Nikdy nesahej na spícího psa ...

Založte si vlastní fórum na téma, které Vás zajímá, nebo jen tak pro zábavu. Nevkládejte na fórum komerční sdělení, všechny tyto příspěvky budou smazány. Téma, které nebude v souladu se slušnými tématy, bude také ihned odstraněno.

Moderátor: Petty

Moderátor fóra
Bodů: 151
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 07:42
Jsou tři hodiny ráno. Sedím v čekárně chirurgické pohotovosti a vzpomínám... Vzpomínám na ty stovky hodin a hodin besed na školách a školkách. Vzpomínám na pravidla, která těm mrňatům vtloukám do hlavy..

"A třetí základní pravidlo, které si dnes povíme, zní "spícího pejska necháme spát". Víte někdo, jak se správně budí pejsci? Jak byste vzbudili pejska, aby se nic nestalo? Aby se nelekl?" ptám se... Děti zvedají ruce a překřikují se: Pohladil bych ho... Já bych mu dala k nosu salám... Zatahal bych ho za ocas... "Já bych na něj vůbec nesahal", zazní nesmělý hlásek. Okamžitě si dávám prst před pusu a utišuji ostatní: "Slyšeli jste to?" a gestem ruky naznačuji klučinovi, aby stoupnul. "Proč bys na něj nesahal?".. Klučík nesmělým hláskem vypráví, že by se pejsek mohl leknout a kousnout.

"Tak pojďte dál", vytrhne mne rázný hlas sestry.

V ordinaci sestra, doktor. "Co se Vám stalo?"

Nu, což.. Přišla jsem domů, v nečekanou hodinu. Asi po druhé ranní. U dveří se motal chumel psů, oči zalepené, ale přesto mě vítali, kvičeli, jako to umí. Až na jednoho. Gara. Kde je Gara? Hrkne ve mě. Po událostech před pár měsíci je ve mě pořád strach. Vletím do domu. "Garoooooo".. Nic. "Garunoooo".. Už jsem v ložnici. A tam Gara. Natažená a mrtvá. Srdce se mi zastavilo. Bez rozmyslu poklekám k její hlavě a třepu s ní.

Cvak cvak.

Nikdy nesahej na spícího psa...

První cvak je nad koleno, na kterém klečím u její hlavy. Mozek bez reakce, naštěstí. Takže zde zůstávají jen dvě díry po špičácích. Druhé cvak nastane v moment, kdy pes už vyskakuje. Já taky. Lekla jsem se. Hrozně. Lekly jsme se obě. Jak od sebe odskakujeme, zůstává její špičák v mém rukávu. Ozve se trhnutí a přijde štiplavá bolest.

Tři stehy. Drén. A hluboká myšlenka, kterou bude navždy připomínat jizva na předloktí. Nikdy nesahej na spícího psa..

Obrázek
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 09:22
Pěknej příběh .. :-)
Taky mám jednu zkušenost .. jen se psem v narkóze ... z toho díru na ruce :D
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 14:04
pěkně napsané až mě to dohnalo si to přečíst celé ... ale nikdy bych neřekla že spící pes takhle může zaregovat. Beník když spí tak se sice občas lekne ale nic neudělá ... ale nebudím ho přímo, jenom semnou v noci spí v posteli a já občas do něj šťouchnu :-D ale když ho potřebuji vzbudit tak ho pohladím, sebou občas škubne a to je vše .... tak to abych si raději dávala pozor :-D
Moderátor fóra
Bodů: 151
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 14:08
malinke-kote píše: že spící pes takhle může zaregovat

Myslím, že problém není ve spícím psovi, alébrž ve spícím thajcovi. :velky_usmev:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 16:30
Gi & smečka píše:Myslím, že problém není ve spícím psovi, alébrž ve spícím thajcovi. :velky_usmev:

myslim, že ne .. Tim by taky takhle zareagoval .. Kolikrát se mi stane, že kolem něj projdu (když spí) a on vyskočí a vrčí .. Nikdy nespí úplně .. Asi má nějakou špatnou zkušenost :-( (je z útulku)
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 28 bře 2012 16:41
no já Bena i třeba pohladím když spí, podívá se na mě, lehne a zae spí dál a nebo si lehne na záda ať drbu když jsem ho vzbudila :-D ale když spí tvrdě tak to s ním člověk vůbec nehne a může si sním "dělat co chce" :-D hlavně u něj je dobře poznatelné když opravdu tvrdě spí, protože chrápe a já se ho vždy snažím vzbudit aby nechrápal ... to potom člověk nemůže ani spát :-D
Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 bře 2012 06:34
no tak to je příběh :velky_usmev:

na mě pes už 2x zavrčel, vyjel když jsem ho spícího chtěl přenést do pelechu.
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz
PříspěvekNapsal: 30 bře 2012 07:51
ale to se přeci nedělá přenášet spícího psa do pelechu :-D
Mi Beníka necháváme spát kdekoliv se mu zamane ... on ve svém pelechu nespí, on si tam pouze hraje. Většinou spí semnou v posteli a přes den na zemi a nebo na gauči :-D
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 bře 2012 20:52
Roman píše:no tak to je příběh :velky_usmev:

na mě pes už 2x zavrčel, vyjel když jsem ho spícího chtěl přenést do pelechu.

Jéé, to já bych ho vzbudila, ať si přejde :D
www.gabca-web.wz.cz

• Reklamní banner

Zpět na Všechno možné