Boloňský psík – Bolognese, Boloňáček

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 16:55
Boloňský psík – Bolognese, Boloňáček

Charakterizuje se vážnou až klidnou povahou, Vhodný i pro začínající majitele.
Lze s ním běhat agility, provozovat tanec se psem a další.
Boloňský psík je veselý, milý, přítulný a roztomilý společník, je to hravý a lehce přizpůsobivý pejsek. Je odvážný, podnikavý, poslušný a velmi učenlivý, dokáže se naučit spoustu pěkných kousků pro pobavení. Je to takový domácí komediant. Nekouše a není agresivní. K cizím lidem je nedůvěřivý, spíše rezervovaný, avšak svou rodinu bezmezně miluje. Rád se proběhne po zahradě, ale nepohrdne ani procházkami a to klidně i dlouhými. Nikdy však sám, vždycky v doprovodu svého páníčka. Miluje společnost dětí, ale přizpůsobí se klidně i starším lidem. Pro svoji úžasnou povahu si vysloužil přezdívku "antistresový pes".

Tento pejsek pochází z Itálie.

Boloňský psík váží od 2,5 do 4kg

Srst středně dlouhá(okolo 10cm), po celém těle, nikdy nepřiléhá, na tlamě kratší, přiznaná barva je čistě bíla, bez skvrn nebo jiných odstínů bílé.

Péče o Boloňského psíka vyžaduje pravidelnou péči o srst. Pokud je srst pevnější, stačí česat 1x týdně, jemnější variantu je dobré česat alespoň 1x za dva dny. Chloupky v okolí čenichu a očí je nutné pravidelně česat a mýt. Je velmi důležité udržovat čisté oči, zabrání se tak nadměrnému slzení a tím i nežádoucímu zabarvení srsti v jejich okolí. Chloupky v uších je třeba odstraňovat a chloupky mezi polštářky na tlapkách je nutné zastříhávat a to hlavně v zimě. Boloňský psík však nelíná, při pravidelném kartáčování se odumřelé chlupy na hřebenu spolehlivě zachytí. Hodí se výhradně pro držení v bytě, a to i nevelkých rozměrů.

Boloňský psík se průměrně dožívá 14 - 15 let

Napište nám do diskuze Vaše zkušenosti s tímto plemenem...

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník