prosím o radu ke krmení

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 17:22
Verčo hodně psů ze začátku syrové maso odmítá, prostě na to nejsou zvyklí, celý život granule a pak tohle,ale po pár dnech si zvyknou a po pár měsících budou baštit bez problémů všechno :usmev: Výjde to o dost levněji a v dnešní době kdy začínají brát syrové maso i chovatelské potřeby ani nepotřebuješ velký mrazák. Kolik beník váží? 15kg? To zbaští tak 300-450g denně z toho asi tak100- 200g masa 80-150g zeleniny a zbytek kosti (samozřejmě časem uvidíš a upravíš mu to podle potřeby) a to když budeš kupovat maso třeba z vetamixu nebo falca tak tě to výjde tak na 500-600kč měsíčně :mrkam:
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.

Reklamní banner

• Doporučujeme

Osobní album
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 17:29
Jinak Verčo vyprdni se na kupované paštičky kde není vůbec žádné maso a raději mu tu paštiku uvař. Také to tak dělám a můžou se po ní zbláznit :velky_usmev: já dávám cca 2-3kg bůčku + 1kg jater. Bůček vaříš ve vodě do měkka pak rozmixuješ, rozmixuješ játra, smícháš dohromady + dáš kousek vývaru z bůčku dáš do skleniček a dáš zavařit cca na 2hodinky :mrkam:
Přílohy
Obrázky: 0
Bodů: 297
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 17:44
Veradisia píše:Jinak Verčo vyprdni se na kupované paštičky kde není vůbec žádné maso a raději mu tu paštiku uvař. Také to tak dělám a můžou se po ní zbláznit :velky_usmev: já dávám cca 2-3kg bůčku + 1kg jater. Bůček vaříš ve vodě do měkka pak rozmixuješ, rozmixuješ játra, smícháš dohromady + dáš kousek vývaru z bůčku dáš do skleniček a dáš zavařit cca na 2hodinky :mrkam:

No vypadá to vskutku lákavě :klanim: Jeden čas jsem nad masem taky uvažovala, ale pak jsem se rozhodla zůstat u kvalitních granulek. Nicméně, pokud by šlo o to zvládnout to co nejlevněji, taky bych volila maso.
Nedávno jsem našla skvělé konzervy pro pesana, které jsou kvalitní a voní tak, že bych si dala říct i já :velky_usmev: více info: http://www.stazmedical.cz/konzervy-sala ... -c-28.html
Osobní album
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 18:14
Tyhle konzervy jsou fakt perfektní taky je občas kupuju pro případ,že zapomenu vyndat maso :stydim: pak ještě beru Falco Max také mají 100% kuře nebo kuře ryba atd. :usmev: Jinak pro tvého prďolku by to vyšlo na pár korun, dokonce se i prodávají přímo směsky se zeleninou i kostmi :usmev: my teď zjistili,že má jeden z našich pesanů alergii na hovězí maso,takže kupujeme převážně jehněčí, sice je to o něco dražší,ale stejně mě to výjde levněji než granule :usmev:
Obrázky: 0
Bodů: 297
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 18:39
Veradisia píše:Tyhle konzervy jsou fakt perfektní taky je občas kupuju pro případ,že zapomenu vyndat maso :stydim: pak ještě beru Falco Max také mají 100% kuře nebo kuře ryba atd. :usmev: Jinak pro tvého prďolku by to vyšlo na pár korun, dokonce se i prodávají přímo směsky se zeleninou i kostmi :usmev: my teď zjistili,že má jeden z našich pesanů alergii na hovězí maso,takže kupujeme převážně jehněčí, sice je to o něco dražší,ale stejně mě to výjde levněji než granule :usmev:

Důvodů proč má granulky je několik: velice citlivé zažívání (on má průjem i z vařeného masa, nedělá mu dobře dokonce jak se zdá ani rýže), několik logistických otázek (co když jdu na pár dní pryč, nikdy není dost místa v mražáku, mražené maso se prodáva minimálně v kilovém balení, to rozdělat bez rozmrazení nejde, ale co s tím pak? on by to měl skoro 2 týdny, má jenom 6 kilo), maso by zbaštil, ale co ostatní? on by tam tu zeleninu nechal on kromě rajčat nic nejí, a to by mu pak scházelo, dále nevím jak složité je to na přípravu, a hlavně nemám čas se o tom vzdělávat, momentálně nestíhám nic (asi jako každý jiný). Navyše jak mám to nemocné srdíčko tak skutečně nechci riskovat, že bych mu náhodou uškodila neodbornou stravou. To je asi vše. :velky_usmev:
Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 06 črc 2012 06:38
Veradisia píše:Jinak Verčo vyprdni se na kupované paštičky kde není vůbec žádné maso a raději mu tu paštiku uvař. Také to tak dělám a můžou se po ní zbláznit :velky_usmev: já dávám cca 2-3kg bůčku + 1kg jater. Bůček vaříš ve vodě do měkka pak rozmixuješ, rozmixuješ játra, smícháš dohromady + dáš kousek vývaru z bůčku dáš do skleniček a dáš zavařit cca na 2hodinky :mrkam:

díky za radu ... vypadá to zajímavě ... teď mám ještě čas než přítel pujde do práce a než já začnu chodit do práce tak bych to mohla vyzkoušet ... spíše teď hodně řešíme na zvyknutí být sám doma, protože až oba budeme pracovat tak bude muset vydržet cca 8 hodin sám .... to bude větší zábava :velky_usmev:
Předchozí

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní