
WELLA píše:a taky se prave bojim aby po granulich nepribiral, porad se drzi kolem tech 15-15,5kg ted teda sem koukala jak blazen ze ma 14,3 od rijna teda kilo zhubl a to se teda nehejbe :prekvapeni:

Já myslim, že ne .. kdyžtak mu ubereš :D
www.gabca-web.wz.cz

Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 19:40
hm a kolikrat dene krmis?? to davas teda trochu granuli a k tomu maso?
a taky ze sid driv do tech í mesicu jak mel acanu tak behem dopoledne tak 5x kadil + do vecer da asi 6x a ted po BARFU kadi max. 4 a vetka ze je to moc ze ma kadit jednou tak toho ze taky zas bojim davat mu zas granule...
Další

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy