Pojištění psa. Máte někdo zkušenosti ?

Registrován: 05 led 2010 12:33
PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 18:01
Ahoj,
chtěl bych se zeptat zdali má někdo zkušenosti s pojištěním psa?
Jestli někdo využívá a kolik platí, jaký je plnění atd.
Poslední dobou necháme dost peněz u veterináře a tak přemýšlíme o
pojištění od nějaké pojištovny, vím že něco je u České Pojišťovny a Slávie.
Díky

PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 19:48
Přeposílám zajímavý článek:

Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou psem třetí osobě, za kterou odpovídá jako jeho vlastník. Myslete na možné riziko a zajistěte si pojištění svého psa včas.

Odpovědnost za škodu nese majitel
Pokud váš pes někoho pokouše, zaviní nehodu či způsobí jiný (smrtelný) úraz, nesete vinu za jeho čin právě vy, protože jste jeho majitel a nebo opatrovník. Postihy jsou velmi vysoké, proto je vhodné předem myslet na možné riziko a uzavřít pojištění vašeho psa. Tento typ pojištění za vás hradí nejen škody způsobené psem, ale také některé veterinární úkony.

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem
Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou psem třetí osobě, za kterou odpovídá jako jeho vlastník. Pojištění lze sjednat zároveň také na odpovědnost za škodu způsobenou loveckým psem při výkonu práva myslivosti. Cena tohoto typu pojištění se pohybuje od 600 do 1500 korun za rok.

Připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem
Většina pojišťoven speciální připojištění za škody způsobené psem nabízí jako součást nebo doplněk pojištění domácnosti a rodiny. Cena připojištění se pohybuje cca od 300 do 700 korun ročně.

Další výhody pojištění psů

- pojištění může hradit některé náklady na veterinární péči
- díky pojištění můžete se psem vycestovat mimo Českou republiku
- pojištění za vás hradí veterinární péči v zahraničí
- rozsah pojištění psů se pohybuje od 10.000,-Kč do 30.000,-Kč -
- limit plnění odpovědnosti za škodu způsobenou psem je až do výše 500.000,- Kč v případě smrtelného úrazu
- pokud během roku dojde k vyčerpání pojistného limitu, lze jej doplacením 1,5 násobku ročního pojistného znovu obnovit

Podmínky pro uzavření pojištění, připojištění psa

- pes musí být starší více než 6 měsíců a méně než 8 let
- pes, kterého chceme pojistit, musí být evidovaný na krajském a nebo městském úřadě (musí mít psí známku)
- v případě uzavření pojištění musí být pes v dobrém zdravotním stavu

zdroj: http://www.chovatelka.cz

Má někdo zkušenosti z chovatelů ??
PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 20:05
Registrován: 05 led 2010 12:33
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 10:39
Petty píše:Dělám finanční poradkyni, nejlepší je mít pojištění občanské odpovědnosti. U naší společnosti je tam zahrnutý i pes. Není to tedy u každé pojišťovny, je třeba se na to optat. Samotné pojištění psa, bych nedoporučovala, je tam většina věcí co se může psovi stát ve výlukách. A připojištění psa k odpovědnosti, také není nejlevnější.

Můžete mi prosím tedy napsat něco blíže k té mojistce na občanskou odpovědnost
A včem se nevyplatí pojištění mazlíčka? Pojišťovny neplatí pak veterináři?
Jak už jsem napsal máme problém, viz. první příspěvek a jaké je tedy nejlepší řešení. To znamená kolik pak budu platit ročně a kolik mi toho pojišťovna pak zaplatí?
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 11:10
Tak tohle dělá především Česká pojišťovna... jde o to, co od toho očekáváte? Rozhodně to neplatí veterináři, proplácí to pojišťovna a jsou v tom úrazy, nemoc a odpovědnost. To je pojištění zvířete, za psa se platí podle požadavků majitele, teď jsem to zkoušela podle svých požadavků na svého jednoho psa a vyšlo mi 2500,-/rok. Známá to měla taky, pak její fenka měla problém se zuby - nic nedostala, naštípla si nohu - nic nedostala. Tak to zrušila a fena je v pořádku.

A co se jedná samotné občanské odpovědnosti, u každé společnosti se musíte optat a nebo si to přečíst v obchodních podmínkách, jestli je tam pes zahrnutý. Pak je to stejné jako u člověka - je to škoda způsobená 3-tí osobě. Ať se jedná o kousnutí, zničení nábytku a nebo dopravní nehoda.

Snad jsem to nenapsala složitě.
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 11:14
A podle těch mých kritérií, by mi zaplatili za úraz a nemoc max. 20 000,-

Registrován: 31 črc 2014 11:11
PříspěvekNapsal: 31 črc 2014 11:15
Každý, kdo vlastní psa, nese za něj a jeho jednání patřičnou odpovědnost.

Registrován: 15 črc 2016 09:17
PříspěvekNapsal: 19 črc 2016 18:05
Přímo zbytečným bych pojištění zvířat rozhodně nenazval. Například jedna naše uživatelka dostala od pojišťovny 36.000,- za veterinární léčbu a to se při 2000,- zaplaceného pojistného za rok rozhodně vyplatí, ostatně úplně stejné je to se životním pojištěním pro člověka...

Odpovědnost za škodu, určitě také doporučuji. Často v občanské odpovědnosti bývá i odpovědnost za psa, je důležité si to u svého pojištění zkontrolovat, pokud není doporučuji pojistit. to jsou částky 300 až 500,- za rok?

Info k těm zvířatům můžete najít dobře shrnuté tady http://www.pojisteni-prehledne.cz/pojisteni-psa-pojisteni-kocky.html

Zpět na Zdravotní poradna pro psy