Kupírování nebo ne?

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 15:10
Lidi můžou všechno :nechapu:
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 15:36
A pak to dopadá, jak to dopadá .. :-(
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 20:09
Tak ocásky se dělají ve věku 2dnů, maličko kňuknou, někteří ani ne. Uši se dělají cca ve 3 měsících, v nakróze a bolí to asi jako když vám něco zašijou, takže to zas tak strašný nebude a štěně se hojí strašně rychle. Tetování je bolí mnohem víc, naši se tetují do ucha, u toho někteří "hysterčí" , ale zase někteří jsou v klidu. A pes nemyslí na minulost ani na budoucnost, je nucen myslet na to TEĎ, rozhodovat o dané situaci.

Mě se kupírovaní líbí a za týrání to nepovažuji. Podle mně týrání je něco úplně jiného...
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 20:12
Super, díky za vysvětlení. Mě to také jako týrání nepřipadá
Osobní album
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 20:51
Petty píše:Tak ocásky se dělají ve věku 2dnů, maličko kňuknou, někteří ani ne. Uši se dělají cca ve 3 měsících, v nakróze a bolí to asi jako když vám něco zašijou, takže to zas tak strašný nebude a štěně se hojí strašně rychle. Tetování je bolí mnohem víc, naši se tetují do ucha, u toho někteří "hysterčí" , ale zase někteří jsou v klidu. A pes nemyslí na minulost ani na budoucnost, je nucen myslet na to TEĎ, rozhodovat o dané situaci.

Mě se kupírovaní líbí a za týrání to nepovažuji. Podle mně týrání je něco úplně jiného...

Díky za upřesnění .. já o ocáskách slyšela do 8dnů .. je možné, že to tak někdy bylo?
Za týrání to rozhodně nepovažuju .. a třeba ocasy bych dobrmanům a rotíkům kupírovala dál .. jinak je mají jak prasátka :D většina teda ..
A když je pěkný bosík, tak mu kupírování uší sluší :-)
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 0
Bodů: 297
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 21:22
Děkuji za vysvětlení. Jsem ráda, že je to až tak moc nebolí. Ale stejně se to má dělat jenom z prjaktických a nikoli z estetických důvodů (viz. yorkšír).
Moderátor fóra
Obrázky: 5
Bodů: 938
PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 01:53
tak určitě to bude do 8 dnů, tomu bych se nebránila, mi to nechávali dělat takhle... :)

Gabčo, viděla jsi někdy bouviera s dlouhým ocasem? Vzhledem k tomu, že s tím nejsou vyšlechtěni, tak ho má jeden jak prachovku a druhý jak prase... je to hnus, ale bohužel si na to musíme zvyknout, rotvajlerům a kokrům to bylo zakázané jedněm z prvních... uši dobrý, ale ty ocasy, to je fakt děs, nemůžou podle toho udělat ani standart... protože jedn ho má tak a druhý tak... o to horší to měli před lety rozhodčí na výstavách... posuzovat ocasatý s neocasatejma... :/

kupírování podle mně fakt není týrání, to si zas někdo něco usmyslel...

Naše druhá FBO měla fakt dost velký problém se záněty uší.. kvůli tomu je skládala, tak jak neměla a byla éra, kdy každý 2 bouvík měl uši tak jak je mít neměl... :/ záněty řádily a žádný podlepování nepomohlo, před výstavou se jim ohýbaly, aby alespoň trošku byli, tak jak měli být...
Kdyby psa naučili mluvit, člověk by přišel o posledního přítele.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 08:22
To je stejně děs :smutek:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 18:26
Petty píše:tak určitě to bude do 8 dnů, tomu bych se nebránila, mi to nechávali dělat takhle... :)

Gabčo, viděla jsi někdy bouviera s dlouhým ocasem? Vzhledem k tomu, že s tím nejsou vyšlechtěni, tak ho má jeden jak prachovku a druhý jak prase... je to hnus, ale bohužel si na to musíme zvyknout, rotvajlerům a kokrům to bylo zakázané jedněm z prvních... uši dobrý, ale ty ocasy, to je fakt děs, nemůžou podle toho udělat ani standart... protože jedn ho má tak a druhý tak... o to horší to měli před lety rozhodčí na výstavách... posuzovat ocasatý s neocasatejma... :/

kupírování podle mně fakt není týrání, to si zas někdo něco usmyslel...

Naše druhá FBO měla fakt dost velký problém se záněty uší.. kvůli tomu je skládala, tak jak neměla a byla éra, kdy každý 2 bouvík měl uši tak jak je mít neměl... :/ záněty řádily a žádný podlepování nepomohlo, před výstavou se jim ohýbaly, aby alespoň trošku byli, tak jak měli být...

No hele neviděla :D Ty si pamatuju fakt jen s kupírovaným ocasem .. takže něco podobného jako u rotíků nebo dobroušů?
No, nevim, na tohle si nikdy nezvyknu ..
To je na prd, že je to takhle špatný .. ze zdravotních důvodů by to měli povolovat .. :-(
www.gabca-web.wz.cz
Předchozí

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní