Přípravky proti ektoparazitům a životní styl vašeho miláčka

Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 17:10
Zatímco se jaro vkrádá do života většiny domácích zvířat, jejich majitelé se začínají pomalu rozhlížet, jak účinně bojovat proti hojné skupině blech, klíšťat, všenek a jiných nezvaných hostů…

Obrázek

Tito mnohdy mikroskopičtí ektoparazité dokážou znepříjemnit život jak zvířeti, tak i jeho páníčkovi. Právě teď nastává čas, kdy majitelé mohou prostřednictvím důsledné prevence zatočit s nezvanými hosty. Aplikace antiparazitických přípravků dokáže ochránit mazlíčka před uhnízděním nechtěného příživníka v jeho kožichu i několik týdnů či měsíců a zamezí tak nekonečnému svědění, drbání a zoufalému sténání. Prevencí ochrání majitelé nejen své mazlíčky, ale i sami sebe před onemocněním způsobené nákazou od parazitů.

Obrázek

Na trhu se objevuje celá řada prostředků od šamponů, obojků, sprejů, až po spot on pipety. Jak ale zvolit ten správný? Jedním kritériem je samozřejmě hmotnost zvířete, ale důležité je i prostředí, ve kterém se pes či kočka nejčastěji pohybují. „Polštářový miláček vyžaduje jiné schéma ošetření než pes, který se často pohybuje v lese, miluje vodu, nebo který žije ve smečce s ostatními psy a kočkami,“ říká MVDr.Gabriela Zelinková.

Pes městský

Psům žijícím ve městech, nebo převážně v domácnosti doporučují odborníci antiparazitické produkty ve formě spreje nebo spot on. Aplikaci těchto přípravků je nezbytné provádět pravidelně 1x měsíčně v měsících únoru až listopadu. „U městských psů by jejich majitelé neměli opomenout především důslednou prevenci i v místech, kde se pes často nachází. Parazité se rádi množí na teplých místech, jako je například psí pelíšek. Proto je nezbytné i tato místa ošetřit vhodným insekticidem a pravidelně prát pokrývky a polštářky,“ upozorňuje MVDr. Zelinková.

Pes zahradní neboli vesnický

Spot on i spreje lze využívat i v případě, že pes pobývá často na zahradě rodinného domku. Pro tento typ psů je velmi vhodný i velikostně univerzální antiparazitický obojek. MVDr. Gabriela Zelinková vysvětluje: „Obojky jsou pohodlným řešením pro všechny psy, kteří mohou pobývat venku. Nejsou však příliš vhodné pro zvířata, která žijí v domácnosti a jsou v úzkém kontaktu s dětmi. V takovém případě raději doporučuji volit formu ošetření moderní pipetou, tzv. spot on.“ Obojek je vhodné začít používat již v březnu, důležité je jeho nasazení zopakovat přibližně po čtyřech měsících – tedy v červenci a listopadu.

Obrázek

Pes dobrodruh, pes lovec, pes ve smečce

Pokud zvíře pobývá celoročně venku nebo s ním majitelé chodí často do volné přírody a hrozí mu nákaza od divokých zvířat, pak je pro něj vhodný například produkt Duowin Contact, který je třeba aplikovat pravidelně 1 x měsíčně od února až do listopadu. Účelný je také již zmíněný antiparazitární obojek. Pro psy žijící ve smečce s kočkami se hodí třeba přípravek EFFIPRO Dog, dostupný ve formě roztoku aplikovatelného na hřbet psa (spot-on) či spreje. Tento přípravek kočky lépe snáší. „Pokud váš pes miluje vodu - obecně platí, že je lepší aplikovat spot on přípravky, ideálně ne před koupelí ale až 48 hodin po ní. V případě, že má pejsek antiparazitární obojek doporučuji jej před koupáním sundat a po oschnutí zase nasadit,“ dodává MVDr. Zelinková.

Obrázek

zdroj: www.muj-pes.cz

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 20:25
My máme obojky :-) Scalibor je nejlepší .. :-)
Ale ráda bych zkusila ten, co je na zvířecích potřebách :-) Víte někdo, jaký je?
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Obrázky: 0
Bodů: 290
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 20:44
Gábinečka píše:My máme obojky :-) Scalibor je nejlepší .. :-)
Ale ráda bych zkusila ten, co je na zvířecích potřebách :-) Víte někdo, jaký je?

u Baddyho obojky vubec nepůsobí, :velky_usmev: to je strašně zajimavé že u některého psa funguje to u některého zase to :velky_usmev: :velky_usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:08
Niki a Baddy píše:

u Baddyho obojky vubec nepůsobí, :velky_usmev: to je strašně zajimavé že u některého psa funguje to u některého zase to :velky_usmev: :velky_usmev:

A které si měla? Všichni psi z okolí, co měli obojky, tak super .. :-) A že jich je hodně :D
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:12
my vždy beníka proti této havěti nastříkáme sprejem pro psy ... sice to nefunguje na 100% a nějaké to klíště se u něj objeví ale rozhodně to není tolik jako kdyby nebyl nastříkaný ... pokaždé když jde do lesa tak ho postříkáme i když má tu vodičku od veterináře :usmev: ale ten obojek nevím nevím, co znám lidi tak jim to nepomáhalo, ale tak asi záleží i na psovi. Některému to pomáhá a některému zase ne ...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:16
A které si měla? Všichni psi z okolí, co měli obojky, tak super .. :-) A že jich je hodně :D[/quote]

já už nevim co to bylo, měl to jednou a hnus byl zablešený, měl klíštata ani spreje nepomáhaly, ale tet kapem frontline a paráda
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:21
jo frontline je dobrá věc, také Beníkovi pomáhá a pomáhal i předešlému psovi ale klíště se sem tam objeví, to je jasné ale ostatní parazity nikdy víc :-)
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:23
malinke-kote píše:my vždy beníka proti této havěti nastříkáme sprejem pro psy ... sice to nefunguje na 100% a nějaké to klíště se u něj objeví ale rozhodně to není tolik jako kdyby nebyl nastříkaný ... pokaždé když jde do lesa tak ho postříkáme i když má tu vodičku od veterináře :usmev: ale ten obojek nevím nevím, co znám lidi tak jim to nepomáhalo, ale tak asi záleží i na psovi. Některému to pomáhá a některému zase ne ...

Nám spreje a vodičky vůbec nepomáhají :-( Asi máme odolná klíšťata .. I veterinářka říkala, že u nás je frontline zabitej :D
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:29
no tak to kdyby nepomáhala beníovi tak nevím nevím co by jsme dělali .. vloni toho bylo opravdu mraky a těch klíštat u nás bylo požehnaně ... kolikrát po něm klíštata lezly ale naštěstí se nepřicucly ... vždy jsme mu za den tak cca 10 klíštat sundaly když byl celý den na zahradě a v lese, ale výhoda toho bylo že se opravdu žádné nenasáklo .... občas sem tam jedno dvě za měsíc či dva, takže jsem ráda že mu alespoň ta vodička a sprej pomáhá .... a hlavně ten sprej krásně voní po citronech :velky_usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:38
malinke-kote píše:no tak to kdyby nepomáhala beníovi tak nevím nevím co by jsme dělali .. vloni toho bylo opravdu mraky a těch klíštat u nás bylo požehnaně ... kolikrát po něm klíštata lezly ale naštěstí se nepřicucly ... vždy jsme mu za den tak cca 10 klíštat sundaly když byl celý den na zahradě a v lese, ale výhoda toho bylo že se opravdu žádné nenasáklo .... občas sem tam jedno dvě za měsíc či dva, takže jsem ráda že mu alespoň ta vodička a sprej pomáhá .... a hlavně ten sprej krásně voní po citronech :velky_usmev:

Co je to za sprej? :-)
No u nás ty klíšťata, to byl děs :-( Bylo jich fakt mraky, doufám, že jich letos bude míň .. Ideálně žádný :D
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:41
klíštata určo budou- Baddy už jedno měl :prekvapeni:
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:46
jj klíštata určitě už jsou ... mě příjde že beník také jedno měl jenže jsme si ho nevšimli a on si ho asi vykousl .. má na noze trochu vyholené chlupy asi jak si to vykusoval a ťupku od klíštěte tak nevím .. ale toho jsme si všimli v zimě tak je blbost aby ho měl přes zimu :nechapu:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 21:49
Do háje a já ještě nemám obojek .. no tak to musím rychle na "nákup" :D
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 07:10
Gábinečka píše:Co je to za sprej? :-)
No u nás ty klíšťata, to byl děs :-( Bylo jich fakt mraky, doufám, že jich letos bude míň .. Ideálně žádný :D

jsem šla na chodbu a ten sprej mi byl do očí :velky_usmev: jsem myslela že je na zahradě ..... našla jsem ho teď na netu .. koukám že není nijak drahý .... je to tenhle

http://antiparazitika-pro-psy.heureka.c ... ray-200ml/

je to vlastně na všechno .. nejen na klíšťata ale i na blechy a jiná zvířátka ....
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 07:14
dokonce je to i pro kočky a lidi .. můžeš se tím nastříkat i ty :velky_usmev:
Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 09:00
S frontlinem bývá problém, ptž to byl jeden z prvních přípravků na trhu, takže jsou proti němu klíšťata už docela odolná..

Já doma používám Neostomosan. Je to sice slušnej jedík, ale psy stříkám tak jednou za rok, rok a půl a nemáme problém s žádnou havětí. Je teda fakt, že u mne rozhoduje i cena, protože počet psů se u mě pohybuje od šesti nahoru. Obrázek
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 14:08
Gi & smečka píše:S frontlinem bývá problém, ptž to byl jeden z prvních přípravků na trhu, takže jsou proti němu klíšťata už docela odolná..

Já doma používám Neostomosan. Je to sice slušnej jedík, ale psy stříkám tak jednou za rok, rok a půl a nemáme problém s žádnou havětí. Je teda fakt, že u mne rozhoduje i cena, protože počet psů se u mě pohybuje od šesti nahoru. Obrázek

Tak na to se taky mrknu .. ale u nás je těch klíšťat hrozně moc, tak se bojím, že bych musela stříkat často .. :-( A hlavně se psi pořád koupou .. :D
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 14:08
Já jsem teď používala odvar z rozmarýnu .. fungovalo to dobře, jen se muselo stříkat před každou procházkou .. :-(
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 14:09
malinke-kote píše:
jsem šla na chodbu a ten sprej mi byl do očí :velky_usmev: jsem myslela že je na zahradě ..... našla jsem ho teď na netu .. koukám že není nijak drahý .... je to tenhle

http://antiparazitika-pro-psy.heureka.c ... ray-200ml/

je to vlastně na všechno .. nejen na klíšťata ale i na blechy a jiná zvířátka ....

Díkes, mrknu na to .. :-)
www.gabca-web.wz.cz
Moderátor fóra
Bodů: 151
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 14:24
Gábinečka píše: ale u nás je těch klíšťat hrozně moc, tak se bojím, že bych musela stříkat často .. :-( A hlavně se psi pořád koupou .. :D

No hele... Já fakt stříkám tak málo. A bezklíšťatová oblast, hlavně v povodí Moravy, fakt nejsme.. A vodníky mám taky. :D
Což mě napadá, že po nastříkání Neostomosanem nesmí psi pár dní do vody, páč by ji mohli celou otrávit. :emo:
Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete...

o. s. Russell Rescue
Další

• Reklamní banner

Zpět na Zdravotní poradna pro psy