Kastrace feny

Obrázky: 1
Najvyšie skóra: 7
Bodů: 108
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 18 led 2012 11:06
Myslím, že je zbytečné to sem kopírovat (je toho hromada), tak aspoň vložím odkaz...
http://www.celysvet.cz/ketlin-a-tyna?me ... y-Kastrace
Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.

Reklamní banner

• Doporučujeme

PříspěvekNapsal: 18 led 2012 14:04
Mám dotaz ohledně krmení Mexxy. Je jí cca 7 měsíců, krmím jí Acanou puppy. Ale když je teď na kastraci, tak bude mít pak sklony k přibírání. Mám jí koupit (až zděláme) lightky? nebo pořád ty puppy, aby měla to, co potřebuje?
Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 18 led 2012 14:09
Elis123 píše:Mám dotaz ohledně krmení Mexxy. Je jí cca 7 měsíců, krmím jí Acanou puppy. Ale když je teď na kastraci, tak bude mít pak sklony k přibírání. Mám jí koupit (až zděláme) lightky? nebo pořád ty puppy, aby měla to, co potřebuje?

Jak jsem ti psala .. :D Pokračovala bych krmením puppy granulí :-) Podle mne, nic nepřibere .. Vždyť sportujete ;-)
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Bodů: 26
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 11:28
Elis123 píše:Mám dotaz ohledně krmení Mexxy. Je jí cca 7 měsíců, krmím jí Acanou puppy. Ale když je teď na kastraci, tak bude mít pak sklony k přibírání. Mám jí koupit (až zděláme) lightky? nebo pořád ty puppy, aby měla to, co potřebuje?

V sedmi měsících na kastraci?? Proč, je nemocná? Jestli ne, nedávej jí kastrovat, má to spoustu nevýhod a výrazných zdravotních rizik pro ní na celý život.
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:30
jelikož máme doma 2 další psy (samce), do budoucna mám v plánu bydlet s kamarádkou,která má taky psa (samce) a je z útulku, kde byla podmínka, že se nechá vykastrovat. Štěňátka po ní stejně nechci, teda, chtěla bych, ale nechci podporovat množitele a zase zaplnit útulky pejskama, kterých už tam je i tak dost. Kastrací zabráním nechtěnému nakrytí, nádorům cecku, dělohy atp.... Ano, kastrace má i svoje mínus, ale pořád to je lepší...
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:33
musela jsem jí ustrojit, lízala si jizvu... :)
Přílohy
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:38
Elis123 píše:jelikož máme doma 2 další psy (samce), do budoucna mám v plánu bydlet s kamarádkou,která má taky psa (samce) a je z útulku, kde byla podmínka, že se nechá vykastrovat. Štěňátka po ní stejně nechci, teda, chtěla bych, ale nechci podporovat množitele a zase zaplnit útulky pejskama, kterých už tam je i tak dost. Kastrací zabráním nechtěnému nakrytí, nádorům cecku, dělohy atp.... Ano, kastrace má i svoje mínus, ale pořád to je lepší...

Souhlasím s tebou ..
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:38
Elis123 píše:musela jsem jí ustrojit, lízala si jizvu... :)

To je výborný :D
www.gabca-web.wz.cz

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:43
Souhlasím s Elis123, jen bych řekla že se ještě mohlo počkat na 7mi měsících mi to přijde brzo, ale nevím, každej vet doporučí něco jinýho, tak kdoví kdy je to nej.
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:57
zzuzka612 píše:Souhlasím s Elis123, jen bych řekla že se ještě mohlo počkat na 7mi měsících mi to přijde brzo, ale nevím, každej vet doporučí něco jinýho, tak kdoví kdy je to nej.

Já se na to ptala na FB, chtěla jsem jí nechat až po druhým hárání, aby z ní vyrostla fena, aby nebyla pořád štěně. Ale hodně lidí mi tam napsalo, i kamarádka, kteá studuje vete vejšku, že je lepší, když neodhárá ani jendou...
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 12:58
Elis123 píše:jelikož máme doma 2 další psy (samce), do budoucna mám v plánu bydlet s kamarádkou,která má taky psa (samce) a je z útulku, kde byla podmínka, že se nechá vykastrovat. Štěňátka po ní stejně nechci, teda, chtěla bych, ale nechci podporovat množitele a zase zaplnit útulky pejskama, kterých už tam je i tak dost. Kastrací zabráním nechtěnému nakrytí, nádorům cecku, dělohy atp.... Ano, kastrace má i svoje mínus, ale pořád to je lepší...

Nechat vykastrovat sedminěsíční štěně je docela síla a divím se, že ti to veterinář nerozmluvil. Mám doma fenu a v současné době čtyři psy, nikdy jsme nehodu neměli, jsou s námi v bytě, mimochodem. Kastrací zabráníš nechtěnému nakrytí - nechat zmrzačit zvíře pro své pohodlí...., nádorům mléčné žlázy nezabráníš, jen snížíš pravděpodobnost, dělohu nemá, tedy nemůže mít nádor, to je fakt. Mínus kastrací (zdroj - mnohaletý výzkum prováděný celosvětově, statistiky několika českých vetů, výzkum financovaným prováděný firmou RC a uveřenjněný v letáčku o krmení kastrovaných psů): 80* zvýšení pravděpodobnosti onemocnění štítné žlázy, 3* zvýšená pravděpodobnost ruptury kolenních vazů, kastrace před dokončením vývinu kostry - nedostatečná kalcifikace kostí, slabší vazy, nejméně o stupeň zvýšený stupeň DKK, zvýšené riziko ostochondrozy, znemožnění psychické dospělosti zvířete, z toho vyplývající možné problémy s nestabilním chováním a zvýšenou bázlivostí, problémy se strstí, problémy s nadváhou, nástup mozkové demence v mladším věku. Doufám, že tvé feně ta kastrace bude opravdu ke zdraví. Tohle jsem si nevymyslela, tohle je opravdu výsledek výzkumů a statistik. Jenže o tom se nemluví, protože dnes je kastrace moderní a ještě vydávaná za zdraví propěšnou. Bohužel. Neplnit útulky pejskama je určitě správné, ale dkyž má člověk fenku, měl by si jí pořídit tehdy, když je schopen se o ní odpovědně postarat se vším všudy, ne aby si jí nechal rovnou chirurgicky "upravit". Navíc - nikdo ti nemůže nařizovat, abys podrobila zdravého psa zbytečné, zdraví škodlivé operaci. Před několika dny jsem si taky vzala útulkového psa, nekastrovaného. Dá se to uhlídat, mrzačit zvíře není třeba. Kastrace ze zdravotních důvodů, určitě ano. Kastrace u feny, o kterou se majitel nestará a je mu jedno, že má každé hárání štěňata - určitě ano. Ale ty k téhle kategorii určitě nepatříš, tak proč?
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 13:04
Mě přijde jako správné rozhodnutí nechat fenku vykastrovat .. Ano je to pohodlnější pro majitele, ale i pro psy, kteří žijí s fenkou dohromady .. Sice bych počkala do jednoho roku, ale to už je teď jedno .. Znám hodně fen, co byly vykastrované před prvním háráním a žádné následky to na nich nezanechalo ..
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 13:16
Já s kastrací souhlásím, i když se člověk snaží vždy se může něco stát.

O mrzačení řeč být nemůže, ono to toho psa snad nějak omezuje? neřekla bych.
Zdravotní rizika? něco snižuje něco zvyšuje... tak co si vybrat? ale nic není tak že kastruju a pes dostane to a to, je to zvýšení rizika, tudíž nikdy jí nic nemusí být

A stejně jako Gabča znám feny kastrované brzo a nic jim není.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 13:23
A zdravotní rizika jsou u všeho .. kupříkladu i u rentgenování i u očkování ... třeba .. ;-)
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 14:04
přesně tak... kastrace vezme riziko nádorů, ale třeba dá inkontinenci. Což se u nás zatím neprojevilo. Moč drží krásně. Ve všem je něco pro a proti.... člověk si nevybere...

PříspěvekNapsal: 19 led 2012 14:10
nic nevezme a nic nedá :nesouhlas: jen snižuje a zvyšuje rizia, jediné co vezme sou problémy s dělohou neb ta už není jinak vše jen snižuje a zvyšuje
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 14:18
Elis123 píše:přesně tak... kastrace vezme riziko nádorů, ale třeba dá inkontinenci. Což se u nás zatím neprojevilo. Moč drží krásně. Ve všem je něco pro a proti.... člověk si nevybere...

Z hodně kastrovaných fen (cca 20) co znám, má jen jedna fena problémy s inkontinencí .. To je asi to, čeho bych se bála nejvíc .. ale asi to není tak časté .. Tak doufám, a držím vám palce, ať nespadnete do těch několika málo procent ..
Prostě jak píšeš, všechno má nějaký pro a proti ..
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 14:19
zzuzka612 píše:nic nevezme a nic nedá :nesouhlas: jen snižuje a zvyšuje rizia, jediné co vezme sou problémy s dělohou neb ta už není jinak vše jen snižuje a zvyšuje

Jo to je fakt :D
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:09
zzuzka612 píše:Já s kastrací souhlásím, i když se člověk snaží vždy se může něco stát.

O mrzačení řeč být nemůže, ono to toho psa snad nějak omezuje? neřekla bych.
Zdravotní rizika? něco snižuje něco zvyšuje... tak co si vybrat? ale nic není tak že kastruju a pes dostane to a to, je to zvýšení rizika, tudíž nikdy jí nic nemusí být

A stejně jako Gabča znám feny kastrované brzo a nic jim není.

To je míněno vážně, že jí to podle tebe nijak neomezuje? Ono jí to jen bere kus identity, vystavuje rizikům zatracených zdravotních postižení, bere jí to možnost přirozeného chování, v tomhle věku i psychické vyspělosti, možnosti přirozených sociálních konaktů.., jak tohle můžeš říct? Jistě, dnes je to móda a lidem je v podstatě jedno, jak se cítí to zvíře, nepoužívají cit pro zvíře a selský rozum. Hodně dobrých vetů neprovádí kastrace tohoto typu a vysvětlí majiteli, čemu svoje zvíře vystavuje. U tebe se už stalo a odestát se nedá, ale ta čubina ti za to vděčná nebude. Až budeš mít pocit, že jí vadí očichávání od jiných psů i fen, že se jich bojí, že je nervní, že je lekavá, všimneš si, že jí napadají někteří psi (není přece fena) a feny primitivních plemen, neříkej si, že máš problémovou fenku. To je tím, čemu jsi jí, bohužel, vystavila.
PříspěvekNapsal: 19 led 2012 15:21
máme doma už 5 let kastrovanou fenu a nikdy jí nikdo nenapadal. Očichávání zadku jí vadí odjakživa, psů se nebojí, a lekavá se jen v případě bouchnutí. Nevím proč máš s kastrací takový problém.
Další

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy