Můj první pes..

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Bodů: 88
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 22:17
Marti:)

Moc hezky...

Mam psy skoro tricet let, dobrejch 25 let se venuju jejich vycviku a posledni dobou se venuju docela dost naprave problemoveho chovani u psu jejichz majitele je nezvladly. Presto bych si hodne rozmyslel jestli si poridit CsV je to jedno z nejnarocnejsich plemen a zcela urcite neni vhodne jako prvni pes.
To ze CsV nepotrebuje moc pohybu je for stoleti - teda pokud jako moc pohybu nepocitas cca 25km nabehanejch dene a cas od casu 50km. To je totiz zhruba davka ktera CsV alespon trochu unavi.

a nemusíte mě hned tak srážet a kazit mi můj životní sen :/

Tvuj je to sen - jenze ten tvuj sen odse*e ten pes. Podle toho co tu pises nemas podminky v podstate na zadneho psa ale absolutne nemas podminky pro CsV. Clovek muze mit ruzne sny, ale realizovat muze jen ty na ktere ma, nebo si udela, podminky.
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net

Reklamní banner

• Doporučujeme

Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 08:38
Marti:) píše:Já se ptala na úplně něco jiného a máte pravdu 20 a 23 je veeeelký rozdíl.Chtěla jsem odpověď na to co jsem se ptala a ne se tady hádat.

Marti:)

Nechceme ti kazit tvůj sen, to určitě ne, jen to tu někteří členové vzali za špatný konec. S CsV nemáme osobně žádné zkušenosti, ale věříme, že pokud člověk opravdu něco chce....lze toho docílit. Každý má na výchovu jiný názor, hlavní ale je, aby nějaký nový pejsek neskončil v útulku.
Myslím, že mezi členy je dost šikovných chovatelů kteří Vám dokáží pomoct. V dnešní době je to s pejsky těžké, když už nějakého chci musím si ujasnit své priority.
A když už ho mám je potřeba přehodnotit dosavadní životní styl. Osobně se mi líbí, že pes bude s někým doma a má k dispozici na proběhnutí zahradu, to
se o městských chovatelích těchto plemen říct nedá. Pejsek je zavřený v paneláku 8-9 hodin a je sám. Můžete nám napsat z jaké chovné stanice pejska budete mít?
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz
Bodů: 88
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 09:14
zvireci-potreby.cz píše:Marti:)

Nechceme ti kazit tvůj sen, to určitě ne, jen to tu někteří členové vzali za špatný konec. S CsV nemáme osobně žádné zkušenosti, ale věříme, že pokud člověk opravdu něco chce....lze toho docílit. Každý má na výchovu jiný názor, hlavní ale je, aby nějaký nový pejsek neskončil v útulku.
Myslím, že mezi členy je dost šikovných chovatelů kteří Vám dokáží pomoct. V dnešní době je to s pejsky těžké, když už nějakého chci musím si ujasnit své priority.
A když už ho mám je potřeba přehodnotit dosavadní životní styl. Osobně se mi líbí, že pes bude s někým doma a má k dispozici na proběhnutí zahradu, to
se o městských chovatelích těchto plemen říct nedá. Pejsek je zavřený v paneláku 8-9 hodin a je sám. Můžete nám napsat z jaké chovné stanice pejska budete mít?

Dovolim si nesouhlasit, pokud clovek nema podminky a znalosti na to aby mohl psa mit nema co si ho porizovat. Tedy pokud je to opravdu jeji zivotni sen tak at se na ten sen predem pripravi - zivot ma pred sebou. Pokud totiz ma podminky a znalosti takove jake zde popisuje tak se s velkou pravdepodobnosti zmneni "zivotni sen" v "nocni muru" - hlavne pro psa, ale nasledne i pro ni.
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net
Bodů: 26
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 10:11
Gábinečka píše:
S ČSV nebudeš chodit na cvičák? Noo, tak to přeju hodně štěstí ..
A tu encyklopedii bych asi zahodila :D

Není vůbec problém nechodit s čsv na cvičák, je spíš lepší tam nechodit než chodit. Tihle psi mají dost vysoké IQ, jsou velice komunikativní, a obvyklý cvičákovský styl (balonek na šňůrce, pamlsek/křik, opakování povelů a škubání na stahováku) pro ně opravdu není. Je u nich důležitá socialiace na všechno možné prostředí, psy, lidi, dopravní prostředky. Je důležité chovat se srozumitelně, být co nejvíc s pejskem v kontaktu. Psi, kteří žijí doma se svými lidmi, mají o mnoho méně výchovných problémů než psi, kteří žijí v kotcíh. Dá se říct, že psi, které majitelé vychovávají na základě citu a rozumu, mají méně výchovných problémů než psi vedení cvičákově.
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 10:48
Katka a smečka píše:Přidám se taky k tomuto tématu ..... zaprvé se Gabči zastanu,protože si vzala velmi problémovéhopsíka z útulku a dokázala s ním pracovat a vycvičit a úroveň,že bych nikdy neřekla,co má pesan za sebou,gratuluju Gábi.jinak Narovinu říkám,že mi je 18,jako prvního psa jsem chtěla právě čsv,ale rozmyslela jsem si to,mám westíka a i po zkušenostech s jinými plemeny(rotvajler,boxer,knírač,ovčák) bych si ještě pořád na čsv netroufla,protože zastavit rozjetýho 40ti kilovýho psa,když já mám 50 je docela fuška,hlavně čsv je pořád vlk a jako k vlkovy se k němu musíme chovat,když se jednou dostane do role vůdce,jen těžko se z ní dostává a u začátečníků to bývá často :-( jsou ale vyjímky,znám 10 čsv a z toho jen 3 jsou v pohodě a vychovaní,zbytek podělal majitel :-( Jsou to krásní psi,bohužel jsou náročnější než zbytek plemen.

Katko díky!
A s těma ČSV máš pravdu .. jsou to prostě skorovlci a není to s nima sranda .. Znám dobře 2, jinak ještě pár jich tu u nás je .. v rukou amatérů :-(
Ti dva jsou děsní .. a to je mají zkušení kynologové .. Jeden napadá všechny a všechno a druhý se zas všeho a všech bojí .. Prostě je to pes se kterým si nikdy nemůžeš být jistá, že se nic nestane :D :D
Ale krásní jsou, to se musí nechat :-)
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 10:51
WELLA píše:Ahoj pořidit si psa protoze se mi libi je VELIKA BLBOST!! Vim podle vlastni zkusennosti :smutek:
Od mejch 10 let se mi zalibil bigl ted v 25 jsem si ho poridila, sice sem o nem cetla ale halvne jsem se divala na fota :stydim: Za dva roky co ho mam jsem zjistila ze zalezi jen na povaze psa na chovani a na tom co od psa ocekavame... nejsem zadnej zkusenej pejskar Sid je muj druhej pes, predtim krizenec jezevcika umel snad jen sedni, celej zivot 15let byl na flexi voditku sice obcas se vyvlikl a behal cca 2hod po meste vzdy se vratil zdravej ale v dnesni dobe je to jiny ted kdyby mi pes sotva hodinu behal buh vi kde by me kleplo... Snazim se zjistovat co bigl potrebuje jak ho cvicit sice to nedelam na 100% ale oproti min psu trochu posloucha.. jasne sem dlouhodobe bez prace takze s nim jsem 24hod dene taky je na me zavislej porad vyje kdyz jen odbehnu na 15min do kramu ale ja k enmu mam takovy vztah ze proste pro nej udelam (vsechn) ze mi zalezi vic na nem nez na me takze vsechyn prachy co mam dam do nej nez abych si koupila neco pro sebe, nebo sla nekam do hospody kamkoli NE! vsude kam jdu jde se mnou ! nikdy bych ho nenechala samotnyho u kramu nebo treba na zahrade kdyby sme ji meli :D protoze bych se bala jestli dejcha jestli mu neni zima... sem magor ja vim :D ale kdybych vratila ty dva roky co ho mam nevzala bych si ho radci bych pockala treba se s nekym sesla kdo ho ma abych videla jak se pes chova jaky je v urcitych situacich a podle toho se rozhodla jestli si ho vemu (bigla ani zadnyho spa s loveckyma pudama uz nechci) :usmev:
Sice sem asi mimo tema :velky_usmev: ale pisu sem poprvy :mrkam:

Hele, ono se tohle hodí docela všude, takže v pohodě .. :-)
Neboj, myslím, že s tvým psiskem se pracovat dá .. :-) Omrkni tu témata, o tom vašem vytí se tu už psalo, tak to pročti a neboj se zeptat .. :-) On se tu určitě najde někdo, kdo ti poradí ;-) A nějak se to vyřeší :-)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 10:54
Tchor píše:
Dovolim si nesouhlasit, pokud clovek nema podminky a znalosti na to aby mohl psa mit nema co si ho porizovat. Tedy pokud je to opravdu jeji zivotni sen tak at se na ten sen predem pripravi - zivot ma pred sebou. Pokud totiz ma podminky a znalosti takove jake zde popisuje tak se s velkou pravdepodobnosti zmneni "zivotni sen" v "nocni muru" - hlavne pro psa, ale nasledne i pro ni.

Díky..
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 10:55
Scylla píše:
Není vůbec problém nechodit s čsv na cvičák, je spíš lepší tam nechodit než chodit. Tihle psi mají dost vysoké IQ, jsou velice komunikativní, a obvyklý cvičákovský styl (balonek na šňůrce, pamlsek/křik, opakování povelů a škubání na stahováku) pro ně opravdu není. Je u nich důležitá socialiace na všechno možné prostředí, psy, lidi, dopravní prostředky. Je důležité chovat se srozumitelně, být co nejvíc s pejskem v kontaktu. Psi, kteří žijí doma se svými lidmi, mají o mnoho méně výchovných problémů než psi, kteří žijí v kotcíh. Dá se říct, že psi, které majitelé vychovávají na základě citu a rozumu, mají méně výchovných problémů než psi vedení cvičákově.

Škoda, že sis nepřečetla můj další komentář ;-)

"No, nemyslela jsem klasickou řadovku na cvičáku, ale spíš aby se socializoval, naučil žít s ostatními psy a cvičit vedle nich a tak .. u nás na cvičáku byli 2 .. a makali pěkně, což je důkaz, že každý pes se dá naučit poslušnost :-) Ale na sportovku se moc nehodí no .. "

Z vlastní zkušenosti .. měli jsme na cvičáku 2 .. necvičili s náma, ale spíš si to tam jen okoukávali ..
www.gabca-web.wz.cz
Bodů: 26
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 11:09
Moje čsv byla na cvičáku jednou a rychle jsme odešli, protože se tam nelíbilo ani jedné z nás. Maká pěkně, poslušnost na první povel, odvolání i z lovu, ovladatelnost velmi dobrá. Cvičák bych nevolila jako místo pro socializaci psa, raději společnost pohodových, komunikativních psů. Někteří čsv cvičí i sportovku, ale připadá mi to trošku jako urážka jejich intelektu. Znám jich poměrně dost a ze zkušenosti mohu říct, že ti, co jsou dobře socializováni a vychováváni s citem a rozumem, nejsou bázliví, nenapadají a jsou velmi dobře ovladatelní. Je to Pan Pes a vyžaduje o psovoda trošku jiný styl uvažování, než většina jiných plemen. Na čsv máš nebo nemáš, nic mezi tím, myslím. Hodně záleží na tom, z jaké chovky si vezmeš pejska a na tom, jestli dáš na "zaručené" rady různých chovatelů nebo poradců chovu. My na ně naštěstí nedali a proto máme naprosto pohodovou čubu, u které jsem já zavinila její jediný problém: bojí se jiných fen, protože jsem jí neubránila proti opakovanému útoku tří velkých fen. Pokousané jsme opakovaně skončily obě, ale selhala jsme jako ochranka, tedy nemám v tomhle její důvěru - po právu.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 11:22
Scylla píše:Moje čsv byla na cvičáku jednou a rychle jsme odešli, protože se tam nelíbilo ani jedné z nás. Maká pěkně, poslušnost na první povel, odvolání i z lovu, ovladatelnost velmi dobrá. Cvičák bych nevolila jako místo pro socializaci psa, raději společnost pohodových, komunikativních psů. Někteří čsv cvičí i sportovku, ale připadá mi to trošku jako urážka jejich intelektu. Znám jich poměrně dost a ze zkušenosti mohu říct, že ti, co jsou dobře socializováni a vychováváni s citem a rozumem, nejsou bázliví, nenapadají a jsou velmi dobře ovladatelní. Je to Pan Pes a vyžaduje o psovoda trošku jiný styl uvažování, než většina jiných plemen. Na čsv máš nebo nemáš, nic mezi tím, myslím. Hodně záleží na tom, z jaké chovky si vezmeš pejska a na tom, jestli dáš na "zaručené" rady různých chovatelů nebo poradců chovu. My na ně naštěstí nedali a proto máme naprosto pohodovou čubu, u které jsem já zavinila její jediný problém: bojí se jiných fen, protože jsem jí neubránila proti opakovanému útoku tří velkých fen. Pokousané jsme opakovaně skončily obě, ale selhala jsme jako ochranka, tedy nemám v tomhle její důvěru - po právu.

Tak to s tebou souhlasím .. No myslela jsem to spíš tak, že když slečna/paní (nevím) to má jako prvního psa, tak by se měla někde přiučit .. Ale je to asi blbost .. Když je to její první pes, tak by to asi podle mne ČSV být neměl .. Podle mne nepatří do rukou začátečníků .. Joo, souhlasím, buď na to máš nebo ne .. To je jak s bosíkem :-) Taky mají svou hlavu, svou inteligenci ..
Jéé, dej nám tady http://www.klubchovatelu.cz/galerie-vas ... u-f28.html nějakou fotku tvojí vlčice :-)
www.gabca-web.wz.cz

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 12:07
není to pes pro začátečníka a tečka nemůže vědět jestli má na ČSV když v podstatě neví jestli má vůbec na nějakého, nejdřív to chce prostě něco jednodužšího na výchovu a hlavně když mi tu někdo řekne že ČSV nepotřebuje moc pohybu tak to toho o něm moc neví a tu encyklopedii bych dala dětem na prohlížení si obrázků jak začnou číst tak se to hodí akorát na zátop aby si z toho neodnesli bludy
Naposledy upravil zzuzka612 dne 16 led 2012 12:35, celkově upraveno 1
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

PříspěvekNapsal: 16 led 2012 12:32
zvireci-potreby.cz píše:Marti:)

v tomhle případě nemáme na výchovu každý jiný názor ani tak my, ale spíš ten pes

nestačí chtít, ale něco pro to udělat a jestliže si slečna myslí ČSV nepotřebuje moc pohybu tak nedocílí opravdu ničeho, to je pes který naopak pohyb potřebuje to není plemeno kterému stačí jít 3x deně ven a semtam se proběhnout po zahradě, ten pes potřebuje něco dělat, jinak je to další unuděnej pes a z toho sou pak dost velký problémy nedej bože když bude ještě špatně socializovanej

ani mi nepřijde že sem to vzala za špatný konec nezapomínejme že tón kterým si to člověk čte si volí sám není to tón kterým já bych to psala
nebo jestli to myslíte tak že sem psala že ČSV není vhodný pro začátečníka tak to též není špatný konec, nýbrž dobrá poznámka pro začínajícího chovatele

slečna o plemeni nic neví jen se jí líbí vzhedově a to co o něm zjistila jestli si tu někdo myslí že to stačí k tomu aby mohl člověk chovat psa tak toho moc neví a psa by měl mít tak akorát plyšového...
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 20:19
nechci je urazit, ale podle mně to křížení nedopadlo zrovna dobře a ty co znám, jsou nevyrovnaní srabíci... a určitě bych ho nevolila jako prvního psa, avšak vzhledově mě imponují, jsou nádherní, ale myslím si, že mám poměrně dost zkušeností, ale na čévéčko bych si netroufla...
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 16 led 2012 20:33
pokud je ve Vašich silách mu přizpůsobit svůj život, určitě si budete rozumět :)
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 led 2012 11:06
Já ho vždycky chtěla, ale pak sem vyměkla :D
www.gabca-web.wz.cz

Bodů: 71
PříspěvekNapsal: 17 led 2012 13:40
zvireci-potreby.cz pejska si chci privest od chovatelske stanice Atir a jinak o to,ze bych ho nezvladla ani nejde.Spis mam ted problem,ze mi muj svagr rekl at si radsi vyberu NO,protoze bydlime jeste s jednimi lidmi v baraku (ja s rodici v 1. patre a sousede v prizemi).Maji 2 male psi a svagr mi rikal,ze by je mohl zakousnout.Jinak chov. stanice zacina,maji 1.vrh.A chtela bych se zeptat jestli je pravda,ze by jim opravdu mohl ublizit? :smutek: Ach jo,nevim co mam delat..Jinak majitele chov. stanice jsem se ptala jestli s nim musim chodit na cvicak a jestli nevadi,ze jsem zacatecnik a pry na cvicak chodit nemusim a bude stacit kdyz ho naucit aby slysel na jmeno a na privolani pribehl.Csv je opravdu krasny a prece plno lidi ma csv a dobre s nim vychazi.To,ze jsem zacatecnik neznamena,ze jsem se o psi nestarala..Starala jsem se o ne,ale sveho psa jsem nikdy nemela.Vim co to obnasi,ale hlavne se ted bojim aby tem sousedum psum neco neudelal.Nepousti je sice porad na zahradu,ale obas jo.Co mam delat?

PříspěvekNapsal: 17 led 2012 15:44
Jak malý jsou ti psy? jestli je to opravdu něco z menších ras tak bych též doporučovala NO.

Ta CHS je tato? http://dogees.blog.cz/1112/stenata-csv-atir-bohemia
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 led 2012 17:30
A co je podle tebe malý pes? :-) :D
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 17 led 2012 19:41
Jeden je štěně jorkšíra a ten druhý je o par cm vetsi,nevim co to je za rasu.Ale s kocourem si rozumi dobre :D a myslim,ze s NO by taky nebyl problmem kdyby se od mala poznali.

PříspěvekNapsal: 17 led 2012 19:42
a ne tahle chov. stanice to neni a ani bych ji tu radsi nezverejnovala ;)
PředchozíDalší

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní