Výcvik záchranářských psů

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"

Bodů: 3
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 02 zář 2015 22:53
Dobrý den, mám takový dotaz.

Máme ( můj děda má) ročního irského teriéra, ale jelikož je již děda starší, tak se mu moc nevěnuje. A Tonda se dost nudí, má velmi dobrý nos a je inteligentní, všechno rychle pochopí a je schopný samostatně řešit problémy. :mrkam:
Děda s ním chtěl dělat barvářské zkoušky, ale Tondu to moc nebere.. teda nemyslím si, že by ho nezajímal ten obor, podle mě spíš potřebuje jemnější vedení. Napadlo mě, vzhledem k jeho vlohům začít ho cvičit na záchranářského psa, konkrétně vyhledávání na ploše. Chci se Vás, zeptat jestli je vhodné vzhledem k jeho věku s něčím začít? Jaké máte zkušenosti s Irskými teriéry v tomhle oboru? Doporučili by jste mi jiné zaměření, než hledání na ploše (s tím jsem trochu na vážkách)?
Setkali jste se někdy s irčanem záchranářem?

Tonda je už náš třetí irčan, osobně si myslím, že se na záchranářské psi hodí (teda až na vodní, nevím jak ti Vaši, ale Naši vodičku neradi. Tonda se při koupání tváří, jako by mu někdo ukradl všechny hračky.) Ovládá poslušnost a přirozeně aportuje (nosí věci, protože chce). Je mu jen rok, takže je trochu zbrklejší a chvíli neposedí, ale dost se uklidnil nebude vadit jeho temperamnt? Není nijak agresivní, je bystrý, ale opatrný, pracovitý, ale má problém se soustředit. Je to věkem, určitě z toho vyroste.

Děkuju moc, za odpovědi. :usmev:

Reklamní banner

• Doporučujeme

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní