Můj první pes..

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:34
pohyb, psychycká vyrovnanost, strava a zdravotní péče jsou největší faktory které ovlivňují věk psa...

opravdu si těch psech něco zjistěte a pak teprve si ho pořiďte
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Bodů: 71
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:42
Ne a nashle!Si nenecham řikat takový blbosti od 20ti letý holčičky..

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:51
pro upřesnění je mi 23let, když už koukáte na věk tak prosím pořádně

nechoďte pro rady když je ve skutečnosti nechcete...

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:56
Já se ptala na úplně něco jiného a máte pravdu 20 a 23 je veeeelký rozdíl.Chtěla jsem odpověď na to co jsem se ptala a ne se tady hádat.

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:08
já se ovšem nehádám

reagovala sem na to že váš první pes má být ČSV, což není rasa pro začátečníky...

ani ste gabče neodpověděla proč zrovna ČSV..

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:13
Protože se mi prostě líbí a to co jsem se o něm dozvěděla mě zaujalo ;).

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:14
Vím,že za tohle co jsem napsala stejnak zase dostanu vynadáno tak co..Klidně,jen do toho..Poučte mě

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:25
Líbivost a zaujetí je hezký, ale chce to zjistit si co nejvíc a položit si otázky jestli to zvládnu, ČSV je opravdu něco úplně jiného na výchovu než ostatní pesani, až budete vědět tohle všecko a vědět že to dáte tak paráda
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:32
Ahoj, se štěňátkem musíš chodit ven každé 2 hodiny, po každém krmení,hře i spaní. Čim míň bude čůrat doma tim lépe a rychleji se naučí čistotnosti. Jinak určitě před tim než půjdeš do školy ho vem vyvenčit,zatim bude stačit tak na 10-20minut postupem času se to bude prodlužovat až třeba na hodinku. ČSV je přírodní plemeno a tak nečekej nějakou extra poslušnost, takže procházky si moc neužijite i když se najdou i vyjímky,ale to chce zkušeného člověka, který rozumí gestum psa a dokáže předvídat co zrovna udělá. Co znám ČSV jsou to vášniví lovci a tak bez vodítka vůbec nechodí a je vidět,že je to pro ně stresující. Pokud uvažuješ o ČSV najdi si někoho kdo jim plně rozumí a má vychované psi bez elektrických obojků... Já osobně bych taky ČSV začátečníkovi nedoporučila,ale je to samozřejmě na každém,musí vědět kolik může dát psovi času na aktivity ( u přírodních plemen je to denně několik hodin) kolik může za psa utratit (co se týče krmení, dojíždění za zkušeným výcvikářem atd.)
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:40
Marti:) píše:Klidně tomu nevěřte,ale všechny chovatelský stanice mi to tak řekli.A to,že nepotřebuje tolik pohybu bylo v jedne encyklopedii a nemusíte mě hned tak srážet a kazit mi můj životní sen :/.To,že jsem doma nechovala psa neznamená,že jsem se s nimi nestýkala.Kámošce sem vždy pomáhala se psi a u dědy jsem se o jeho psa starala hnedle každý den,byl to jako můj vlastní pes,ale bohužel už zemřel a nebylo to srovnání,ale jen sem tim chtěla říct,že nechci malého psa.

Nikdo tě nesráží .. chtěly sme ti jen pomoct ..ČSV znám osobně a rozhodně mi nepřijde jako pes pro začátečníka .. ani já bych si na něj netroufla ..
Tak nemusíš mít malého psa, nikdo ni ho nenutí .. je víc než 400plemen .. tak nevím, jak tě napadl hned ČSV ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:42
Marti:) píše:Nebudu s nim chodit na cvičák a na procházky s ním budu chodit ráno,když přijdu ze školy a k večeru.A neřikala jsem,že mi to psala chov.stanice,ale že to bylo v jedné encyklopedii ://

S ČSV nebudeš chodit na cvičák? Noo, tak to přeju hodně štěstí ..
A tu encyklopedii bych asi zahodila :D
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:45
Marti nezlob se na mě, ale nikdo tě nechce urážet, ani poučovat .. Jen si žádala o radu, my se ti ji snažíme dát ..
Odpověď, že se ti ten pes líbí je fajn .. Viděla si je někdy naživo, měla s nimi zkušenost?
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:45
Upřímě sem na cvičáku snad žádného ČSV neviděla, ani bych to nedoporučila není to pes na klasický výcvik ten by se na nějaké sedni lehni 3x po sobě vybodnul, u takového psa stačí přivolání, chůze na prověšeném vodítku a čekání, jenže zrovna tohle naučit ČSV je dost těžké a opravdu to chce někoho kdo s tim má zkušenosti, zapátrejte na internetu a určitě najdete někoho kdo se jim věnuje a pomůže vám s výchovou (o výcviku asi nemůže být ani řeč), pokud se vám líbí ČSV,ale chcete aby jste si užili společné chvíle tak doporučuji německého ovčáka ve vlkošedé barvě. A hlavně doporučuji jen a pouze pejska s pp, ČSv bez papírů je sebevražda...
Přílohy

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:48
no nechození na cvičák bylo odůvodněno nedostatkem času, podle mě není čas na cvičák není čas na psa pokud jde zrovna o ČSV
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:52
Československý vlčák je velmi aktivní pes, k cizím nedůvěřivý, hodící se pro výstavy i služební výcvik. Výcvik je však obtížnější, než u německého ovčáka a ortodoxní výcvikáři si toto plemeno pořizují málokdy. U „čé-es-véčka,“ jak se někdy československému vlčáku říká, převládá takzvané „účelové chování“, což znamená, že bezduché opakování cviku po něm budete požadovat marně.

Vyniká však velikou vytrvalostí, odolností vůči nepříznivému počasí a schopností samostatně jednat. Věrnost pánovi a smečce je téměř příslovečná a určuje také výběr plemene. Pokud se nebudete moci psovi plně věnovat a nepředpokládáte, že o něj budete moci pečovat po jeho celý, poměrně dlouhý život, nepořizujte si toto plemeno. Zvířata si špatně zvykají na nového majitele a změnou velmi trpí. Československý vlčák je i oblíbeným psem výstavním a v poslední době vzrůstá jeho popularita zvláště v zahraničí. Když vidíme toto pohledné, elegantní, dynamické stvoření s vlčím výrazem v pohybu, nelze se tomu divit.

Československým vlčákům zbyl po vlcích silný smečkový pud, pokud žijí pohromadě, vytvoří smečku a smečkové chování u nich převládá. Pes s fenou zpravidla uzavře pevné partnerství na celý život. Samci tohoto plemene se chovají k fenám velmi „galantně“, někdy však pes žijící trvale v páru s fenou odmítá jiné feny krýt. Opuštěné čésvéčko umí dát velmi hlasitě najevo svou samotu a volat svého pána či svého nepřítomného psího partnera daleko se nesoucím vytím.

zdroj: wikipedia
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:52
Veradisia píše:Upřímě sem na cvičáku snad žádného ČSV neviděla, ani bych to nedoporučila není to pes na klasický výcvik ten by se na nějaké sedni lehni 3x po sobě vybodnul, u takového psa stačí přivolání, chůze na prověšeném vodítku a čekání, jenže zrovna tohle naučit ČSV je dost těžké a opravdu to chce někoho kdo s tim má zkušenosti, zapátrejte na internetu a určitě najdete někoho kdo se jim věnuje a pomůže vám s výchovou (o výcviku asi nemůže být ani řeč), pokud se vám líbí ČSV,ale chcete aby jste si užili společné chvíle tak doporučuji německého ovčáka ve vlkošedé barvě. A hlavně doporučuji jen a pouze pejska s pp, ČSv bez papírů je sebevražda...

No, nemyslela jsem klasickou řadovku na cvičáku, ale spíš aby se socializoval, naučil žít s ostatními psy a cvičit vedle nich a tak .. u nás na cvičáku byli 2 .. a makali pěkně, což je důkaz, že každý pes se dá naučit poslušnost :-) Ale na sportovku se moc nehodí no ..
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 18:53
Veradisia píše:Československý vlčák je velmi aktivní pes, k cizím nedůvěřivý, hodící se pro výstavy i služební výcvik. Výcvik je však obtížnější, než u německého ovčáka a ortodoxní výcvikáři si toto plemeno pořizují málokdy. U „čé-es-véčka,“ jak se někdy československému vlčáku říká, převládá takzvané „účelové chování“, což znamená, že bezduché opakování cviku po něm budete požadovat marně.

Vyniká však velikou vytrvalostí, odolností vůči nepříznivému počasí a schopností samostatně jednat. Věrnost pánovi a smečce je téměř příslovečná a určuje také výběr plemene. Pokud se nebudete moci psovi plně věnovat a nepředpokládáte, že o něj budete moci pečovat po jeho celý, poměrně dlouhý život, nepořizujte si toto plemeno. Zvířata si špatně zvykají na nového majitele a změnou velmi trpí. Československý vlčák je i oblíbeným psem výstavním a v poslední době vzrůstá jeho popularita zvláště v zahraničí. Když vidíme toto pohledné, elegantní, dynamické stvoření s vlčím výrazem v pohybu, nelze se tomu divit.

Československým vlčákům zbyl po vlcích silný smečkový pud, pokud žijí pohromadě, vytvoří smečku a smečkové chování u nich převládá. Pes s fenou zpravidla uzavře pevné partnerství na celý život. Samci tohoto plemene se chovají k fenám velmi „galantně“, někdy však pes žijící trvale v páru s fenou odmítá jiné feny krýt. Opuštěné čésvéčko umí dát velmi hlasitě najevo svou samotu a volat svého pána či svého nepřítomného psího partnera daleko se nesoucím vytím.

zdroj: wikipedia

Škoda, že na výstavách většinou skoro všichni vypadají jak týraní, jak se bojí .. :-( Jinak jsou to nádherní psi .. taky sem ho chtěla - líbil se mi .. Ale pak vyhrál rozum .. :D
www.gabca-web.wz.cz
Bodů: 241
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 21:20
Přidám se taky k tomuto tématu ..... zaprvé se Gabči zastanu,protože si vzala velmi problémovéhopsíka z útulku a dokázala s ním pracovat a vycvičit a úroveň,že bych nikdy neřekla,co má pesan za sebou,gratuluju Gábi.jinak Narovinu říkám,že mi je 18,jako prvního psa jsem chtěla právě čsv,ale rozmyslela jsem si to,mám westíka a i po zkušenostech s jinými plemeny(rotvajler,boxer,knírač,ovčák) bych si ještě pořád na čsv netroufla,protože zastavit rozjetýho 40ti kilovýho psa,když já mám 50 je docela fuška,hlavně čsv je pořád vlk a jako k vlkovy se k němu musíme chovat,když se jednou dostane do role vůdce,jen těžko se z ní dostává a u začátečníků to bývá často :-( jsou ale vyjímky,znám 10 čsv a z toho jen 3 jsou v pohodě a vychovaní,zbytek podělal majitel :-( Jsou to krásní psi,bohužel jsou náročnější než zbytek plemen.

Obrázky: 31
Bodů: 6
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 21:30
Ahoj pořidit si psa protoze se mi libi je VELIKA BLBOST!! Vim podle vlastni zkusennosti :smutek:
Od mejch 10 let se mi zalibil bigl ted v 25 jsem si ho poridila, sice sem o nem cetla ale halvne jsem se divala na fota :stydim: Za dva roky co ho mam jsem zjistila ze zalezi jen na povaze psa na chovani a na tom co od psa ocekavame... nejsem zadnej zkusenej pejskar Sid je muj druhej pes, predtim krizenec jezevcika umel snad jen sedni, celej zivot 15let byl na flexi voditku sice obcas se vyvlikl a behal cca 2hod po meste vzdy se vratil zdravej ale v dnesni dobe je to jiny ted kdyby mi pes sotva hodinu behal buh vi kde by me kleplo... Snazim se zjistovat co bigl potrebuje jak ho cvicit sice to nedelam na 100% ale oproti min psu trochu posloucha.. jasne sem dlouhodobe bez prace takze s nim jsem 24hod dene taky je na me zavislej porad vyje kdyz jen odbehnu na 15min do kramu ale ja k enmu mam takovy vztah ze proste pro nej udelam (vsechn) ze mi zalezi vic na nem nez na me takze vsechyn prachy co mam dam do nej nez abych si koupila neco pro sebe, nebo sla nekam do hospody kamkoli NE! vsude kam jdu jde se mnou ! nikdy bych ho nenechala samotnyho u kramu nebo treba na zahrade kdyby sme ji meli :D protoze bych se bala jestli dejcha jestli mu neni zima... sem magor ja vim :D ale kdybych vratila ty dva roky co ho mam nevzala bych si ho radci bych pockala treba se s nekym sesla kdo ho ma abych videla jak se pes chova jaky je v urcitych situacich a podle toho se rozhodla jestli si ho vemu (bigla ani zadnyho spa s loveckyma pudama uz nechci) :usmev:
Sice sem asi mimo tema :velky_usmev: ale pisu sem poprvy :mrkam:

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 21:52
WELLA: vůbec nevadí myslim že sem to i celkem zapadne :mrkam: jinak to vytí a tak se dá odnaučit jen si projdět věci kolem separační úzkosti a jejího odbourání a když tak se tu určitě najdou lidičky kteří vám rádi poradí :mrkam:
PředchozíDalší

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní