prosím o radu ke krmení

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 18:20
Náš Beník začal jíst granulky, ale nevím zda je nevhodné tyto granulky užívat. Vyhrál je v jedné soutěži a dali nám štěněčí granulky a ty mu strašně zachutnaly tak jsem se chtěla poradit zda je to problém, když jsou štěněčí a jemu už jsou 2,5 on žádné dospělé granulky nechce ... tyto jsou miniaturní a tak se mu dobře baští. Má je rád i v té hračce na pamlsky
Jedná se o tyto granule:

http://www.nejlepsiceny.cz/vitaminy-pro ... e15kg.html

nevím zda i dospělé jsou tak maličké ....

předem děkuji za rady

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 20:20
určitě bych dospělého psa nekrmila štěněcím... jestli mu značka chutná jako že určitě je tam víc masa než v těch marketovej humusech (proto je nechtěl když je to samý obilí) kup mu tu značku pro dospělé...
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 20:26
no ze začátku ty obyčejné granule jedl. Chvíli jedl i Brit ale ty moc taky tak často nechtěl. Prosím a nevíš jak velká jsou tyto granule pro dospělé psy? On totiž moc velká nechce a když jsem mu to zamíchala s těmi malými tak je sice do tlamy vzal ale hned vzápětí ty velké vyplivl
Moderátor fóra
Bodů: 151
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 22:13
Složení těch granulí je naprosto tragické. :nechapu: Ono je sice moc krásný, že tam napíšou 25% čerstvého masa, ale proboha, maso obsahuje cca 70% vody! Takže ve skutečnosti je tam třeba 5-7% masa, což se rovná supermarketovým hnusům. A jestli je tam dejme tomu 7% masa, co je asi zbytek? :zvracim:

Za mě teda - Acana, Orijen, Trainer, z levnějších třeba Calibra, Brit Premium, ProPac.
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 02:34
kdyz takove znacky pes neji tak mu je nebudu cpat. to se na me opravdu nezlob. ja jsem rada ze mu alespon nejake zachutnali. nebudu utracet hrisne penize a potom t
o nevihodim. mame odzkousenych hodne druhu od brit a nechce je. nedavno sice od nich jedl pro asi od 25 kg ale to byla mala vyjimka. to byly granule segry pro zlateho retrivra ktery ma nemocne klouby. take jsme vyhrali i od hils a to taky nechtel. ja granuli vyhrala mraky a ani jedny nechtel.
Moderátor fóra
PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 08:26
malinke-kote píše:kdyz takove znacky pes neji tak mu je nebudu cpat. to se na me opravdu nezlob. ja jsem rada ze mu alespon nejake zachutnali. nebudu utracet hrisne penize a potom to nevihodim.

Na to máš samozřejmě plné právo. Je to tvůj pes. :mrkam:

Jen mám prostě jiný názor, který jsem zde, na diskuzi vyjádřila. Naučit psa "nežrat" granule je hrozně jednoduché, stačí špatný přístup majitele a průšvih je na cestě. A pokud ti nežere 95% značek, tak je to minimálně dost zvláštní.

Zkoušela jsi i něco jinhé než Brit, Hills a to, čím teď krmíš? Pro mě by asi bylo prioritní nakrmit psa kvalitně, ale dát si s tím trochu práce, než krmit psa dle jeho výběru - chemickým a obilným šrotem. Ono kdybych nechala moje psy žřát, to co chtějí jen oni, asi bych docela koukala. :usmev:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 11:04
Hodně malé granule byli v brit care,ale nevím jestli ještě pořád jsou? Každopádně tohle je šrot a ještě k tomu předraženej. Pes je masožravec né králík aby jedl obilí,který mu ještě zatěžuje organismus. Mezi moje favority u granclí je Acana, First mate, Orijen, Arden grange, canine caviar (jestli jsem něco napsala špatně tak se omlouvám,ale nechce se mi hledat úplné názvy)
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Bodů: 1
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 06:18
Souhlasím s názorem, že složení těchto granulí je naprosto nevhodné a krmení dospělého psa dlouhodobě štěněčími granulkami také. V každých kvalitních granulích se dávkování vitamínů, stopovových prvků apod. liší podle potřeb psa v daném věku. Já sama volím též krmení podle kvality a ne podle chuti psa. Já jsem teď objevila na trhu velice kvalitní granule Barking heads, kde je vysoký podíl čerstvého a sušeného masa. Pesanům chutnají, ale pravda, já smečku zmlsanou a vybíravou nemám. Při počtu 4 kousků to ani nejde :usmev: Pokud ti nechce žrát větší granule, je asi líný je kousat. Zkus mu je zvlhčit vývarem nebo vodou. Takhle jsem naučila dlabat granulky pejska, kterého tu u nás vyhodili z auta a vzala jsem si ho domů. Chudák neuměl rozkousat nic tvrdého - granulky, suchary, psí tyčinka, prostě vůbec nevěděl, co se s tím dělá.
A ještě jedna rada pro zmlsané psíky (část mé původní smečky zmlsaná byla) - nedostali nic jiného, dokud večeři nezblajzli. Dala jsem véču, čuchli k tomu a odešli. Po 20 minutách jsem misku sebrala a dostali zase až druhý den večeri. 4 den už všechno snědli a od té doby byl klik - chce to pevné nervy, ale funguje :usmev:

Jinak já krmím syrovou stravou, granulky používám jen když nestíhám dát baštu rozmrazit nebo mi hafany někdo hlídá.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 06:31
Veradisia píše:Hodně malé granule byli v brit care,ale nevím jestli ještě pořád jsou? Každopádně tohle je šrot a ještě k tomu předraženej. Pes je masožravec né králík aby jedl obilí,který mu ještě zatěžuje organismus. Mezi moje favority u granclí je Acana, First mate, Orijen, Arden grange, canine caviar (jestli jsem něco napsala špatně tak se omlouvám,ale nechce se mi hledat úplné názvy)

když se vyznáš hodně v granulí nevíš prosím ještě některé znakčy které podle tebe jsou opravdu kvalitní a jsou to malé granulky? Já už právě nevím co mu mám dávat. My jsme toho hodně zkoušeli a jediné jak ho nakrmit granulemi které nejí je to, že s ním jdeme na procházku a po cestě mu je dáváme a nebo jako odměnu. To si je vezme. Teď když tady má granule které jsou velké tak si je nevezme. Když právě jedl ty malé tak jsem mu dávala ty druhé co mu tu leželi a to do nich kousl a hned je vyplivl tak právě nevím už co mu mám zkoušet dávat. Paštiky už papá, ale konzervy ne. Takže dostává alespoň psí paštiky. Sice nás to vyjde draze, ale lepší než nic a jíst lidská jídla. Nevím jak velký je rozdíl mezi konzervou a psí paštikou :smutek:
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 06:37
ilca píše:Souhlasím s názorem, že složení těchto granulí je naprosto nevhodné a krmení dospělého psa dlouhodobě štěněčími granulkami také. V každých kvalitních granulích se dávkování vitamínů, stopovových prvků apod. liší podle potřeb psa v daném věku. Já sama volím též krmení podle kvality a ne podle chuti psa. Já jsem teď objevila na trhu velice kvalitní granule Barking heads, kde je vysoký podíl čerstvého a sušeného masa. Pesanům chutnají, ale pravda, já smečku zmlsanou a vybíravou nemám. Při počtu 4 kousků to ani nejde :usmev: Pokud ti nechce žrát větší granule, je asi líný je kousat. Zkus mu je zvlhčit vývarem nebo vodou. Takhle jsem naučila dlabat granulky pejska, kterého tu u nás vyhodili z auta a vzala jsem si ho domů. Chudák neuměl rozkousat nic tvrdého - granulky, suchary, psí tyčinka, prostě vůbec nevěděl, co se s tím dělá.
A ještě jedna rada pro zmlsané psíky (část mé původní smečky zmlsaná byla) - nedostali nic jiného, dokud večeři nezblajzli. Dala jsem véču, čuchli k tomu a odešli. Po 20 minutách jsem misku sebrala a dostali zase až druhý den večeri. 4 den už všechno snědli a od té doby byl klik - chce to pevné nervy, ale funguje :usmev:

Jinak já krmím syrovou stravou, granulky používám jen když nestíhám dát baštu rozmrazit nebo mi hafany někdo hlídá.

to stím, že by byl líný je rozkousat si nemyslím. rozkousává různé pamlsky ale granule ne. Tedy on je vesměs rozkousne ale vyplivne, protože mu nejedou. A to jsme mu také zkoušeli nandat mu večeři a když jí nesnědl a jenom si k ní čuchl tak jsme to vzali a uklidili do ledničky a druhý den mu to vyndali znovu. On si to občas vzal, ale z nechutí a to je vše. Potom raději držel hladovku než aby to snědl.

Co se týká syrové stravy to už jsem se tady hodněkrát zmiňovala, že já osobně to neuznávám a můj pes syrovou stravu ani nechce. Každý pes je zvyklí na něco jiného a já vím, že můj pes je rozmazlený, ale zato bohužel může přítelovo babička s dědou. Když ho hlídají tak mu dají vše co mu na očích vidí a pak se člověk nemůže divit, že nechce žrát to co má. Sám můj taťka říkal, že když ho bude mít u sebe nic mu lidského nedá a tak také bylo a i já to zakázala všem, protože můj bývalý pes měl také rád lidská jídla, ale ten alespoň jedl konzervy s rýží a i granule i když byl vybíravý tak existovali některé které jedl. Nesměli být barevné ale pouze ty hnědé.
Bodů: 297
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 08:56
Souhlasím s názorem, že komerční krmiva jsou humus. Můj milovaný pejsek není žádá slepice, abych ho krmila zrním! Skoro všechny značky, které jmenovala Veradisia máme odzkoušené na velice velice velice rozmazleném a vybíravém pejskovi :velky_usmev: a chutnali mu.
Ten způsob jak ilca naučila psy baštit tím, že jim jídlo odebrala a vrátila až další den se mi taky osvědčil, v podstatě to tak dělám dodnes, protože když je horko nebo jen tak, prostě občas nemá chuť, a ví, že když to nespapá teď tak až další den, ale on je malinký, vezme se pár granul a stačí mu. Nicméně je to velice efektivní způsob, protože když bude mít hlad tak se dřív nebo později nají, a já jsem ještě neslyšela o tom, že by pes který má k dispozici žrádlo umřel hladem :mrkam:
Možná bys mohla zkusit značku Belcando. Je to kvalitní, chutná i mému anorektikovi a má speciální recepturu pro vybíravé pejsky. Co do velikosti skutečně nevím, ale ta receptura pro vybíravé pejsky má na sobě povlak, který po zalití vytvoří něco jako polévku, můj pesan to miluje. Více info: http://belcando.cz/
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 09:12
Want díky za tip .... mrknu se nato :-) já už opravdu nevím co s ním ... alespoň teď poslední dobou jí určitý druh psích paštik ale také to není dobré mu to dávat pořád si myslím ... a právě že ani nevím jak velký rozdíl je mezi konzervou a psí paštikou když konzervy nechce ... mě to přišlo vše na stejný způsob tak nevím ... já s ním mám problémy asi tak půl roku od doby kdy jsme si ho vzali ... první půl rok to bylo vše OK jedl skoro vše a teď skoro nic ... :-(
Moderátor fóra
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 09:50
malinke-kote píše:Want díky za tip .... mrknu se nato :-) já už opravdu nevím co s ním ... alespoň teď poslední dobou jí určitý druh psích paštik ale také to není dobré mu to dávat pořád si myslím ... a právě že ani nevím jak velký rozdíl je mezi konzervou a psí paštikou když konzervy nechce ... mě to přišlo vše na stejný způsob tak nevím ... já s ním mám problémy asi tak půl roku od doby kdy jsme si ho vzali ... první půl rok to bylo vše OK jedl skoro vše a teď skoro nic ... :-(

Pokud mu jedno jídlo nechutná a ty mu dáš jiné, chutnější, tak ho prostě naučíš být rozmazlený. Jaké psí paštiky používáš? Vyjma několika druhý opravdu kvalitnáích konzerv je to bohužel stejný chemický šrot jako granule, které krmíš. Vyjma toho, že pes nedostává živiny, které by dostat měl, také samozřejmě riskuješ mnoho zdravotních potíží od alergií až po problémy s játry či ledvinami.

o. s. Russell Rescue
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 13:18
Verčo, všechny kvalitní granule dělají i malé granulky pro malé pejsky (typu jork, čivava a tak), Beník není žádný obr, takže bys klidně mohla koupit pro malé psy :-)
Doporučila bych ti tu Acanu nebo prostě ty granule co psala Veradisia :-) Věřím, že to určo jíst bude ..
Taky jsou dobré Platinum Natural, ale na to mi řekneš, že jsou drahé ... ty by stopro jedl .. :-)
A jaké používáš ty psí paštiky? :-)
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 18:17
psí paštiky používám různé ale určitě ne nějaké extra kvalitní, to já vím ... nevím jak se běžně pohybuje cena u těch kvalitních, ale u nás tady v Klášterci bohužel není žádný zverimex kde bych mu mohla koupit něco kvalitního. V Tesku, Normě, Penny či třeba Lidl tam toho opravdu člověk moc nenajde ... kupujeme teďkon nějaké z Normy. Ty jsou skoro jediné, které mu chutnají. Asi tak jednou za měsíc jezdíme do Jirkova/Chomutova kde zverimexů je opravdu hodně a občas tam něco nakoupíme.
Platinum Natural jsme jednou nějaké zkoušely ale ty nechtěl. Jak jsem psala, vyhrávala jsem opravdu hodně druhů granulí a převážně značkové ... Brit jsem se tady zmiňovala že si trošku vzal pro psy od 20 kg nebo jak to mají stanovené a ty byli velké tak nevím proč jiné velké nechce. On si většinou teď vezme granule z té hračky na pamlsky. S tím si pohraje a zbaští, ale také je vybíravý a vezme jen nějaké i když mu je namíchám a dám mu tam více druhů. Mě je jedno kolik ty granule budou stát .. když tedy nebude stát 15 kg třeba 1000 kč ... ale je pravda, že si budeme muset chvíli počkat na koupi opravdu kvalitních granulí. Oba jsme bez práce a tak nato člověk nemá. Ale je pravda, že prodávají i malé pytlíky tak zkusíme koupit alespoň půl kila nebo po kolika tyto druhy granulí prodávají a uvidíme ... je pravda že značku Acanu neznám a nějak si ani nevzpomínám jestli tu u nás ve zverimexu nějaké takové měly . ... ale určitě se podívám až zase pojedeme k našim po zverimexích na nějaké tyto jmenované granule ....
Moderátor fóra
PříspěvekNapsal: 27 čer 2012 18:48
malinke-kote píše:psí paštiky používám různé ale určitě ne nějaké extra kvalitní, to já vím ... nevím jak se běžně pohybuje cena u těch kvalitních, ale u nás tady v Klášterci bohužel není žádný zverimex kde bych mu mohla koupit něco kvalitního. V Tesku, Normě, Penny či třeba Lidl tam toho opravdu člověk moc nenajde ... kupujeme teďkon nějaké z Normy. Ty jsou skoro jediné, které mu chutnají.

Přemýšlela jsi někdy nad tím, že jak se nedostatečná výživa může odrazit na celkovém stavu psa?

když tedy nebude stát 15 kg třeba 1000 kč

To je běžná cena střední třídy granulí. :smutek: Chápu, že bez financí to není legrace, ale na druhou stranu kvalitních granulí zkrmíš menší množství než obilného šrotu.

o. s. Russell Rescue
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 28 čer 2012 10:34
malinke-kote píše:psí paštiky používám různé ale určitě ne nějaké extra kvalitní, to já vím ... nevím jak se běžně pohybuje cena u těch kvalitních, ale u nás tady v Klášterci bohužel není žádný zverimex kde bych mu mohla koupit něco kvalitního. V Tesku, Normě, Penny či třeba Lidl tam toho opravdu člověk moc nenajde ... kupujeme teďkon nějaké z Normy. Ty jsou skoro jediné, které mu chutnají. Asi tak jednou za měsíc jezdíme do Jirkova/Chomutova kde zverimexů je opravdu hodně a občas tam něco nakoupíme.
Platinum Natural jsme jednou nějaké zkoušely ale ty nechtěl. Jak jsem psala, vyhrávala jsem opravdu hodně druhů granulí a převážně značkové ... Brit jsem se tady zmiňovala že si trošku vzal pro psy od 20 kg nebo jak to mají stanovené a ty byli velké tak nevím proč jiné velké nechce. On si většinou teď vezme granule z té hračky na pamlsky. S tím si pohraje a zbaští, ale také je vybíravý a vezme jen nějaké i když mu je namíchám a dám mu tam více druhů. Mě je jedno kolik ty granule budou stát .. když tedy nebude stát 15 kg třeba 1000 kč ... ale je pravda, že si budeme muset chvíli počkat na koupi opravdu kvalitních granulí. Oba jsme bez práce a tak nato člověk nemá. Ale je pravda, že prodávají i malé pytlíky tak zkusíme koupit alespoň půl kila nebo po kolika tyto druhy granulí prodávají a uvidíme ... je pravda že značku Acanu neznám a nějak si ani nevzpomínám jestli tu u nás ve zverimexu nějaké takové měly . ... ale určitě se podívám až zase pojedeme k našim po zverimexích na nějaké tyto jmenované granule ....

A neuvažovala si třeba nad krmením syrovým masem? Vyjde to levněji než granule a je to lepší :-) Nebo mě to tak přijde ..
CHápu, že bez financí to není sranda .. ale jak píše Gi, zkrmíš toho mnohem méně .. kupříkladu Platinek nám stačila skoro polovina naší obvyklé dávky .. A já neznám psa, co by je nejedl :D Tim je taky nežravec, ale tyhle fakt může :D
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 28 čer 2012 11:27
Gabčo vždyt víš že jsem se tady o syrové stravě zmiňovala několikrát .. za prvé ji neuznávám a za druhé Ben syrovou stravu nechce ...
Moderátor fóra
PříspěvekNapsal: 28 čer 2012 11:50
malinke-kote píše: a za druhé Ben syrovou stravu nechce ...

No on toho nechce povícero, jak tak koukám. To už vám moc variant nezbývá. :usmev:

o. s. Russell Rescue

Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 30 čer 2012 12:19
malinke-kote píše:Gabčo vždyt víš že jsem se tady o syrové stravě zmiňovala několikrát .. za prvé ji neuznávám a za druhé Ben syrovou stravu nechce ...

neměla by si koukat na to co neuznáváš ty, ale na to co je dobré pro psa co bych za to dla moc toho svýho lumpa stále krmit masem...

on by se to naučil jíst jen by si ty musela chtít a to je stejné s granulema...

jen brit premium (sou sice lepší než marketovky, ale sou i lepší granule) stojí 15kg kolem 800kč ve zveráčích na netu se dají sehnat o dost levnějc http://www.ezoocentrum.cz/brit-premium-dog-adult-m-15-kg-2/
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.
Další

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní