pes sám doma

Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 07 úno 2012 20:44
Mám na vás malý dotaz, doufám že z tohoto dotazu tu nevzniknou zase zbytečné hádky.

Již ve čtvrtek bohužel náš pes bude muset být cca 8 hodin sám doma, mám docela obavy. Zkoušeli jsme už od štěněte ho nechávat samotného doma, ale nešlo to. Jsou mu už dva roky a stále se bojí, kňourá a lítá po celém bytě a hledá nás.

Chci se s vámi poradit, co by mohlo pomoci aby těch 8 hodin vydržel bez problému sám doma. Já musím do školy a naši jsou oba v práci. Nechci kvůli němu zůstávat zbytečně doma. Když jsme se mu zezačátku snažili dávat pamlsek, který by mu vydržel na pár hodin tak ho nechtěl, když jsme přišli ani se ho nedotkl až potom, když věděl že není sám doma.

Čtvrtek se už blíží a já se bojím aby doma něco nespáchal. Neničil věci, které nikdy tedy neničil, ale může se to stát ze samoty.

Předem děkuji za veškeré rady

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 07 úno 2012 20:48
Ráno bych ho pořádně,ale opravdu pořádně unavila,prostě tak aby doma padl a spal. Pamlsky většině ufňukánkům nepomáhají vím to z vlastní zkušenosti Rodnýsek byl taky dřív fňukna hysterická a hlavně ničivá. Chce to s nim pracovat na samostatnosti a on si časem zvykne.
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
PříspěvekNapsal: 07 úno 2012 21:10
děkuji, pokusím se ho unavit, snad to pomůže ... do školy jedu až na jedenáctou takže bude dost času :-) akorát se budu vracet až kolem půl šesté až šesté hodiny večerní, v té době jede i mamka z práce

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 02:29
krom toho utahani ti takhle rychle nic nepomuze, zamakej na ty separacni uzkosti a priste se nebudes muset strachovat co bude a nebude ;o)

jak se toho zbavit najdeš zde: http://www.klubchovatelu.cz/pes-sam-dom ... lit=separační úzkost
Naposledy upravil zzuzka612 dne 09 úno 2012 08:18, celkově upraveno 2
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 07:30
myslím, že se to už řeší tady http://www.klubchovatelu.cz/stehovani-se-psem-t742.html
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 08:13
myslím si, že stěhování a naučit ho zvyknout si v novém bytě je trošku rozdíl než naučit psa být sám doma aniž by někdy sám doma byl :-)
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 13:41
Jak píše Veradisia, pořádně utahal .. aby opravdu padnul a spal ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 15:39
až příjdu zítra ze školy domu tak dám vědět jak to vše dopadlo ... dnes ho nechali chvíli samotného doma, šli rodiče nakoupit a když přišli tak jak jsem už měla dříve obavy a věděla jsem jak to dopadne. Straně udýchaný, když přišli vypil celou misku vody, nehnul se od nich ani na krok. Pořád u nich, aby mu už nikam neutekli, tak jsem zvědavá jak to dopadne zítra. Sestru jsem poprosila, aby ho po škole šla alespoň vyvenčit a zkontrolovat ho, to je asi po čtyřech hodinách a další 4 hodiny bude zase sám doma, tak snad to zvládne :-)
Obrázky: 10
Bodů: 56
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 17:16
Tohle téma řeší hodně lidí i my jsme mezi nima a bujeme s tím... pomalu ale jistě se daří. Musím uznat že unavení před odchodem z bytu u nás neprošlo. Holt když pes je ve stresu a bojí se, že už nepřijdete domů, snaží se vás přivolat. Psi jsou a byli odjakživa zvyklí bydlet ve smečce a měli svého vůdce. Tak když necháte psa samotného doma, hledá vás, pač ví, že vy jste ti co mu dopřejete stravu, postaráte se o něj. Musíte začít postupně, když jdete do pokoje zavřete za sebou dveře, ať pes nejde s vámi. Máte taky právo být přeci sama. Nedovolit mu, aby spal v posteli, ale měl svoje místo. Před odhcodem z domu, je lépe ho nekrmit nebo mu dát jen málo stravy, pač v tom stresu mu to může způsobit začívací potíže. Do pelechu bych mu dala svoje tričko, aby cítil vaše pachy. Vždy když mu dáte oblíbený pamlsek před odchodem a pak přijdete a on se ho ani netkl, tak mu ho zkrátka seberte a dejte mu ho zas až půjdete pryč. Ať si spojí odchod za pamlsek. Ze začátku ho ten náš taky odmítal, teď už mu to nedělá problém. Nelučte se ani nevítejte. PSa naprosto ignorujte když přijdete domů. Je také možné zajít za veterinářem, napíše vám léky na přírodní bázi pro snížení úzkosti. Dejte pak vědět jak to dopadlo :)
Osobní album
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012 19:34
Verčo, na příště to natrénujete :-) Ať se ani jeden nemusíte nervovat, co bude .. ;-)
www.gabca-web.wz.cz
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 09 úno 2012 18:59
Verčo, vstaň vždy o půl hodiny dřív a jdi se s ním projít, ať se vylítá, pak půjde zase spát, a nikdy si s ním nehraj před tím, než odcházíš! Apíš si ho nevšímej, postupně trénuj oblíkání a slíkání z oblečení co nosíš ven, jen si ho vem, pak ho sundej.. a přitom si ho vůbec nevšímej. Persa měla taky separační úzkost a měla jsem taky strach, co bude dělat, v novým bytě, ale je skvělá :) Ráno se jdeme projít, pak se oblíknu a jdu do práce, neloučím se s ní, nic neříkám, prostě jen odejdu... jak přijdu, dostanou všichni pamlsek a jdem si hrát... nevím, ale jsem kuřák a když si jdu zakouřit - doma nekouříme, a nechce se mi na ně čekat a brát je ven, tak to dělám taky tak, že se prostě seberu a jdu, tak je zvyklá... musíš ho naučit na každodenní rituál :)
věř, že to půjde, také jsem ze začátku používala aromaterapii proti strachu, teď jsou taky CD- audioterapie, na které jsou velice dobré reference.
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
PříspěvekNapsal: 09 úno 2012 19:50
tak oznamuji, že to takřka dopadlo dobře. Šla jsem ho vyvenčit půl hodiny předem než jsem odcházela. Přišli jsme, nachvíli jsem se svlékla a zase asi po 15ti minutách oblékla. Vzala si boty, bundu. Dala mu jeho oblíbené sušené ucho. Vzal si ho s radostí. Stál mezi chodbou a obývákem a koukal jak odcházím. Vše probýhalo vpořádku. Když jsem zastrčila klíč do zámku a chtěla zamknout tak začal štěkat a skákat po dveří, ale když jsem odcházela zeschodů dolu tak jsem ho slyšela jenom chvílemi jak štěká. Bydlíme v třípatrovém paneláku. když jsem vyšla ze vchodu vůbec jsem ho neslyšela. Podle sousedky, ale asi štěkal. Nevím jak dlouho. Když po 4 hodinách sestra přišla tak štěkal, ale zda proto že jí cítil a nebo štěkal celou dobu to netuším. Šla s ním ven a už byl vpohodě. Snad se to časem naučí bez problému a bez štěkání. V sobotu ho chceme k večeru nechat asi 4 - 5 hodin samotného tak uvidíme, jak to dopadne.
Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 09 úno 2012 21:48
jen tak dál :usmev:
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz

PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 07:33
tak to do té doby aspoň trénujete po menších časech

nejdřív tom psa nechat plavat a tahat ho sem a tam pak ho nechávat doma samotnýho hned 4-5hpdin, kde jsou teď ty jeho nemocný plíce které předtím bránili od naučování separační úzkosti? tohle sou dost dlouhý časy na to aby se na nich začínalo...
PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 08:11
nic nám nezbývalo ... musel bohužel být tak dlouho sám doma .. naši dostali stejné šichty a šli ráno do práce, já musela do školy. Kdo ho měl hlídat? Hlídat ho mohli v Klášterci u přítele, ale když jsem zpátky v Jirkově u rodičů tak ho nemá kdo hlídat. Dřív sestra přijít nemohla než po čtyřech hodinách. Také jsem se bála, že ot nezvládne. Bude šíleně udýchaný - i když to sice byl, ale naštěstí to zvládl.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 08:26
a v sobotu má být sám tak dlouho proč? jednou se to pochopit dá, ale proč zas hned v sobotu? zvykej ho na to pomalu a nebude mít žádný problém a nebu zadýchanej nemocný plíce nejsou překážka v tom aby pes vydržel sám doma bez problémů....
PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 09:32
každou sobotu chodíme na kulečník a hlavně chci se odreagovat ze školy .. nikdy jsem neviděla, že by někdo chodil celý týden do školy a ještě v sobotu tak si chci zahrát kulečník. hlídání by jsme měli, ale zase by jsme se museli kvůli němu vrátit brzo domu tak jsme mysleli že by jsme ohn echali doma a šli na kulečník a vrátili se kolem deváté až desáté hodiny večerní. Takhle by jsme museli maximálně v osm přijít a vyzvednout si ho. Tak ho raději doma nenecháme a dáme ho hlídat. Ono stejně vychází na pondělí že bude muset být zase sám doma ....
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 12:34
jen běž, ale dneska ho nech doma samotnýho alespoň 30min, ať si zvyká, úplně pomalu bych na to nešla, jde o to toho psa naučit nějaký každodenní rituál, pes je velice přizpůsobivý tvor, vím, že se to někomu líbit nebude, ale vlci si vybírat taky nemůžou, prostě se musejí přizpůsobit dané situaci.

My když jsme se odstěhovali, tak jsem nemohla nejít do práce, ani přítel, prostě jsme to museli zmáknout. Je úžasná a vše bylo v klidu. Když jsme byli u našich, tam byla skoro pořád s někým... a když vila a štěkala, tak to byl jedno, byla v baráku...
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 12:46
My sme taky Rodnase když byl mimino museli nechávat doma samotného hned,ale taky to podle toho vypadalo :mrgreen: ale naučil se to,jen je pak špatný když je na něco naučenej a najednou se mu to změní tak je z toho rozhozenej,čubě je to jedno ta si občas chvíli zafňuká když někam jdu (a té je úplně jedno,že je doma zbytek rodiny) a pak si jde lehnout a spát.
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 10 úno 2012 13:32
Verčo super, ale jsem taky pro postupné navykání na samotu .. S Gigi jsem s tím měla taky problémy, ale hned bych ji takhle dlouho nenechala .. vím, že to někdy nejde .. Ale je super, že to takhle zvládl . Ale fakt to neuspěchej, mohla by ses v tom plácat pak dýl než si myslíš .. Držíme palce, ať to dobře dopadne :-)
www.gabca-web.wz.cz
Další

• Reklamní banner

Zpět na Chovatelská poradna pro psy