Cornish rex

Postupně přidavané plemena koček. Pokud máte chovatelskou stanici, můžete nám také předvést plemeno.
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 10:32
Cornish rex

Plemeno Cornish rex bylo vyšlechtěno na přelomu 50. a 60. let 20.století v Cornwallu ve Velké Británii. Od ostatních plemen se liší velmi jemným vlnitým kožíškem. Cornish rex je štíhlý a svalnatý. Všechny obrysy jeho těla jsou oblé, jemně zakřivené. Srst má hustou a zvlněnou, především na hřbetě a na ocase. Cornish rex patří mezi kočky s krátkou srstí, které jsou podobně jako bezsrsté kočky, částečně vhodné i pro většinu alergiků. Je to dáno tím, že jejich srst neobsahuje pesíky. Výjimečně se najde takový alergik, který ani tyto kočky nesnese. Přece jen to není zcela bezsrstá kočka. Od přírody je to inteligentní, rozvážná kočka, která je přítulná a ráda se mazlí. Je to živé a společenské zvíře, které se stále zajímá o dění kolem sebe a které je rádo středem pozornosti. Tyto kočky mají velmi rády lidi a velmi dobře snáší také společnost ostatních zvířat.

Cornish rex je, jako i ostatní krátkosrsté či bezsrsté kočky, náročný na teplotu, proto vyžaduje nejen teplo, ale také stravu s vyšší energetickou hodnotou. Měkkou a hustou srst stačí vykartáčovat jemným kartáčem, jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Koťata rexů se rodí se zvlněnými chloupky, které se jim asi po týdnu života začínají narovnávat. Takto nestandardní zůstanou až do doby, kdy jim spolu s dospělým chrupem naroste také trvale kudrnatá srst. Dospělí jedinci dosahují hmotnosti 2,5 až 4,5 kilogramu a dožívají se v průměru 12 let, ale v optimálních podmínkách žijí i déle.

Standart plemene Cornish rex

Hlava:
Relativně malá, plochá, vejcovitě tvarovaná s jemně zaoblenou siluetou ze předu i z profilu, který je od středu čela až ke špičce nosu rovný. Nápadné, ostře řezané lícní kosti. Délka o třetinu větší než šířka. Směrem k bradě se výrazně zužuje. Vousy zřetelně ukončené.

Nos:
Třetina délky hlavy. V profilu přímá linie od kořene nosu až k čelu, s výraznou hloubkou. Čenich nepatrně zúžený směrem k zaoblenému konci.

Uši:
Velké, široce nasazené, sbíhající se k zaobleným koncům, vzpřímené a nastražené. Posazené vysoko na hlavě. Pokryté velmi jemnou srstí.

Oči:
Středně velké, mandlového tvaru. Vzdálené na plnou šířku oka. Jasná a čistá barva očí musí přiměřeně ladit se zbarvením srsti.

Krk:
Dlouhý a štíhlý.

Tělo:
Středně velké, štíhlé, pevné a svalnaté. Hrudník dobře vyvinutý, ale ne široký. Záda klenutá. Boky a stehna poněkud masivnější ve srovnání se zbytkem těla.

Končetiny:
Dlouhé, rovné a štíhlé. Celkově vyvolávající dojem vysokonohé kočky. Stehna svalnatá.

Tlapky:
Malé, roztomilé, mírně oválné.

Ocas:
Dlouhý, štíhlý, sbíhající se do špičky. Velmi ohebný a dobře pokrytý vlnitou srstí.

Srst:
Krátká, relativně hustá a velmi jemná téměř plyšová. Je zcela bez pesíků. Po celém těle vlnitá, od hlavy přes záda, boky až po stehna a špičku ocasu s přiléhavě vlnitou hedvábnou texturou. Na spodní straně brady, na hrudníku a na břiše je srst kratší a o poznání vlnitější.

Barva:
Povoleny jsou všechny barvy a barevné vzory včetně bílé (je povolen libovolný poměr bílé).

Chyby:
Příliš široká nebo příliš dlouhá hlava. Malé uši. Šikmé oči. Baculaté tělo a málo vyvinuté svaly. Krátký, holý, nebo naopak příliš huňatý ocas. Řídká srst nebo lysá místa.

Diskvalifikace:
Kudrnatý nebo jinak abnormální ocas. Přítomnost pesíků.
Náznaky zchromlosti v zadní části těla. Příznaky špatného zdraví.

Celkový dojem:
Středně velká kočka s pevným, svalnatým, ale štíhlým tělem a dlouhým štíhlým ocasem. Je překvapivě těžká a na dotek teplá. Cornish Rex je inteligentní, ostražitý a rozvážný.
Velmi rád se mazlí.

zdroj textu: http://www.sphynx-scarface.cz/

Napište nám do diskuse zkušenosti s tímto plemenem, přidejte i fotografie...

Registrován: 30 zář 2011 13:24
Bydliště: KelčNajvyšie skóra: 1
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 13:38
fůj :velky_usmev: :velky_usmev: :velky_usmev: :velky_usmev: :velky_usmev:

Registrován: 14 zář 2011 14:06
Bydliště: TrutnovNajvyšie skóra: 7
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 13:54
tak to by možná byla čičina na kterou bych neměla alergickou reakci :velky_usmev:
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

Zpět na Plemena koček