Můj první pes..

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"

Bodů: 71
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 11:47
Ahojky,
Konečně se mi plní můj životní sen a budu mít pejska :) konkrétně československého vlčáka a měla bych dotaz ohledně prvních dnů když si ho přivezu.Budu chodit do školy ráno vztávám kolem 5:30 mam ho venčit nez odjedu?Nebo az vic vyroste?Domů přijiždim buď v 15:00 nebo v 17:00 podle jak dlouho máme školu.Taťka s ním bude doma celý den (má důchod) ale nezvykne si pak spise na nej nez na me?Chci aby bral me jako panicku,sice na nej bude jen davat pozor jinak ja se mu budu starat o vse,ale i tak se obávám,že si třeba na mě nezvykne nebo jak už jsem zmínila bude brát jeho za panička.PS: Pomohlo by kdybych si ho pořidila treba v nejakem tydnu kdy budeme mit prazdniny a ten cas se o nej starala jen ja aby vedel,ze tak to bude i na dale? :) Předem děkuji za pomoc

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 0
Bodů: 645
Hodnocení uživatele: 4
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 14:30
Vůbec bych nevolila ČSV jako prvního psa, to není pes pro nezkušené...

Venčit se musí už odmalička ne až vyroste, v prvních dnech hlavně po jídle a pokaždé když se vzbidí, aby si nezvykal dělat loužičky.

Hledala bych spíš chovatleské stanice kde bude odběr v době nějakých prázdnin. Nejlépe červenec-srpen aby si měla ze začátku čas na výchovu, když tatínek má jen funkci hlídače, ale to je také hloupostrodinu by měl poslouchat celkkově, co když budeš marodit a bude muset ven s někým jiným atd.?

Opravdu bych ti doporučovala pořídit si jako prvního psa jinou rasu tahle nneí vhodná pro začátečníky.

Psy si nevybíráme podle toho jak se nám líbí, ale podle toho nakolik sme schopni zajistit jim to co potřebují...

Něco o plemeni: http://www.klubchovatelu.cz/ceskoslovensky-vlcak-t104.html

CHS: http://sdivokoukrvi.wbs.cz/Co-je-u-nas-noveho.html
Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 14:47
Ptala jsem se několik chovatelských stanic s touhle rasou,ale všichni mi řekli,že se dávají kryt v zimě,protože to je jediný období kdy feny hárají a jistě,že by měl poslouchat všechny,ale chtěla bych aby hlavně mě bral za ''vůdce smečky''.A právě o tomhle plemeni jsem četla,že nepotřebuje tolik pohybu a to si mám pořídit třeba menšího psa když takové rasy přímo nesnášm?Pes je na 10-15 let a já nechci mít nějakého psa,kterýho nebudu mít ráda ;).Nechci mít psa ráda,ale milovat ho.Znám plno lidí co si např. jako 1. psa pořídila vlčáka,labradora,dogu atd. tak proč ne ČSV..To je můj názor.
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 15:33
Tak za prvé, taky moc nechápu, proč volíš jako prvního psa ČSV .. máš s nima nějaké zkušenosti? Má ho někdo v rodině? Proč ho vlastně chceš? Kvůli povaze nebo kvůli líbivému vzhledu?

Dále štěndo se musí chodit venčit cca každé 2-3hodiny, aby si zvyklo venčit se venku a ne v bytě ..

Pokud je s ním taťka doma, tak bude mít asi rádo jeho, ale vůdce smečky si zvolí sám .. Nikdy psovi neřekneš, tak já sem tvůj vůdce a ty budeš poslouchat jen mne ... Pes si svého pána vybírá sám .. A záleží to jen a jen na něm, koho si vybere :-) Týden ti rozhodně nepomůže ..
Nevěřím tomu, že se ČSV kryjí jen na zimu, určitě najdeš i nějaké chovky, kde mají prcky i v létě ;-)
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 15:40
zrovna CHS co sem okopírovala ze zdejších chovek má plány :mrkam:

nedá se srovnávat labrador a ČSV to opravdu nejde

jak sem psala psa nevybíráme podle toho jak se nám líbí, ale jak se k nám určitá povaha hodí

moc pohybu nepotřebuje? to je přeci všestraný pes ten pohyb miluje a zpolkne hafo času vychovat ČSV není jako vychovat labradora...
Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 15:50
Aha, no tak vidíš, na tu jsem nekoukala :D

Noo, že ČSV nepotřebuje pohyb je dobrej vtip .. takže vlk taky nepotřebuje pohyb?

Joo a srovnání ČSV a labíka mě taky docela pobavilo ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 15:58
Klidně tomu nevěřte,ale všechny chovatelský stanice mi to tak řekli.A to,že nepotřebuje tolik pohybu bylo v jedne encyklopedii a nemusíte mě hned tak srážet a kazit mi můj životní sen :/.To,že jsem doma nechovala psa neznamená,že jsem se s nimi nestýkala.Kámošce sem vždy pomáhala se psi a u dědy jsem se o jeho psa starala hnedle každý den,byl to jako můj vlastní pes,ale bohužel už zemřel a nebylo to srovnání,ale jen sem tim chtěla říct,že nechci malého psa.
Bodů: 290
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:02
Marti:) píše:Klidně tomu nevěřte,ale všechny chovatelský stanice mi to tak řekli.A to,že nepotřebuje tolik pohybu bylo v jedne encyklopedii a nemusíte mě hned tak srážet a kazit mi můj životní sen :/.To,že jsem doma nechovala psa neznamená,že jsem se s nimi nestýkala.Kámošce sem vždy pomáhala se psi a u dědy jsem se o jeho psa starala hnedle každý den,byl to jako můj vlastní pes,ale bohužel už zemřel a nebylo to srovnání,ale jen sem tim chtěla říct,že nechci malého psa.

a budeš s ním chodit na cvičák nebo tak neco? a jak často s nim budeš chodit na procházky (když jim prej stačí málo pohybu) ?

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:14
první pes nemusí být malý... jen ti říkám ČSV není vhodný jako první pes a pohyb potřebuje a potřebuje ho dost ráda bych věděla které CHS ti řekli že ho nepotřebuje docela bych to s nima probrala

mi tě nesrážíme jen ti to nedoporučujeme a jestli na tom pesanoj trváš tak si toho o něm hodně nastuduj a stav se třeba na cvičáku poptat se na něj kynologů atd.

a co se času týče tak je to pes na celé dny ne nějaký kterému stačí věnovat se 3-4hodiny

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:39
Nebudu s nim chodit na cvičák a na procházky s ním budu chodit ráno,když přijdu ze školy a k večeru.A neřikala jsem,že mi to psala chov.stanice,ale že to bylo v jedné encyklopedii ://
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:41
a nechceš raději něm. ovč. ?

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:42
To co mi řekli chov.stanice bylo to,že se rodí teď,protože hárají na podzim,zimu.Čtěte lépe! ;) Možná to pomůže..

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:42
Proč německýho ovčáka?
Osobní album
PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:49
Marti:) píše:Proč německýho ovčáka?

je jednoduší na výchovu, ale jako já nevím já osobně jsem si brala psa a o výcviku jsem taky nic moc nevěděla :mrkam: a jak je to tet, Baddík je jako hodinky :velky_usmev: :velky_usmev:

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:49
Jo a věnovat se mu celé dny?Žádnému psovi se nemůžeš věnovat celé dny..Buď chodíš do školy nebo do práce,nikdy nejsi doma celý den.Možná tak až budu v důchodu a stará babička a to si mam pořizovat psa?Už se vidím jak jdu se psem na procházku o hůlce a sotva chodím ;).

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 16:50
A na cvičák bych stejnak neměla čas s ním chodit :) a věřím,že mě bude poslouchat i tak.Poslechli mě i cizí psi,kolikrát víc než své vlastní páničky.

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:00
veškerý volný čas zabere ten pes a pokud na něj nemáš alespoň 3-4 hodiny deně tak si pořiď nějaké línější plemeno

encyklopedii? zjakého roku to proboha je?

neřikala sem aby si tam chodila s tím psem, ale teď než si ho pořídíš a poptat se na to plemeno výchovu a podobně, případně se optat zda tam takový psi chodí a jestli by si se mohla přijít podívat aby si věděla do čeho jdeš

to že tě psy jiných poslouchají kolikrát víc než páníčky nic neznamená, to je stejné jako u dětí ty taky poslouchaj každýho jen ne rodiče a nezaručí ti to že když tě kámošky dítě poslouchá tak to tvoje tě bude taky poslouchat...

super další pes co bude venku akorát třikrát deně a zbytek proleží doma...

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:10
Ta kniha je max. 4 roky stará!!A když vy jste už stará paní o hůlce a jste se psem pořád tak gratuluju.Já tak dlouho čekat nebudu!Nevím co jinýho by jste po mě chtěla než mu dát 1 velkou a 1 menší zahradu,chození na procházky,hraní si a lásku!Bude mít dostatečný výběh a teď když bude malý štěně tak pardon,že ho tam do té zimy nechci šoupnout.

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:16
chodím normálně do práce každý čas co mám jsem se psem a dost toho prožil za sebe můžu říct že ten pes má spokojenej a dlouhej život počkám si kolik se dožije váš a jestli je to pes určenej na zahradu tak bych se i přimlouvala za dva psy

PříspěvekNapsal: 15 led 2012 17:24
Omg..Kolik se dožije můj?!Do ... To snad nemyslíte vážně ne?!Už to fakt přeháníte!Tohle psa neovlivní.Hlavně,že máte v podpisu - Kdyby se každý člověk staral sám o sebe bylo by na světě hned veseleji.Koukám,že to,ale nijak moc nedodržujete..Stejnak jsem se ptala úplně na jinou věc a teď tu také řešíme něco jiného.Už jsem nepiště a o ty co se chtějí normálně bavit tak budu ráda :).Sorry,ale tak nepříjemnou ženskou jsem snad nikdy nepozanala..
Další

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní