Václav Vydra a kontroverzní léčba kopyt.

Láska ke koním je nikdy větší než k člověku !

Moderátor: montey

Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 13 bře 2012 07:50
Včera na ČT1 Reportéři ČT a kauza Kontroverzní léčba koní s dotací....

Reportéři ČT (13.3.2012)
od minuty 11:50
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/

Je to víra, nebo věda? Herec Václav Vydra si myslí, že se vydal po stopách nového poznání, které předběhlo dobu. Jeho odpůrci však namítají, že uvěřil bludům, které ubližují koním. A protože se nepohybujeme v oblasti abstraktního bádání, můžeme jejich spor pozorovat vlastníma očima. Koně, které ošetřuje Václav Vydra na své farmě, se skutečně nepohybují příliš lehce ani vesele. Našlapují opatrně a ztěžka, protože mají vystrouhaná kopyta. Václav Vydra přesto věří, že jim to prospívá. O to větší rozruch vzbudila informace, že na svou kontroverzní metodu dostal dotaci od ministra zemědělství, který je navíc jeho kamarád. Na farmu se vydala reportérka Aneta Snopová.

Tedy osobně jsem hltal každou minutu z reportáže, vůbec jsem netušil, že je dlouhodobě řešený tento problém.
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 13 bře 2012 23:55
Tak jsem to zkoukla několikrát .. Je to hrozně zvláštní .. pan Vydra podle mne není špatnej člověk .. ba naopak, podle mne je hrozně hodnej, svoje koně má rád, ale týhle paní naletěl a teď se to s ním poveze .. Koním podle mne rozumí, chová se k nim hezky, jezdí na nich beze všeho .. No já nevim ..
Koně by se podle mne strouhat do krve neměli (nikdy jsem to aspoň neviděla) .. Ale že ho někdo odsoudí za to, že je neková, mi taky přijde divný .. :-( Prostě zase rozporuplná reportáž :-(
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 04:39
nevadí mic krom toho strouhání kopyt to je hrůza a pan Vydra to i ví..... ale už delší dobu mi se o tom bavili když byl tady v Trutnově na nějaký akci.....
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 11:48
zzuzka612 píše:nevadí mic krom toho strouhání kopyt to je hrůza a pan Vydra to i ví..... ale už delší dobu mi se o tom bavili když byl tady v Trutnově na nějaký akci.....

Já hlavně nechápu, jak někdo může doporučovat strouhání kopyt až do krve .. :-(
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 15:28
to taky nechápu... a po těch letech co je on s koňmi nechápu jak tohle může dopustit... hodně dlouho sme seděli u nás na náměstí na lavičce a mluvili o tom dokonce nám pořadatel porád nosil kafíčko, čajíček i něco k papání :velky_usmev: ale nedal si to vymluvit porád jel to svoje načtený a konec

ty prachy to vůbec nepobírám sem zvědavá co z tohodle vzejde, ale byla bych ráda kdyby jim to někdo zatrhl a bylo to zde braný též jako týrání
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 19:19
zzuzka612 píše:to taky nechápu... a po těch letech co je on s koňmi nechápu jak tohle může dopustit... hodně dlouho sme seděli u nás na náměstí na lavičce a mluvili o tom dokonce nám pořadatel porád nosil kafíčko, čajíček i něco k papání :velky_usmev: ale nedal si to vymluvit porád jel to svoje načtený a konec

ty prachy to vůbec nepobírám sem zvědavá co z tohodle vzejde, ale byla bych ráda kdyby jim to někdo zatrhl a bylo to zde braný též jako týrání

Jako já nechápu, že mu to přijde normální .. když tý rohoviny je tam hromada, tak podle mne musí bejt složitý se prostrouhat až na cévy .. No koukám na to z toho anatomickýho hlediska .. ale pro toho koně to musí bejt hrozně nepříjemný .. Nechápu, že si to pan Vydra nenechá nějak vymluvit .. vždyť musí vědět, že je to špatně :-(
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 21:04
nechápu jak nemůže nebo spíš nechce vidět že od doby co to dělá se ty koně vůbec nepobyhujou s takovou lehkostí a elegancí jaká ke koním patří, ovšem to je další věc kterou tu mi nevyřešíme a je tu riziko že se tu objeví nějaký další takový blázen co v to věří a akorát se tu zvrne v další přestřelku přesvědčování toho a onoho jako u desenského jediné co z toho vzejde budou zčeřené vlny na fóru...
Moderátor fóra
Bodů: 151
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 07:29
Gábinečka píše:jezdí na nich beze všeho ..

Ono je hrozně jednoduchý jezdit beze všeho na koni, kterej se nemůže ani rozběhnout.. To by uměl každej druhej. :roll: :(

Gábinečka píše:vždyť musí vědět, že je to špatně :-(

Nevidí, je tou ženskou naprosto zfanatizovanej. :culim:

Za mě teda, já bych mu ruky zpřerážela.. Tušim na EQCH jsem četla takovej pěknej komentář, že by se mu měly ostříhat nehty až do krve a nechat ho hrabat v hlíně. A tvrdit mu, že ho to nebolí, že je to pro něj dobrý a bude díky tomu žít dýl.. :uderit:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 11:39
zzuzka612 píše:nechápu jak nemůže nebo spíš nechce vidět že od doby co to dělá se ty koně vůbec nepobyhujou s takovou lehkostí a elegancí jaká ke koním patří, ovšem to je další věc kterou tu mi nevyřešíme a je tu riziko že se tu objeví nějaký další takový blázen co v to věří a akorát se tu zvrne v další přestřelku přesvědčování toho a onoho jako u desenského jediné co z toho vzejde budou zčeřené vlny na fóru...

Jojo, to je hrozný .. :-( A pak se najdou další pitomci, co to budou taky tak dělat .. :-/
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 11:40
Gi & smečka píše:Ono je hrozně jednoduchý jezdit beze všeho na koni, kterej se nemůže ani rozběhnout.. To by uměl každej druhej. :roll: :(

No vidíš, to je fakt .. :-( Jako ti koně vypadali hrozně v té reportáži .. :-(

Gábinečka píše:Nevidí, je tou ženskou naprosto zfanatizovanej. :culim:

Za mě teda, já bych mu ruky zpřerážela.. Tušim na EQCH jsem četla takovej pěknej komentář, že by se mu měly ostříhat nehty až do krve a nechat ho hrabat v hlíně. A tvrdit mu, že ho to nebolí, že je to pro něj dobrý a bude díky tomu žít dýl.. :uderit:

Joo, to je dobrej nápad, pak by mluvil jinak .. Já když jsem si jen upilovala blbě nehet, tak jsem se mohla po*rat bolestí .. a to na rukách nechodim .. :-(
www.gabca-web.wz.cz
Bodů: 241
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 10:06
Prvního koníka,co jsme měli (už jsem o něm psala) jsme měli na Hněvšíně,kde má koně i pan Vydra.Stejně jako většina koní tam,byl na boso,ale kopyta jsme mu nechávali dělat jen odborníkem-kovářem každé 3 měsíce a byl nesmírně štastný a pořád běhal,pak jsme ho převezli,ale zůstali jsme u toho stejně.A naše mladá je kovaná jen na předek,protože hodně chodila po betonu a ve vodě a ničio jí to kopyta,ale prý neni problém jí to kdykoliv sundat,protože má nohy zdravý.Ono je to na nítaky vidět na ztřeštěnce :D :D
Pana Vydru jsem viděla jezdit,jezdí skvěle a s koňmi jev symbioze,ale holt se te´d nechal zblbnout nějakou ženskou,který je ve většině evropských států zakázaná a braná jako týrání.A mohlo bymu docvaknout,že když v celý ČR nezná nikoho,kdo jí zná nebo používá její metody,tak to asi nebude v pořádku ne?
Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 11:05
Katka a smečka píše:A mohlo bymu docvaknout,že když v celý ČR nezná nikoho,kdo jí zná nebo používá její metody,tak to asi nebude v pořádku ne?

To je právě na tom to hrozný. On si myslí, že jsou pouze nepochopeni. Přirovnával se ke Galileovi či ke komu, že tomu taky nevěřili, že země není placatá. :zvedavy: :nechapu:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Osobní album
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 12:21
Já ho měla za chytrýho člověka .. a ten by nějakejm takovejhle bludům uvěřit neměl ne? :-( Zblbla ho teda parádně .. :-(
www.gabca-web.wz.cz

• Reklamní banner

Zpět na Koně, koníci i poníci