Kastrace feny

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:31
Ehm, kde si proboha vzala že já mám fenu? :prekvapeni:

Co je to za blbbiny? rizaka to zvyšuje, ale ničemu jí to nevystavuje na druhou stranu to zase určitá rizika sníží takže kde je problém?
Není to fena? co je to za blbost? nevšimla sem si že by nějaký feně po kastraci narostla pánská výbavička...

"Až budeš mít pocit, že jí vadí očichávání od jiných psů i fen, že se jich bojí, že je nervní, že je lekavá, všimneš si, že jí napadají někteří psi..."
Toto zdaleka není problém jen kastrovaných fen.

Výše sem psala že s kastrací bych počkala neb se mi zdá fenečka mladá, ale na tomhle se nikdy neshodnem, když na to nemají ucelený názor ani veterináři.

A na to co nám vyvědátorovali nějací vědátoři z vysoka kašlu ty už toho vyvědátorovali, vyvrátili a zase vyvědátorovali tolik že je mi z toho spíš zle.
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:39
Scylla píše:
To je míněno vážně, že jí to podle tebe nijak neomezuje? Ono jí to jen bere kus identity, vystavuje rizikům zatracených zdravotních postižení, bere jí to možnost přirozeného chování, v tomhle věku i psychické vyspělosti, možnosti přirozených sociálních konaktů.., jak tohle můžeš říct? Jistě, dnes je to móda a lidem je v podstatě jedno, jak se cítí to zvíře, nepoužívají cit pro zvíře a selský rozum. Hodně dobrých vetů neprovádí kastrace tohoto typu a vysvětlí majiteli, čemu svoje zvíře vystavuje. U tebe se už stalo a odestát se nedá, ale ta čubina ti za to vděčná nebude. Až budeš mít pocit, že jí vadí očichávání od jiných psů i fen, že se jich bojí, že je nervní, že je lekavá, všimneš si, že jí napadají někteří psi (není přece fena) a feny primitivních plemen, neříkej si, že máš problémovou fenku. To je tím, čemu jsi jí, bohužel, vystavila.

Haha, škoda, že odpovídáš úplně někomu jinému :-P
Jinak s tebou ani trochu nesouhlasím .. Kamarádka má fenu kastrovanou v půl roce (ano je to brzo, ale už se stalo, tak s tím nikdo nic neudělá), ale ta fena vyrostla naprosto normálně - fyzicky i psychicky je v normálu .. Nikdo ji nenapadá, psy jí nenakrývají (což hodně fenám vadí) a nikoho se nebojí .. Prostě tohle nejsou argumenty .. Je to naprosto normální fena .. A tohle jsem ještě nikdy neslyšela ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:40
Elis123 píše:máme doma už 5 let kastrovanou fenu a nikdy jí nikdo nenapadal. Očichávání zadku jí vadí odjakživa, psů se nebojí, a lekavá se jen v případě bouchnutí. Nevím proč máš s kastrací takový problém.

Přesně takovou zkušenost mám s kastrovanou fenkou taky .. je v pohodě!!
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:42
zzuzka612 píše:Ehm, kde si proboha vzala že já mám fenu? :prekvapeni:

Co je to za blbbiny? rizaka to zvyšuje, ale ničemu jí to nevystavuje na druhou stranu to zase určitá rizika sníží takže kde je problém?
Není to fena? co je to za blbost? nevšimla sem si že by nějaký feně po kastraci narostla pánská výbavička...

"Až budeš mít pocit, že jí vadí očichávání od jiných psů i fen, že se jich bojí, že je nervní, že je lekavá, všimneš si, že jí napadají někteří psi..."
Toto zdaleka není problém jen kastrovaných fen.

Výše sem psala že s kastrací bych počkala neb se mi zdá fenečka mladá, ale na tomhle se nikdy neshodnem, když na to nemají ucelený názor ani veterináři.

A na to co nám vyvědátorovali nějací vědátoři z vysoka kašlu ty už toho vyvědátorovali, vyvrátili a zase vyvědátorovali tolik že je mi z toho spíš zle.

Ty máš fenku jo? :D To sem ani nevěděla :D Tys nám to tajila, jo? :D
Souhlasím .. spolubydlící fenka by vraždila, když ji psi očuchávají .. :D A to kastrovaná není .. to podle mne vadí hodně fenám a není to problém kastrace ..
S věkem souhlasím, je to rozporuplné .. když někteří veterináři doporučují kastraci po roce, jiní před prvním háráním .. na tom se neshodne asi nikdo :D
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:47
Rizika to zvyšuje na druhou stranu některá snižuje

kastrovat - nekastrovat? na tom se pejskaři nikdy neshodnout

je to na uvážení každého majitele psa jestli ano či ne a kdy
Obrázky: 1
Najvyšie skóra: 7
Bodů: 108
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:59
Tady je naše jizvička. Trošku delší než by měla být, ale prý proto, že měla krátké vazy, tak jí musel naříznout skoro až k pupíku. Ale jinak si na práci pana doktora nemůžu stěžovat. :)
Přílohy
Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 16:01
zzuzka612 píše:Rizika to zvyšuje na druhou stranu některá snižuje

kastrovat - nekastrovat? na tom se pejskaři nikdy neshodnout

je to na uvážení každého majitele psa jestli ano či ne a kdy

No je to fakt .. v tomhle se pejskaři nikdy neshodnou .. To souhlasím !
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 16:01
Elis123 píše:Tady je naše jizvička. Trošku delší než by měla být, ale prý proto, že měla krátké vazy, tak jí musel naříznout skoro až k pupíku. Ale jinak si na práci pana doktora nemůžu stěžovat. :)

Ty jo, to je pořádná jizva ..
www.gabca-web.wz.cz
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:22
pořádná, ale krásná, za chviličku nebude ani vidět :)
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:31
fíha to je obr, ale moc toho z ní nezbyde má krásný šití :usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 20:32
Joo, hezky je to zašitý, to se musí nechat :-)
www.gabca-web.wz.cz
Bodů: 88
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 06:05
Osobne povazuju "preventivni" kastraci taky za zmrzaceni zvirete a kastraci pred ukoncenim vyvoje tedy pred druhym haranim za nezkutecnou prasarnu. To zvire nikdy nedospeje ani telesne ani psychycky.

PS: taky mam doma smisenou smecku (pes a tri feny) uhlidat to zas az tak velkej problem neni zvlast kdyz pes se velmi rychle nauci kdy ma cenu se snazit staci tedy oddelovat jen kdyz se fena stavi coz je vetsinou cca tyden.
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net
Bodů: 241
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 08:49
Jenže tady je problém v tom,že psi dovezení ze Slovenksa,mají v podmínce,že se musí nechat vykastrovat u nových majitelů.
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 10:13
Katka a smečka píše:Jenže tady je problém v tom,že psi dovezení ze Slovenksa,mají v podmínce,že se musí nechat vykastrovat u nových majitelů.

přesně tak....
No, a ono oddělovat, jasně to by se oddělovalo, ale fakt nejsme zvědaví na to, jak by na nás chodili sousedi, a říkali, ať ti naši psi zmlknou. Vy naše psy neznáte!!! nevíte jak se chovají a nevíte co dělají když fena hárá!!!
Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:13
...
Přílohy
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:43
Krasne jednostranej letak ktery je oduvodnitelnej tak prave u tech "polotoulavejch a tolavejch" kocek, kde v podstate neni jina moznost a tedy je nutno volit mensi zlo.

K tem mytum"
prvni bod primo souvisi s s druhym
druhy rozhodne mytus neni a samozrejmne k tomu dojit nemusi pokud na to zareaguje majitel - to se ale casto nestane
Bod tri tak ten je jasnej akorat s kastraci nema temer nic spolecneho
bod 4 mi budes muset vysvetli protoze neznam zvire ktere by se v prirode samo "kastrovalo" a pohlavni hormony nemaji vliv jen (ikdyz prevazne ano) na rozmnozovaci cyklus, ale rohodne maji vliv na psychyku a komunikaci zvirat.
bod 5. Preventivni kastrace je hlane zbytecna a zvire znacne zatezujici - tedy by byla financne narocna ikdyby stala korunu.

K tem "Faktum":
Bod jedna plati u toulavejch a polotoulavejch psu a kocek.
Bod dve u kocouru pravdepodobne plati, ale zdaleka ne uplne u psu naopak muze kastrace boje vyprovokovavat.
Bod tri je nesmysl
Bod ctyri taktez - prilnuti a neprilnuti je vec majitele jak dokaze zvireti udelat pohodove a prijemne zazemi.

Co se tyce toho oddelovani mam smisenou smecku cca 12 let vystriadalo se tu nekolik psu a fen se zadnejma nebyl problem. Tohle je totiz o vychove ne o psovi. Proste nikdo mi nevymluvi ze preventivni kastrace je tyrani zvirete kvuli "lenosti" majitele si to zaridit jinak.
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 11:57
Tchor píše:Krasne jednostranej letak ktery je oduvodnitelnej tak prave u tech "polotoulavejch a tolavejch" kocek, kde v podstate neni jina moznost a tedy je nutno volit mensi zlo.

K tem mytum"
prvni bod primo souvisi s s druhym
druhy rozhodne mytus neni a samozrejmne k tomu dojit nemusi pokud na to zareaguje majitel - to se ale casto nestane
Bod tri tak ten je jasnej akorat s kastraci nema temer nic spolecneho
bod 4 mi budes muset vysvetli protoze neznam zvire ktere by se v prirode samo "kastrovalo" a pohlavni hormony nemaji vliv jen (ikdyz prevazne ano) na rozmnozovaci cyklus, ale rohodne maji vliv na psychyku a komunikaci zvirat.
bod 5. Preventivni kastrace je hlane zbytecna a zvire znacne zatezujici - tedy by byla financne narocna ikdyby stala korunu.

K tem "Faktum":
Bod jedna plati u toulavejch a polotoulavejch psu a kocek.
Bod dve u kocouru pravdepodobne plati, ale zdaleka ne uplne u psu naopak muze kastrace boje vyprovokovavat.
Bod tri je nesmysl
Bod ctyri taktez - prilnuti a neprilnuti je vec majitele jak dokaze zvireti udelat pohodove a prijemne zazemi.

Co se tyce toho oddelovani mam smisenou smecku cca 12 let vystriadalo se tu nekolik psu a fen se zadnejma nebyl problem. Tohle je totiz o vychove ne o psovi. Proste nikdo mi nevymluvi ze preventivni kastrace je tyrani zvirete kvuli "lenosti" majitele si to zaridit jinak.

fakt nejsme zvědaví na to, jak by na nás chodili sousedi, a říkali, ať ti naši psi zmlknou. Vy naše psy neznáte!!! nevíte jak se chovají a nevíte co dělají když fena hárá!!!
nevím kolikrát to tu mám psát!!! vám třeba psi nehučej, když cejtěj fenu nebo máte zřejmě zahradu.... tady v paneláku je všechno slyšet...... s váma už se o tom nebudu bavit...
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 12:03
To je o "jen" vychove, ale pokd uz chcete kastrovat tak proboha az v dospelosti zvirete tedy alespon po druhem harani do ta doby hormony primo modulujou "telo i dusi" psa. (oni teda modulujou mnohem dyl, ale uz pomalejc)
Bodů: 241
PříspěvekNapsal: 20 led 2012 12:34
Mám štěstí,že Scotty je můj první pes,protože ten bývánejlepší,takže když Eny hárá,tak jí ignoruje,ale znám psa,který je vykastrovaný a vůbec se tak nechová když cítí háravku.U nás v okolí traky psi po Eny šílí a jemu je to jedno.Ale být to jiný pes,tak nvm nvm,asi by to nešlo.
PříspěvekNapsal: 27 led 2012 13:54
Máme stehy venku :)
Přílohy
PředchozíDalší

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy