Bombajská kočka

Postupně přidavané plemena koček. Pokud máte chovatelskou stanici, můžete nám také předvést plemeno.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 40
Obrázky: 0
Registrován: 05 led 2010 12:35
Bodů: 6
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 15:01
Bombajská kočka

Historie
Toto krásné plemeno se silně se lesknoucí srstí vytvořil jeden americký chovatel zkřížením kočky barmské a kočky černé americké krátkosrsté. Postupným křížením se podařilo vyšlechtit nádhernou bombajskou kočku s černou lesklou srstí.

Standard
Tělo: Její tělo bychom si někdy mohli splést s tělem kočky barmské, ale díky vykřížení s kočkou americkou je její tělo robustnější a má kulatější hlavu. Ocas je středně dlouhý stejně jako nohy. Její tělo je středně velké a můžeme říci, že poměrně svalnaté.

Na hlavě nás zaujme její velká kulatost a širokost. Tlamička je krátká a nos je mírně prohnutý směrem do horní části lebky. Oči jsou poměrně velké a kulaté a daleko od sebe. Požadovaná barva očí je měděná nebo zlatožlutá

Srst: V srsti bombajské kočky, která by měla být neustále černě lesklá se nesmí vyskytovat žádné bílé chlupy. Někdy se může stát, že koťata bombajské kočky mají některá místa na srsti hnědá. Nemusíte se bát. Toto zbarvení postupem čas vymizí.

Zbarvení: Barva srsti bombajských koček by tedy měla být jen černá- jen tyto kočky jsou uznávány na výstavách a používají se pro další šlechtění.

Povaha
Povahu bombajské kočky můžeme srovnat s povahou kočky barmské. Jejich povaha je obvykle klidná s vyrovnaným charakterem a proto jsou velmi vhodné pro ty, kteří mají děti, či nějaké domácí mazlíčky. Výborně se toto plemeno snese se psy. Pokud necháte tuto kočku delší dobu osamotě, bude velmi strádat, neboť vyžaduje neustálou pozornost a společnost. Vyznačují se hlavně tím, že jejich mňoukání je velmi jemné, a svůj hlas nechávají jen málokdy slyšet a nejsou skoro vůbec hlučné.

Péče
Srst bombajské kočky by měla být neustále leskle černá. Abychom tohoto dosáhli, stačí její srst hladit a někdy ji přetřít semišovým hadříkem. Srst bombajské kočky nemá podsadu a proto není její udržování nějak těžké

zdroj textu: http://www.moje-kocka.cz

Obrázek

zdrof fotografií: http://jamis-kocky.net/


Napište nám zkušenosti tímto plemenem...

Posílejte fotografie...
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.
Ben Williams

Reklamní banner

  • Doporučujeme


  • Reklamní banner

Zpět na Plemena koček

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků