Povely vstaň a zůstaň...jak na to?

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 10:47
Tak mi holky poraďtě jak naučit tu mojí obludku aby vstala na místě? Ona povel vstaň umí,ale pokaždé si buď zacouvá nebo udělá krok do předu,což by samozřejmě dělat neměla,ale já vůbec netušim jak jí přimět aby vstala a stála na místě :mrgreen:
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 10:50
A ještě potřebuju povel k noze, ta moje obluda se přiřadí jenže v 50% se přiřadí tak,že si sedne skoro za mě,jen krk natáhne tak aby mi viděla do obličeje jestli je to dobře :prekvapeni: To začala dělat co po ní nechci obíhání,ale rovnou přiřazení :mrgreen:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 10:54
U toho povelu k noze to dělá hlavně když trénujeme obraty do leva, ona místo do leva dělá čelem vzad :ztrapeny:

Bodů: 2
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 13:49
Podívejte se na toto video, docela vtipný nápad - http://www.youtube.com/watch?v=A01jCOCq ... e=youtu.be :-)
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 13:52
To vstaň jako u odložení nebo prostě jen vstaň u nohy?
A u toho přiřazování k noze .. no prostě ji opravuj, ona je chytrá a dojde jí, jak to má dělat .. :D
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

Bodů: 11
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 14:16
jsem sem napsala dlouhou obsáhlou odpověď a ona tu neni :smutek:

PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 14:18
No naopak, při vstań si pes vždycky musí trochu popojít jinak vypadá jak slon v cirkuse na malém stupínku. Základ ale je, aby když se pak vrací do sedu, se vrátil na to místo, kde seděl před tím - tedy pokud si předníma vyjde dopředu (zadníma musí zůstat na jednom místě), tak si pak musí sednout zase tak aby zadní zůstali a přední se posunuly zase dozadu. Já to teď také řešila u poloh na větší vzdálenost a to tak, že jsem ho naváděla, aby střídal pozice a to dost dlouho, stála jsem těsně před ním i ho měla u nohy, ale orpavdu naváděla pamlskem a až po dloooouhé době to občas zkusim bez pamlsků. Nejde o to, že by cviky neznal, ale že rpávě potřebuji, aby si to zažil dělat na tom jednom místě a neposouvat se. Pokud ho ze sedu pokládám nebo postavím, pohybuje se trochu dopředu - předními packami a pak je třeba dbát na to, aby se cestou do sedu zase vracel dozadu a teda navést pamlskem dozadu. a co nejvíce toto upevňovat.
stejné je to vlastěn i při tom přiřazování a obcházení - vraťte se o krok zpět a navádějte tak dlouho, dokud si to pes opravdu nezažije. Hodně lidí má tendence psu párkrát cvik ukázat a pak přestat s touto pomocí. pes ale ještě nemá plně vytvořený daný podmíněný reflex a jen tak nějak tuší, co že se to asi po něm asi chce. sice to pak udělá, ale většinou se objeví nějáké tyto problémy s drobnou nepřesností. pro dobré vytvoření podmíněného reflexu je ale potřeba navádění mockrát opakovat. a když už to přeučujete, bude ta doba ještě delší a musíte být ještě důslednější, protože potřebujete vytvořit nový reflex a ten starý zároveń nechat vyhasnout, zapomenout. a vždy, když to zkusíte bez navádění a pes to udělá tím špatným starým způsobem, zase se utvrzuje v tom, dělat to špatným způsobem. ryhlejší cestou by mohla být metoda pozitivního posilování, ta už je ale na dlouhé vyprávění.
U těch obratů je také dobré nějak to psu odlišit - buď slovním povelem - dávat povel k noze na otočení v levo a knooooze na čelem vzad, nebo třeba přizvednout bradu či pohled při obratu čelem vzad, zhluboka se před obratem nadechnout apod. aby pes přesně věděl, o jaký obrat se jedná.
Bodů: 1
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 14:41
Tak ta moje psice to měla též tak a ještě si začala plést poveli lehni a dej pac. Každopádně, všimla jsem si, že mi nesedne na dlažbě ale zacouvá si na koberec, či parkety, tak třeba zda ji není zima? :) Ale svou psici jsem několikrát opravila a už to zvládá na jedničku, dostala za správnost piškotek a hnedka to šlo veseleji i si pak přestala plést poveli, musela jsem je přestat říkat za sebou. jen když jí má mrznout zadnice, tak se přesune, tam kde ji bude teplíčko :) Vyčúraná jak mraky :D
Obrázky: 0
Bodů: 297
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 14:52
ivulenka73 píše:Tak ta moje psice to měla též tak a ještě si začala plést poveli lehni a dej pac. Každopádně, všimla jsem si, že mi nesedne na dlažbě ale zacouvá si na koberec, či parkety, tak třeba zda ji není zima? :) Ale svou psici jsem několikrát opravila a už to zvládá na jedničku, dostala za správnost piškotek a hnedka to šlo veseleji i si pak přestala plést poveli, musela jsem je přestat říkat za sebou. jen když jí má mrznout zadnice, tak se přesune, tam kde ji bude teplíčko :) Vyčúraná jak mraky :D

to ten náš taky dělal, do sněhu si třeba lehne, ale do mokré trávy se ani neposadí, potvůrka rozmazlená :velky_usmev: Já měla problém s povelem "ke mně" on si sedal nakřivo do pozice mezi ke mně a k noze, tak jsem ho stále napravovala, ale netrvalo to dlouho, jakmile zjistil, že pamlsek bude teprve až to udělá správně, tak si to velice rychle zapamatoval :velky_usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 15:00
Díky moc. Ta moje obludka si lehne i sedne kamkoliv, počasí jí nevadí :usmev: Ale je do toho vždycky tak zapálená,že prostě dělá všechno rychle,ale nepřesně,takže se jí pokusim zpomalit. Na cviky z dogdancingu používáme klikr,tak se jí pokusim naučit i tohle na klikr a vrátíme se o kus zpátky.

Bodů: 1
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 15:07
Ahoj, no ono je to spíš obráceně s těma nohama. Pes by měl mít přední nohy stále na jednom místě (nehledě na to, jestli dělá polohy u nohy, nebo před psovodem) a hýbe v podstatě jen zadním. Pokud by pohyboval předníma nohama, v podstatě by neustále popocházel, obzvlášť u "vstaň u nohy. Řešit se to dá různě, pokud už pes zná povel "vstaň", jen ho nepřesně vykonává, pak bych ho asi začala jinak odměňovat. Tedy ne dopředu pamlsek, nebo balonek, ale naopak dozadu. Zpočátku to bude vypadat tak, že pes couvá, ale nakonec ve finále a hlavně na zkouškách, závodech ti nebude popocházet, ale stát na místě.
S tím obratem bych to řešila tak, že bych nedělala jen pouhý obrat, ale obrat, plus malý krůček dopředu, jakoby jsi se chtěla rozejít, ale v poslední chvíli by jsis to rozmyslela. Je ale potřeba, aby jsi dokázala dost rychle reagovat na psa. Pokud tě totiž nebude dostatečně vnímat, půjde automaticky sám dopředu, na to musíš být připravená a nedovolit mu to. Pokud z toho bude zpočátku pes zmaten, což je obvyklý, když něco přeučuješ, tak ho opravdu hodně chval a odměňuj, pokud je na balonky, tak bych to dělala tak - obrat s úkrokem, zastavit, pes ve správné pozici - obří pochvala a zároveň letí balonek. Později obrat bez úkroku, pes ve správné pozicí - obří pochvala, balonek. No a pokud to neudělá dobře, tak nic, jen beze slova opravit :usmev:

PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 16:51
Bonnie píše:Ahoj, no ono je to spíš obráceně s těma nohama. Pes by měl mít přední nohy stále na jednom místě (nehledě na to, jestli dělá polohy u nohy, nebo před psovodem) a hýbe v podstatě jen zadním. Pokud by pohyboval předníma nohama, v podstatě by neustále popocházel, obzvlášť u "vstaň u nohy. Řešit se to dá různě, pokud už pes zná povel "vstaň", jen ho nepřesně vykonává, pak bych ho asi začala jinak odměňovat. Tedy ne dopředu pamlsek, nebo balonek, ale naopak dozadu. Zpočátku to bude vypadat tak, že pes couvá, ale nakonec ve finále a hlavně na zkouškách, závodech ti nebude popocházet, ale stát na místě.
S tím obratem bych to řešila tak, že bych nedělala jen pouhý obrat, ale obrat, plus malý krůček dopředu, jakoby jsi se chtěla rozejít, ale v poslední chvíli by jsis to rozmyslela. Je ale potřeba, aby jsi dokázala dost rychle reagovat na psa. Pokud tě totiž nebude dostatečně vnímat, půjde automaticky sám dopředu, na to musíš být připravená a nedovolit mu to. Pokud z toho bude zpočátku pes zmaten, což je obvyklý, když něco přeučuješ, tak ho opravdu hodně chval a odměňuj, pokud je na balonky, tak bych to dělala tak - obrat s úkrokem, zastavit, pes ve správné pozici - obří pochvala a zároveň letí balonek. Později obrat bez úkroku, pes ve správné pozicí - obří pochvala, balonek. No a pokud to neudělá dobře, tak nic, jen beze slova opravit :usmev:

pokud se pes pak vrátí k těm zadním nohám, nikam přeci nepopojde, ej stále na místě. používají se oba způsoby, pro většinu psů je ale dost obtížné přejít ze sedu do lehu tak, aby nechali přední na místě a posunuli sedící zadek.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 19:57
Veradisia píše:Díky moc. Ta moje obludka si lehne i sedne kamkoliv, počasí jí nevadí :usmev: Ale je do toho vždycky tak zapálená,že prostě dělá všechno rychle,ale nepřesně,takže se jí pokusim zpomalit. Na cviky z dogdancingu používáme klikr,tak se jí pokusim naučit i tohle na klikr a vrátíme se o kus zpátky.

Tim si taky sedá a lehá kdekoliv, ale Gigi ne :D
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 19:58
Taky se přikláním k nehybnosti předních nohou ..
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 20:11
No pro co se kdo rozhodne je jedno, hlavní je naučit tak provádět všechny polohy a všechny přechody. buď přední an místě, nebo zadní celou dobu na místě. Nesoustředit se jen na to, jak jde pes do stoje, ale i na to jak pak pude do lehu a z lehu do sedu nebo ze stoje do sedu a pod, aby se nepohnul během celého střídání poloh :mrkam:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 úno 2012 08:09
Tak díky, to je pravda,že ona pohybuje všema i když jde do lehu nebo do sedu,tak se na to zaměřim a snad to půjde líp :usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 úno 2012 11:44
Veradisia píše:Tak díky, to je pravda,že ona pohybuje všema i když jde do lehu nebo do sedu,tak se na to zaměřim a snad to půjde líp :usmev:

Hele, vy to natrénujete :-) Jste holky šikovný :-)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 úno 2012 11:49
No jooo,ale potřebuju vidět jak to má pořádně vypadat, jinak to nenatrenuju. Chtěla jsem kouknout na nějaká videa,ale všude je jen chůze u nohy a to nepotřebuju :velky_usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 úno 2012 12:28
Veradisia píše:No jooo,ale potřebuju vidět jak to má pořádně vypadat, jinak to nenatrenuju. Chtěla jsem kouknout na nějaká videa,ale všude je jen chůze u nohy a to nepotřebuju :velky_usmev:

Kouknu na naše videa, ale obávám se, že moji psi to dělaj právě blbě :D Arga to nikdo nenaučit a teď už na to prdím a s Timem moc necvičíme :-(
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 úno 2012 12:30
Není to ideál, ale lepší než jsem si myslela, že to je :D :D

www.gabca-web.wz.cz
Další

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní