Štěně Cane Corso - nechce žrát granule

Jak správně krmit a čím ? Kvalita vs cena, vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody

Bodů: 2
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 10 lis 2012 08:22
Dobrý den, jdu poprosit o radu. Máme doma tři týdny tříměsíční fenečku CC s PP. Chovatel krmil konzervami a semtam granule. Náš veterinář striktně doporučil granule, vařenou stravu nedoporučuje kvůli poměru živin, minerálů atd.
Jenže velký problém, naše malá granule prostě nežere. Neošálí ji přimíchaný bílý jogurt, ani maso, ani andrcení granulí, ani zalití vývarem (rozmočený blivajz nechce vůbec). Měla by sníst dení dávku cca 500g, sní tak hrstečku. Už to trvá docela dlouho a mám strach, aby se to nepodepsalo na jejím zdraví. prosím poraďte, nikdy jsme nežravého psa neměli, naše stafordka by sežrala všecko...
Mám začít vařit anebo vytrvat a fenka jednoho dne začne granule žrát? Jsme bezradná, fenka hubená, achjo :placu: . Objednala jsem si knihu od Sehnerové Jak krmit psy, ale z eshopu týden nikdo neodpověděl a jinde ji sehnat nemůžu, jsou i na netu nějaké recepty?
Kontaktovala jsem chovatele, ale moc neporadil.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 12:36
Jakou značkou krmíš?

Btw. s tím, že psovi nedáš ve vařeném/syrovém vše je to fakt volovina -> http://www.manwe.eu (pravý sloupec)
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue

Bodů: 1
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:45
Nemyslím si, že by se psi měli krmit striktně jen granulemi. Někteří taky BARFují, ale jde spíš o to, že potřebujete nakrmit malé štěně a to potřebuje jiný poměr vitamínů, minerálů a dalších látek, než dospělý pes.
Asi bych se snažila dávat granule do kapsiček atp. Vše samozřejmě pro štěňata. Granule v kapsičkách změknou a štěně je potom snadněji sežvýká. Každý den přidávat o trošku víc granulí a ubírat kapsičky nebo konzervy, až to budou hlavně granule, které kapsička nebo konzerva jen ovoní.
Jinak může se stát, že štěně prostě nechce ten typ granulí, kterým krmíte.
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:53
Nevim, jestli to veterinář nemyslel spíš tak, že lidi pak krmí psy vším možným. Každopádně pokud si dáš trochu práce a nastuduješ si správný poměr živin konkrétně pro tvého psa, tak doporučuji rozhodně krmit radši přirozenou stravou než granulema.

Jinak jsme měli až donedávna stejný problém. Mám borderáka (je mu rok a čtyři měsíce) - skoro rok jsme střídali různé značky, protože se v tom taky jen pošťoural a téměř nic nesnědl. Byly to samé superprémiové krmivo. A i když na návštěvách třeba vybílil kamarádům "marketovky", tím jsem ho rozhodně krmit nechtěla. Byla jsem už celkem zoufalá, ale hledala jsem dál... a konečně jsem narazila na granule, kterých mi spapká celou misku - je to značka Fromm Family. Takže pokud si netroufnete na krmení masem, můžu doporučit. Píší, že tam přidávají pravý sýr čedar pro chutnost. Nevím, zda je to zrovna tím čedarem, ale každopádně jsem ráda, že mi pesan konečně pořádně žere :)
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 18:04
Ani se nedivim,že granule nechce, vždyť jsou to jen chemické srajdy,které ve psu bobtnaj a dělaj jim špatně na zažívání (mimochodem právě plyny které se vytvařejí z granulí mají zřejmě na svědomí časté přetočení žuludku - torzi). Znám plno pejsků,kteří byli na syrové stravě už od 4 týdnů a jsou to zdraví dospělí psi. Neboj se toho a naštuduj něco o syrové stravě třeba tady http://www.manwe.eu/index.php?option=co ... 4&Itemid=3 potom je ještě fajn skupina na facebooku BARFování
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 18:28
Taky máme štěně,teď už sedmiměsíční- basset hound. Když jsme ho dovezli domů,odmítalo žrát. Pokud žralo,tak hublo a mělo velice často řídkou stolici.
Dostala jsem se k článkům o krmení syrovým masem,přečetla několik knih a od jeho 3.měsíce jsme začali a nemůžem si to vynachválit. Štěně žralo s radostí,nás baví mu vymýšlet. co a jak připravíme a namícháme. Z počátku se člověku zdá,že je to náročné s těmi všemi přísadami,vitamíny apod.Ale není to zase takový problém. Myslím,že ani my bychom nechtěli pořád jíst stejné jídlo. :mrkam:
I my měli krizi a přemýšleli jestli opravdu nejsou lepší granule(hlavně tím jak jsme krmeni nesmysly z médií a od vetů), znovu nakoupili granulky,ale nechtěla je. Pak jsem mluvila s paní ze zverimexu a řekla ji o svých obavách a ona mi řekla.že by mi to neměla říkat,ale i ty nejlepší granule jsou úplně NIC proti masu. Tak jsme se opět vrátili k masíčku :usmev:
Občas taky odmítá syrové,tak pár dní uděláme masíčkový vývar,ona se nabaští a pak se zase s radostí vrací k syrovému. Tak držím palce,ať najdete tu správnou cestu k naplněnému bříšku štěňátka

Bodů: 2
PříspěvekNapsal: 26 úno 2013 23:10
Já bych bezpochyby doporučila granule pro štěňata od firmy Annamaet. Myslím, že hodně záleží na tom, jaké granule kupujete.

Bodů: 7
PříspěvekNapsal: 21 bře 2013 13:33
jo jo annameat byli velice dobré. Je ale důležité aby to miláček měl rád.

• Reklamní banner

Zpět na Krmiva pro psy a kočky