Postroj pro bázlivého psa ze kterého se nevyvlékne

Obrázky: 5
Bodů: 15
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 10 zář 2012 16:37
Ahoj, potřeboval bych poradit. Před cca 5 měsíci jsme si pořídili nového pejska. Je mu 6 let, ale je strašně bázlivý. 5 let byl zavřenej v malém kotci a bylo s ním zacházeno šíleným způsobem. Po fyzické stránce je už v naprosté pohodě z 23 Kg se dostal už na 32Kg a všechny rány má zahojené i strst má v pořádku. Ze začátku jsem ho musel nosit i přes silnici, bál se aut, lidí i výtahu. To vše pomalu překonáváme a Krabork má za sebou i svojí 1. výstavu, kterou úspěšně zvládl. Jakmile jde někdo okolo nás tak se ale strašně bojí, ocas má stažený až na břicho a občas se stane že se "sekne" a nechce jít. Chodím s ním na cvičák kde mi poradili abych ho v tom nenechával a nenechal ho couvat a vždy rázně zatáhl proti a funguje to, vždy hned jde. Jen mám problém že má kšíry + obojek a dokáže se z obou věcí vyvléct. Párkrát mi již utekl, ale vždy na mě čekal někde v rohu až k němu přijdu. Tím jak zatáhnu tak se mu obojek zasekne pod spodní čelistí a má jí namoženou a podle toho jak jí si myslím že ho to bolí. Nevíte někdo o nějakém postroji, který drží na zádech nebo za hrudník a nejde se z něj jen tak vyvléct? Nejlépe nějaký ověřený, reklamní texty u E-shopů nejsou vždy pravdivé.enku
+ Máme doma 2 psy a 1 fenku. Jsou spolu v pohodě, jen když jde o žrádlo nebo tak tak kluci mají tendenci si něco vyřikávat. Jednomu jsou 2 roky, druhému 6 a fence jsou 4 roky. Zvládáme je v pohodě a stačí je okřiknout a je hned klid, to je jen doplňující dotaz, kdyby měl někdo podobné zkušenosti.

Obrázek
www.thaiczech.eu

Reklamní banner

• Doporučujeme

Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 11 zář 2012 18:54
Co jsem měla možnost vidět svlíkací schopnosti thajců, obávám se, že byste ten postroj leda museli přilepit sekunďákem. :velky_usmev:

Mě na svlíkacího psa pomohl široký kožený obojek a přes něj volnější řetízkový stahovací obojek. Karabina vodítka zapnutá jak na stahování řetízkového, tak současně zacvaknutá do kroužku koženého obojku. Pes byl normálně voděn na koženém obojku. Pouze v případě, že se svlíknul, podržel ho stahovák. Pokud máte lekavého psa, vyplatí se dbát na to, aby při zatáhnutí za vodítko neměl karabinu vodítka s okem obojku za ušima, ale pod bradou. Chce to trochu cviku, ale při správné práci vodítkem (přehodit oko dolů, povolit, přitáhnout) se pes nesvleče.
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Bodů: 88
PříspěvekNapsal: 13 zář 2012 10:07
Jediný z čeho se pes bezpečně nevyvlikne je dostatečně pevně utazeny kožený obojek. Kombinace se stahovakem je možná, ale rozhodně bych ny ní nespolehal když nebude ten kožený obojek dobře utazeny je dost pravděpodobný že se vyvlikne z obou společně dřív než se ten stahovak začne vůbec stahovat.
Vice o tom co delam uvidite na fotkach
http://tchor. rajce.net
Administrátor
Obrázky: 136
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 zář 2012 06:08
Dobrý den,
takový typ postroje jste náhodou nezkoušel zkoušel?
Obrázek

Měli jsme u mopse problém zase s obojkem, že se vyvlékal a tento postroj plní své.
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 zář 2012 16:01
Mám doma svlíkacího psa a musim říct,že se dokáže vyvléct úplně ze všeho jen stahovací obojek ho drží,takže ho nosí jako pojistku....
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 15 zář 2012 07:52
Tchor píše:Jediný z čeho se pes bezpečně nevyvlikne je dostatečně pevně utazeny kožený obojek.

Ano, v případě, že ho thajci utáhneš tak, že bude mírně přiškrcen. Pak se z něj nevyvlékne.

Jinak je hezké, že to tak poctivě hlásáš, ale bohužel, thajec se ve svlíkání čehokoliv poměrně dost šikovný. I když věřit mi to samozřejmě nemusíš. :velky_usmev:

Tchor píše: když nebude ten kožený obojek dobře utazeny je dost pravděpodobný že se vyvlikne z obou společně dřív než se ten stahovak začne vůbec stahovat.

Ne, nevyvlíkne, když umíš zacházet s vodítkem a ve správnou chvíli přitáhnout, povolit či přehodit karabinu pod bradu.

Roman píše:Dobrý den,
takový typ postroje jste náhodou nezkoušel zkoušel?

Oni maj takovej speciální styl.. :velky_usmev: Začnou couvat, nahrbí se, natáhnou přední nohy úplně nejvíc dopředu a přitom křížem přes sebe (takovou šipku jakoby chtěli hodit), zakroutí se a z postroje vyjedou. :rofl:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue

Bodů: 1
PříspěvekNapsal: 09 říj 2013 13:05
Ahoj ve spolek, zrovna jsem nakupovala pro naše pejsky nějaké věcičky na internetu a rovnou jsem si vybrala dvě vodítka pro psy, mají tam i věcičky pro cestování, ale i jiné chovatelské potřeby, jako pelíšky, pamlsky a hračky pro pejsky.

• Reklamní banner

Zpět na Chovatelská poradna pro psy