Jak správně krmit?

Jak správně krmit a čím ? Kvalita vs cena, vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody
Obrázky: 4
Bodů: 40
Hodnocení uživatele: 0
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:29
Ahoj :hoy: potřebovala bych poradit jak správně krmit...Eddiemu je rok, je to labrador nejspíš se setrem...celý rok dáváme jen granule Proplan, co nám doporučil vet...ale přijde mi to takový..."suchý" :velky_usmev: ačkoliv teda neumim vůbec vařit, ale to asi nebude těžký...neměl by mít spíš nějaký maso? jinak dostává sušený šlachy, penisy, střívka apod., občas nějaké ovoce nebo zeleninu, ale hlavně furt ty granule...
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 2
Bodů: 1929
Hodnocení uživatele: 1
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:34
našla jsem přímo tohle jak krmit labradora ... je to sice zaměřené pro štěnátka, ale i roční pejsek je stále štěně :-)

Krmení
Pro zdravého psa je výživa jeden z nejdůležitějších faktorů, zvláště do jednoho roka života, tím položíte základ pro dlouhý a zdravý život vašeho psa.

Držte se jedné značky krmiva, která je co nejkvalitnější a nemíchejte více značek.
Doporučujeme : Royal Canin, Purina Proplan

Průmyslová krmiva jsou kompletní a obsahují dostatek živin a minerálních látek . Není potřeba přidávat žádné minerální přípravky (kalcium)
Když je budete přidávat ke krmení, pozměníte složení granulek a může to mít opačný efekt.
Vždy se poraďte s chovatelem nebo veterinářem.
Na každém balení je tabulka s doporučenou krmnou dávkou. Tu je potřeba přizbůsobit aktuální zátěži psa.

Frekvence krmení :
8-16 týdnů – 4x denně
12 týdnů až 8 měsíců - 3x denně
8měsíců a více – 2x denně

Pejskovi dávejte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny (banány, jablka, hrušky, melouny, fíky, víno, jahody, mrkev, paprika, celer apod.)
Maso:
Nikdy nedávejte syrové vepřové. Syrové hovězí může dostat jen z obchodů pro lidi jinak je lepší vařené. Kuřecí vždy vařené, ryby-filé dušené.
Přidáváte-li štěněti vejce tak vařené, syrové pouze žloutek a pouze čerstvé, mohou obsahovat bakterie Salmonella.
Platí 2 věci - připravené jídlo nesmí být příliš horké ani příliš studené - v obou případech můžete pejskovi způsobit zažívací obtíže.
Ujistěte se, že pejsek má vždy dostatek čisté vody po celý den!
Štěňátko pravidelně převažujte mělo by každý týden přibírat přibližně kilogram.

Nikdy nekrmte štěňátko od stolu. Po dobu jídla by mělo být ve svém pelíšku a nedovolte nikomu aby jej krmil. Labrador je obrovský žrout a pokud navštívíte restauraci bude u každého strávníka stát a žebrat.
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:35
my tedy osobně dáváme granulky a konzervy ... ty už moc ale nechce ... spíše jí lidské jídlo i když by to správně nesměl ... také to nemá slané, kořeněné nic ... občas dostane brambory ... rýži s omáčkou nebo s konzervou atd ...
Obrázky: 7
Bodů: 238
Hodnocení uživatele: 7
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:39
eddie píše:Ahoj :hoy: potřebovala bych poradit jak správně krmit...Eddiemu je rok, je to labrador nejspíš se setrem...celý rok dáváme jen granule Proplan, co nám doporučil vet...ale přijde mi to takový..."suchý" :velky_usmev: ačkoliv teda neumim vůbec vařit, ale to asi nebude těžký...neměl by mít spíš nějaký maso? jinak dostává sušený šlachy, penisy, střívka apod., občas nějaké ovoce nebo zeleninu, ale hlavně furt ty granule...

Pokud nechceš vařit a granule ti příjdou suché tak přejděte na BARF a věřim tomu,že budete spokojení oba :usmev:
Na psí život si většinou nejvíce stěžují ti, kteří nikdy psa neměli.
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:45
malinke-kote píše:my tedy osobně dáváme granulky a konzervy ... ty už moc ale nechce ... spíše jí lidské jídlo i když by to správně nesměl ... také to nemá slané, kořeněné nic ... občas dostane brambory ... rýži s omáčkou nebo s konzervou atd ...

super, díky moc...no, ohledně toho ovoce o příspěvek výše...předevčírem jsem ho načapala, jak ukradl z konferenčního stolu banán, oloupal ho, dokonce banán i zůstal vcelku :rofl: nikdy ho neměl, tak ho vždy ukousl a vyflusl, pak znova a znova...nakonec jsem mu ho dala z ruky a to chvilku přežvykoval, ale nakonec snědl...úplně nejvíc miluje salát :jazyk:

a co se týká těch konzerv, které jsou nejlepší? nechci mu kupovat nějaký blbý...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:48
Veradisia píše:Pokud nechceš vařit a granule ti příjdou suché tak přejděte na BARF a věřim tomu,že budete spokojení oba :usmev:

no, o BARFu jsem něco slyšela, ale vim snad jen to, že to je to syrový maso, ne? :usmev: koukala jsem, že jsou na to i nějaký knížky, takže je to nějaký složitější či co? :prekvapeni:
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:53
záleží kolik chceš investovat do konzervy a také záleží jaké mu zachutnají ... je hodně druhů a značek konzerv ... náš Beník třeba má nejraději se zeleninou, dokonce jsem koupila konzervu kde je zelenina a i těstoviny (mušličky) takže to mu opravdu chutnalo ... také záleží jestli by měl rád konzervy ve šťávě nebo bez a jestli s kousky a nebo raději rozmixované ....
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 10:55
Je to syrové maso, v knížkách to sice vypadá složitě,ale vůbec není,my takhle krmíme víc než rok a jsme spokojení. Jednou za čas objednám maso,naporcuju najednotlivé porce strčim do mrazáku a pak už jen každý den vyndám,nechám rozmrznout a hodim do misky,to samé s kostma,no a zelenina se také může udělat tímhle stylem,ale já jí dělám buď každý den ráno nebo si jí udělám na 2-3dny a dám do lednice. Jinak to těžké není,pokud bude pestrá strava tak se nemusí ani nic přidávat :mrkam:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:05
Na ty konzervy bych si dávala pozor,většina obsahuje 4-10% masa což je hrozně málo.
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:12
Veradisia píše:Je to syrové maso, v knížkách to sice vypadá složitě,ale vůbec není,my takhle krmíme víc než rok a jsme spokojení. Jednou za čas objednám maso,naporcuju najednotlivé porce strčim do mrazáku a pak už jen každý den vyndám,nechám rozmrznout a hodim do misky,to samé s kostma,no a zelenina se také může udělat tímhle stylem,ale já jí dělám buď každý den ráno nebo si jí udělám na 2-3dny a dám do lednice. Jinak to těžké není,pokud bude pestrá strava tak se nemusí ani nic přidávat :mrkam:

Souhlasím .. sice nekrmíme masem tak dlouho jako Veradisia, ale cca 3 měsíce .. Tim mi vůbec nepřibíral, vypadal jak kostřička a granule mu zrovna 2x nejely :D Takže jsem se rozhodla pro maso a nelituju ani trochu .. :-) Timík vypadá mnohem líp a je spokojenej :-) Dávám maso, syrový ... všechny druhy .. :-) Zeleninu nedávám, Tim ji nejí :D Nejsem žádnej barfař, neumím to .. jen prostě krmím masem a k tomu přidám těstoviny nebo granule .. Asi to není ideální, ale vyhovuje nám to oběma .. :-)
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:14
Veradisia píše:Na ty konzervy bych si dávala pozor,většina obsahuje 4-10% masa což je hrozně málo.

spíš 3/4 konzerv má max. 4% masa :D A kdoví jestli .. :-/ Ale jsou i opravdu masové .. tj. třeba Carne :-)
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:16
Veradisia píše:Na ty konzervy bych si dávala pozor,většina obsahuje 4-10% masa což je hrozně málo.

ano to máš pravdu, je dobré vybírat konzervy, které opravdu obsahují mnohem více masa .... nato se hlavně koukáme :-) jak to má aspoň 50% a chutná mu tak je to OK ale těch 4-10% je opravdu minimum ...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:21
malinke-kote píše:ano to máš pravdu, je dobré vybírat konzervy, které opravdu obsahují mnohem více masa .... nato se hlavně koukáme :-) jak to má aspoň 50% a chutná mu tak je to OK ale těch 4-10% je opravdu minimum ...

A co kupuješ za značku? :-)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:25
My kupovali dřív almo nature a arden grange konzervy,ale to jsme ještě krmily granclema a moc sem se v tom nevyznala :velky_usmev: I když si myslim,že to pořád patří do takové te střední třídy :usmev:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:35
Veradisia píše:My kupovali dřív almo nature a arden grange konzervy,ale to jsme ještě krmily granclema a moc sem se v tom nevyznala :velky_usmev: I když si myslim,že to pořád patří do takové te střední třídy :usmev:

Já měla ty Carne a ty jsou fakt masový :-) A hlavně jich je hromada druhů .. :-) Ale zas ta cena .. Maso je prostě maso :D
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:37
Gáby mě na značce nezáleží ale záleží mi obsahově té konzervy .. tak jako mi nezáleží na značce granulí ... miluje friskies a jiné nechce takže nemám potřebu to měnit .. konzervy to je složitější ... chvíli je jí a po měsíci třeba jí zase nechce ... proto to stříháme různými značky a obsahu konzervy ... ale teď nekupuji žádné ... už je nechce co je na zahradě už dva měsíce ...
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:49
tak to si o tom BARFu teda něco přečtu, viděla jsem i na ulož.tu nějakou knížku, tak si jí stáhnu, díky za rady :usmev: já mu jednou koupila nějakou kapsičku s kuřecím a zeleninou, tak jsem mu to dala, přimíchala jsem mu do toho i granule, ale moc mu to nejelo, tak uvidíme... a takže to maso kupujete ve velkym, jo? a pak to takhle dát zmrazit? :prekvapeni:
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:53
malinke-kote píše:Gáby mě na značce nezáleží ale záleží mi obsahově té konzervy .. tak jako mi nezáleží na značce granulí ... miluje friskies a jiné nechce takže nemám potřebu to měnit .. konzervy to je složitější ... chvíli je jí a po měsíci třeba jí zase nechce ... proto to stříháme různými značky a obsahu konzervy ... ale teď nekupuji žádné ... už je nechce co je na zahradě už dva měsíce ...

Tak mě zajímalo, která má tolik těch procent masa .. :-) Abych jako věděla, víš? :)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 11:54
eddie píše:tak to si o tom BARFu teda něco přečtu, viděla jsem i na ulož.tu nějakou knížku, tak si jí stáhnu, díky za rady :usmev: já mu jednou koupila nějakou kapsičku s kuřecím a zeleninou, tak jsem mu to dala, přimíchala jsem mu do toho i granule, ale moc mu to nejelo, tak uvidíme... a takže to maso kupujete ve velkym, jo? a pak to takhle dát zmrazit? :prekvapeni:

Maso kupuju na vetamix.cz .. :-) Vozí to .. dá se s nima domluvit i pod 50kg .. nevýhodou je to, že musíš mít mrazák, kam to dáš :-) Ale jinak je to maso pěkný .. :-) Mají dobré ty mleté směsi :-)
www.gabca-web.wz.cz
Osobní album
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 12:00
Taky bereme od vetamixu kolem 30kg na měsíc (máme dva 32kg hafany a čubu se snažim vykrmit na její správnou váhu 38-40kg). Já beru hlavně hovězí a telecí hrubomletý a pak kusovky (akorát to mě nebaví krájet :velky_usmev: ) pak dršťky,vemeno,lososa,srdce a občas v makru koninu,jehně,daňka... no a pak v ráji kuřat beru kostry,křídla a krky...
Další

• Reklamní banner

Zpět na Krmiva pro psy a kočky