Gibraltar třetí návštěva třetí triumf českých bišonků

Napište příběh a vyhrajte parádní nákup za 500 Kč. Připravili jsme pro Vás nově na portále kategorii, rubriku PŘÍBĚHY, která patří k velmi zajímavým a oblíbeným.

Moderátor: Petty


Příspěvky: 3
Obrázky: 1
Registrován: 03 pro 2012 16:15
Bydliště: Křinec u Nymburka
Bodů: 6
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 03 pro 2012 16:59
Třetí triumf na Gibraltaru

Typické české rčení říká: „ Do třetice všeho dobrého nebo zlého“ a jak to dopadlo letos? Nebo, chcete-li, na potřetí? Nutno říci, že při shlédnutí letošního katalogu, jsem ani moc neveřila, že by bylo vítězství až tak reálné. Zastoupení bylo více než hvězdné. Světový vítěz roku 2012 ze Salzburgu Pamplona Just Magic a šampionka Francie - Fabio de Macre Blues v konkurenci, nastavili laťku více než vysoko.
Ale od začátku, proč napotřetí? Poprvé jsem byla na výstavě na Gibraltaru v roce 2004. Ti z Vás, kteří sledujete výstavní sezóny již dlouho víte, že v té době kraloval na výstavách pes BLONDY CRITTERS FROM PRAGUE od chovatelky a stávající poradkyně chovu, Hanky Vostárkové. Tehdy to byl rok, ve kterém měl Blondy našlápnuto na titul Evropský vítěz. Jeho výsledky toho roku byly famózní a z Blondyho se ten rok v Evropě stala neporazitelná legenda. Jenomže osud tomu chtěl jinak a tenkrát jsme se na Evropu do Barcelony nedostali z jistých rodinných důvodů včas a tak se stalo, že Blondy ze hry o titul vypadl. Vyhrála paní Regina Belstad s Petit Ami´s Dandy Diamond. O čtrnáct dnů později jsme se v této evropské konkurenci sešli na Gibraltaru a světe div se, Blondy vyhrál a získal pro bišonní Česko první historický titul šampiona Gibraltaru. (mimo jiné, Blondy získal titul Evropského vítěze o rok později v roce 2005 v Tullnu). Po dlouhých šesti letech jsem vyrazila na Gibraltar znovu a to v sestavě multišampiona Born To Be Wild a s jeho roční dcerou, junior šampionkou, Aliliana Yawil z Podchotucí do třídy mladých. Získání titulu na Gibraltaru není až tak jednoduché, neboť ze všech tříd, se zadává pouze vítěz třídy a pak se jde o jediný titul CAC. Takže? Vše je otevřené až do poslední chvíle… Tenkrát Wild přežehlil konkurenci na celé čáře a získal šampiona Gibraltaru hned první den výstavního maratonu a Aliliana následně získala Junior šampionku díky své disciplinovanosti a úžasnému vrozenému exhibicionismu. To znamenalo pro Česko druhé dva tituly z této exotické a úžasné země. A jelikož Aliliana dělá čest svému původu (v jejích žilách koluje přes babičku C.I.B.Ginger Megbl krev legendárního Blondyho a přes matku otcovskou linii od chovatelky Reginy Belstad, též chovatelky Born To Be Wild), rozhodla jsem se v letošním roce znovu zkusit štěstí. Tedy do třetice všeho dobrého, nebo propadák. A jak to dopadlo? Aliliana Yawil nastoupila do kruhu s hrdostí sobě vlastní a skutečně dělala čest svému jménu. Stálo při ní všechno štěstí a ona odcházela jako absolutní vítězka. Ať ji k tomu dopomáhal sám svatý nebo čert, měla hned první den v kapse titul šampionky Gibraltaru, kvalifikaci na Cruft´s 2013 a titul BOB. Anglická paní rozhodčí, Annette Oliver, rozhodla jak rozhodla a Aliliana se večer probojovala i do předvýběru o BIG. Byla to úžasná a v tu chvíli uklidňující odměna za strasti úmorné a nekonečné cesty 3300 kilometrů strávených v autě. Na oplátku bylo teploučké a houpavé moře, nádherný kemp se všemi vymoženostmi dnešní moderní doby a ty „pražené grundle“ , vlastní tlamičkou nasbírané po pláži, byly dokonalou satisfakcí za jeden den strávený v hlučné klimatizované hale. Zkrátka řečeno, druhý den výstavy jsme elegantně prováleli na bílých plážích v Tarifě a ve vlnách Atlantického oceánu. Pevně jsme doufali ve vítězství Světového vítěze Pamplona Just Magic a tak se i stalo. Gratulujeme. Kamila |Senohrabkova CHS z Podchotucí

Reklamní banner

  • Doporučujeme


  • Reklamní banner

Zpět na Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník