Kastrace feny

Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 27 led 2012 15:25
Tak podle mě je taky preventivní kastrace blbost (jasně něco jiného je když to máte v podmínkách tam se nedá nic dělat). Mam doma psa i fenu, fena hárá jednou za 9 měsíců, poslední hárání probíhalo v klidu ani nemusela nosit kalhotky, jen jsem občas kapičku utřela, falešku nikdy neměla, prostě jí trochu uberu jídlo a přidám pohyb a je klid. kdyby byli nějaké zdravotní problémy,tak bych se kastraci nebránila,ale jinak nevidim důvod proč dávat psa zbytečně pod kudlu, já si taky nenechávám odstranit prsa jen kvůli tomu,že tim onemocní plno ženských.
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 27 led 2012 18:27
Elis123 píše:Máme stehy venku :)

Super, ale jizva je fakt velká :-(
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 1
Najvyšie skóra: 7
Bodů: 108
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 27 led 2012 19:26
10 cm, měřila jsem to... za chvíli tam nebude nic vidět :)
Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.
Bodů: 26
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 06:34
Elis123 píše:10 cm, měřila jsem to... za chvíli tam nebude nic vidět :)

Tomuhle vystavit zvíře, když to není nutné, to je věc, kterou nepochopím. Chudák čuba.
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 10:45
na tom kastrovat ano či ne, se nikdy nikdo neshodne... každý ať si udělá svůj názor... jen bych nepsala chudák čuba... takhle někdo může napsat vám, chudák čuba, že jí vystavíte riziku zánětu dělohy... pro někoho je dobré to a pro druhého něco jiného
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 11:07
Přesně tak, neshodnem se, neshodou se ani veterináři ani v tom kdy se má pes vykastrovat, jedna vetka radí kolem 6 měsíce další vet po prvnim hárání. Já mam hned u sousedů odstrašující případ,ale znam i fenky které jsou vykastrované a sou naprosto v pohodě, akční čubiny které si užívaj život a jiní psi se k nim chovaj normálně :usmev: Zase je podle mě lepší když nechaj vykastrovat čubinu než aby jí neuhlídali a narodili se další nechtěná štěňata, to bych byla raději kdyby se kastrovali.
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
Bodů: 26
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 11:25
To je asi tak jediný důvod, proč je kastrace zdravého zvířete omluvitelná, podle mého názoru. Jenže zase - když si někdo pořizuje fenku, měl by vědět, že jí uhlídat musí a s touto odpovědností si jí brát nebo také nebrat, když na to nemá podmínky nebo čas. Takhle jí vystavíš riziku narkosy, bolesti, stresu, dalšího stresu u stehů, zdravotním rizikům - na co když to není nutné. Je to o odpovědnosti a ta je právě nahrazovaná těmi zbytečnými kastracemi.

Petty, můžeš mít pravdu, i když znám možná víc než 10 kastrovaných fen, které odcházejí na nádory mléčné žlázy, ale zase jsem jí nevystavila spoustě, velké spoustě následných zdravotních rizik a komplikací. Neshodneme se, to je fakt. Jenže - kdykoli chtěli lidi být chytřejší než Matka Příroda, hodně špatně to dopadlo. Hodně špatně. Takže když mi někdo bude tvrdit, že kastrace (odebrání důležitého orgánu, který ovlivňuje fyzický i psychický stav) je prospěšná pro zdraví, tak je to prostě blbost. Kdyby to tak bylo, necpal by pak majitel do 30% kastrovaných fen hormony ve formě tablet, hormony štítné žlázy, léky na ledviny a chondroprotektiva pod tlakem, když už nic jiného. Na většině fen, když se umíš dívat, se dá poznat, jestli jsou kastrované nebo ne, podle určitých rysů postavy a také podle jejich chování a podle chování ostatních zvířat k nim. Ta propagace kastrací z pohodlnosti (prosím nezaměňovat s odpovědností) a pro "zdraví" říká jen část toho, co to s tím zvířátkem ve skutečnosti udělá.
Každý rozhoduje podle svého názoru. Můj je takový, že Matka Příroda toho ví o fungování organismu víc, než my a než vetové, a podle toho se budu řídit.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 17:02
Elis123 píše:10 cm, měřila jsem to... za chvíli tam nebude nic vidět :)

No, vypadá větší .. :D
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 17:03
Na tomhle tématu se nikdy nikdo neshodne ... :D
Je to o názorech .. Ani ti veterináři nejsou za jedno, tak co teprvé my :D
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 0
Bodů: 290
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 led 2012 18:02
to je téma na kterém se nedá dohodnout- stejně jako: jestli je lepší pes vevnitř nebo venku- na některých věcech se lidi prostě neshodnou
Předchozí

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy