BULLMASTIFF

Postupně přidavané plemena psů. Pokud máte chovatelskou stanici, můžete nám také předvést plemeno.
Uživatelský avatar
Administrátor
Příspěvky: 520
Obrázky: 136
Registrován: 02 led 2010 19:31
Bydliště: BrnoNajvyšie skóra: 2
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 20 úno 2010 16:59
Bullmastif

HISTORIE
PRVNÍ INFORMACE O MIMOŘÁDNĚ SILNÉM A ODVÁŽNÉM PSU BYLA ROKU 1791 V ANGLII. JEDNALO SE O ZKŘÍŽENÍ MASTIFA S BULDOKEM Z KTERÉHO VZNIKAJÍ VELMI ZAJÍMAVÍ KŘÍŽENCI. BYLI VELCÍ, RYCHLÍ, NEBOJÁCNÍ A HLAVNĚ TIŠŠÍ.PRO SVOJE POVAHOVÉ VLASTNOSTI SE STALI VELMI VYHLEDÁVANÝM POMOCNÍKEM LESNÍKŮ V BOJI PROTI PYTLÁKŮM. TENTO SILNÝ, OSTRAŽITÝ A POHYBOVĚ NADANÝ PES S VÝBORNÝM ČICHEM DOSTAL PŘEZDÍVKU „PES LESNÍKŮ“ JINDE ZAS „PES NOČNÍHO HLÍDAČE“ . TENTO PES BYL SCHOPEN PRACOVAT NEHLUČNĚ. ZAÚTOČIL AŽ NA POVEL, KDY PYTLÁKA POVALIL A PŘIDRŽEL U ZEMĚ, ANIŽ BY HO NĚJAK PORANIL.
PROPAGACÍ A CHOVEM TOHOTO MIMOŘÁDNÉHO PLEMENE SE STAL HRABĚ VIVIAN HOLLENDR. BĚHEM LET PŘIVEDLA OBROVSKÁ ODDANOST A SCHOPNOSTI TOHOTO PSA DO SLUŽEB POLICIE, KDE BLESKOVÝM ÚTOKEM ODZBROJIL ZLOČINCE.
DÍKY SVOJÍ OVLADATELNOSTI A POSLUŠNOSTI SE STAL PROTOTYPEM POLICEJNÍHO PSA.

ÚPLNĚ PRVNÍM UZNÁVANÝM PSEM PLEMENE BULMASTIF BYL PES JMÉNEM THORNEYWOOD TERROR PANA W. BURTONA., KTERÝ SE TAKÉ JAKO PRVNÍ BULLMASTIFF PŘEDSTAVIL NA VÝSTAVĚ PSŮ ROKU 1871 V LONDÝMĚ. TENTO PES PATŘIL NA PŘELOMU STOLETÍ K NEJVYHLEDÁVENĚJŠÍM . BYL TAK ZNÁMÝ ŽE I MIMISTERSTVO VÁLKY HO POUŽÍVALO PRO UKÁZKY VÝCVIKU.
DO DNEŠNÍHO IDEÁLU CO SE TÝČE VZHLEDU MĚL TENTO VYNIKAJÍCÍ PES VŠAK HODNĚ DALEKO.

DRUHÝM PSEM, KTERÝ JIŽ NESL VÝRAZNÉ RYSY BUDOUCÍCH BULMASTIFŮ BYL PES „OSTMASTON TURK“,KTERÝ TOTO PLEMENO JIŽ REPREZENTOVAL SVÝM TYPEM HLAVY, STAVBOU TĚLA I BARVOU.

VÝVOJ BULMASTIFA
OTCEM CHOVU BULMASTIFŮ JE ZAPSÁN CHOV “FARCRAFT“ PANA M O S E L E Y E Z BURSLEMU. JEHO PES, KTERÝ SE NARODIL ROKU 1921 JMÉNEM FARCRAFT FIDELITY SE STAL TYPICKÝM PŘEDSTAVITELEM A HLAVNÍM PLENENÍKEM PRO CHOV BULMASTIFŮ V CELÉM SVĚTĚ. BYL NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM PSEM NA CRUFTOVĚ VÝSTAVĚ A BĚHEM SVÉ KARIÉRY NEBYL NIKDY PORAŽEN. PAN MOSELEYE PROSAZOVAL NEKOMPROMISNĚ AKTIVNÍHO, MOHUTNÉHO A POHYBOVĚ NADANÉHO PSA. ŠTĚŇATA TOHOTO CHOVATELA BYLA PRODÁVÁNA POUZE PROMINENTNÍM ANGLIČANŮM. ROČNĚ VYPRODUKOVAL KOLEM 100 ŠTĚNAT PŘI SVÉ CHOVATELSKÉ ZÁKLADNĚ KDE BYLO KOLEM 16 FEN A 5 KRYCÍCH PSŮ. JEHO PSI BYLI VYVÁŽENY DO USA, AFRIKY, KANADY, FRANCIE, HOLANDSKA, BELGIE, NĚMECKA A ITÁLIE.

PRVNÍ UZNÁNÍ JAKO PLEMENO SE DOSTALO BULMASTIFOVI ROKU 1924 KENNEL CLUBEM. V ŘÍJNU ROKU 1927 BYL SCHVÁLEN JAKO NOVÉ ANGLICKÉ PLEMENO A ROKU 1925 BYL ZALOŽEN „NÁRODNÍ KLUB POLICEJNÍCH BULMASTIFŮ“ JEHOŽ PRESIDENTEM SE STAL PAN MOSELEY.

CHOV BULMASTIFA
JAKO PLEMENO " B U L L M A S T I F F " JE TENTO PES UZNÁN V FCI DNE 2. 3.0 1988 A JE ZAŘAZEN MEZI MÁLOPOČETNÁ DOGOVITÁ PLEMENA PSŮ – MOLOSS PLEMENA- . U NÁS JE BULMASTIF VEDEN JAKO SPOLEČENSKÉ PLEMENO SKUPINY II. V USA SE ŘADÍ MEZI PLEMENA PRACOVNÍ, V AUSTRÁLII PATŘÍ DO SKUPINY UŽITKOVÝCH PSŮ A V ZEMI PŮVODU HO STÁLE VE VELKÉ OBLIBĚ VYUŽÍVÁ POLICIE A VOJSKO.
BULLMASTIFF JE PROSTĚ PLEMENO UNIVERZÁLNÍ. POVAHOVĚ NAPROSTO VYROVNANÝ A ČINORODÝ. TENTO VELICE AKTIVNÍ PES VŠAK DOKÁŽE STEJNĚ DOBŘE BEZ POVŠIMNUTÍ PROSPAT CELÝ DEN. MILUJE SVOJI RODINU A DOKÁŽE ROZDÁVAT LÁSKU VŠEM KOLEM SEBE. DOSPĚLÍ JEDINEC NESE VELICE TĚŽKO ODLOUČENÍ OD SVÉHO OKOLÍ A OD SMEČKY.

VÝCHOVA V RODINĚ
JDE O VELICE AKTIVNÍHO PSA KTERÝ POTŘEBUJE DŮSLEDNOU A PŘIMĚŘENOU VÝCHOVU. JSE VELMI CITLIVÝ NA HIERARCHII VE SVÉ LIDSKÉ A PSÍ SMEČCE VE KTERÉ ŽIJE. VÝCHOVA MUSÍ BÝT LÁSKYPLNÁ AVŠAK DŮSLEDNÁ. KAŽDÝ MAJITEL TOHOTO PSA SI MUSÍ UJASNIT, KDO BUDE V DOMÁCNOSTI PÁNEM, ZDA MAJITEL NEBO PES., AVŠAK ZBYTĚČNÁ TVRDOST MŮŽE VZTAH MEZI PSEM A MAJITELEM POKAZIT VROZENOU DOBROU A VYROVNANOU POVAHU. K VÝCVIKU SE MUSÍ PŘISTUPOVAT S TOLERANCÍ A FANTAZIÍ MAJITELE I PSA. VZHLEDEM K POVAZE POTŘEBUJE BULLMASTIFF SPÍŠE VÝCHOVU NEŽLI VÝCVIK. SE SOCIALIZACÍ SE MUSÍ ZAČÍT IHNED S PŘÍDCHODEM MIMINKA DO RODINY.
VZTAH K LIDEM JE U BULMASTIFA TYPICKÝM RODINNÝM, MILUJE DĚTI A VŠECHNY PŘÍSLUŠNÍKY RODINY.JSOU VELMI PŘÁTELŠTÍ A VELICE SNADNO A S NADHLEDEM SNESOU A TOLERUJÍ VÝSTŘELKY I ENERGIČTĚJŠÍCH DĚTÍ.

POVAHA
BULMASTIF VÝBORNÝ RODINNÝ PES, NEOHROŽENÝ HLÍDAČ I MILUJÍCÍ ČLEN RODINY.DÍKY SVÉ VROZENÉ VYROVNANOSTI JE SCHOPEN DOBŘE ODLIŠIT SKUTEČNÉ NEBEZPEČÍ OD RUŠNĚJŠÍ HRY DĚTÍ. JE OD PŘÍRODY DOBRÍM HLÍDAČEM. MÁ VÝBORNĚ VYVINUTÝ SMYLS PRO OBRANU SVÉ RODINY, JE POZORNÝ A STÁLE ZVĚDAVÝ. SVÉ OKOLÍ POZORUJE S LENIVOU POZORNOSTÍ. V PŘÍPADĚ NEBEZPEČÍ SE VŠAK DOVEDE VYBURCOVAT V DŮRAZNÉHO OCHRÁNCE RODINY. BULMASTIF NEMÁ SKLON K AGRESIVITĚ ALE ODMÍTAVĚ REAGUJ NA SNAHU JINÝCH PSŮ PODROBIT SE JIM.

PÉČE
PÉČE O BULMASTIFA JE SNADNÁ. SRST STAČÍ PRAVIDELNĚ PROKARTÁČOVAT, COŽ POVAŽUJÍ ZA VELICE PŘÍJEMNÉ. PRAVIDELNÁ KONTROLA UŠÍ JE VŠAK NUTNÁ, JELIKOŽ UŠI JSOU PŘEKLOPENY. BULMASTIF MÁ KRÁTKOU SRST ALE I PŘESTO JE CHOVÁN VZHLEDM K VELIKOSTI VENKU. TENTO CHOV MU VŠAK NEČINÍ ŽÁDNÉ PROBLÉMY POKUD JE CHOVÁN V ZATEPLENÉ BOUDĚ. BULLMASTIFF JE AKTIVNÍ SPOLEČNÍK A PROTO NEPOHRDNE JAKOUKOLI VYCHÁZKOU. MILUJE VOLNOST ALE I RUCH MĚSTA, KDE HO KOLEMJDOUCÍ VŘELE POHLADÍ. TO MILUJE.
NEČINÍ MU PROBLÉMY ANI DELŠÍ VYCHÁZKY LESEM , RÁD SE VRHNE DO JAKÉKOLI MALÉ I VELKÉ ŘÍČKY NEBO RYBNÍKA. KOUPÁNÍ TO JE JEHO ZA JEKÉHOKOLI POČASÍ.

ZDRAVÍ
BULMASTIF JE ODOLNÝ VŮČI JAKÉKOLI BOLESTI A VĚTŠINOU JI NEDÁ ANI ZNÁT. NENÍ NÁCHYLNÝ NA NEMOCE, A PROTO NÁVŠTĚVY U VETERINÁRNÍHO LÉKAŘE SE ZAMĚŘUJÍ POUZE NA NUTNÁ OČKOVÁNÍ A ODČERVENÍ. BULLMASTIFF JE VELKÉ PLEMENO A PROTO POTŘEBUJE KVALITNÍ KRMIVO S DOKONALÝM VYVÁŽENÍM VŠECH ŽIVIN. JAKÝKOLI PROHŘEŠEK V KRMIVU V DOBĚ RŮSTU SE KRUTĚ NEVYPLÁCÍ. A MŮŽE DOJÍT K POHYBOVÝM PROBLÉMŮM. PES NESMÍ BÝT ANI PRŮBĚHU RŮSTU PŘETĚŽOVÁN NADMĚRNÝMI NÁRODKY NA JEHO FYZICKÉ VÝKONY. PŘI VÝŽIVĚ BULMASTIFA JE VELICE DOBRÉ SPOLUPRACOVAT S CHOVATELSKOU STANICÍ PRO TOTO PLEMENO.

JAKÉ ŠTĚNÁTKO
TOTO JE ASI ZÁKLADNÍ OTÁZKA KAŽDÉHO NOVÉHO MAJITELE STĚNÁTKA. U CHOVATELE SE BUDUJE VZTAH K LIDEM A ŠTĚNĚ ZÍSKÁVÁ ZÁKLADNÍ ZNALOSTI DO ŽIVOTA. KTERÉ VEDOU K ZDÁRNÉMU FYZICKÉMU I PSYCHICKÉMU VÝVOJI.
ZÁKLADNA BULMASTIFŮ U NÁS NENÍ NIJAK VELIKÁ ALE I PŘESTO JSOU VÝBORNÉ DLOUHOLETÉ CHOVATELSKÉ STANICE KTERÉ PLNĚ VYHOVUJÍ MEZINÁRODNÍM PODMÍNKÁM CHOVU. JELIKOŽ SE JEDNÁ O MÁLOPOČETNÉ PLEMENO JSOU JEJICH ZNALOSTI Z OBLASTI ANOTOMIE, VÝŽIVY A VÝCHOVY VELICE POTŘEBNÉ, NĚKDY ANI TEN NEJLEPŠÍ VETRINÁŘ NEDOVEDE PORADIT TAK, JAKO DLOUHOLETÍ ZKUŠENÍ CHOVATELÉ ,PROTOŽE I PRO NĚ JE PLEMENO BULMASTIF NOVINKOU.

CELKOVÁ CHARAKTERISTIKA PLEMENE
RODINNÝ HLÍDACÍ PES.. HODÍ SE DO MĚSTSKÝCH BYTŮ I DO VÍCE OBYDLENÝCH OBLASTÍ, KDE JE CENĚNA JEHO BEZPROBLÉMOVÁ POVAHA A HLAVNĚ TO, ŽE BULLMASTIFF MINIMÁLNĚ ŠTĚKÁ. JEHO SEBEVĚDOMÁ POVAHA VYNIKNE VŠAK U RODINNÝCH DOMŮ, KDE VYUŽIJE SVOE POSLÁNÍ PRO KTERÉ BYL PŮVODNĚ VYŠLECHTĚN. . JE PŘIZPŮSOBIVÝM PARTNEREM PRO CELOU RODINU. NERAD SE VŠAK PODROBUJE JINÝM PSŮM S KTERÝMI NEVYRŮSTÁ VE SMEČCE, TOTO JE ZNATELNÉ ZEJMÉNA U PSŮ..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

zdroj textu a fotografií: http://www.bulmastif.info/

Napište nám zkušenosti s tímto plemenem....

Vkládejte fotografie...
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz

Reklamní banner

  • Doporučujeme


Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2010 17:49
Bydliště: Rakovník
Bodů: 0
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 20 úno 2010 17:58
chovatelská stanice rodinného typu "ROTT-BULL" s dlouholetou praxí v chovu, nabízí krytí špičkovými jedinci, prověřeni v chovu, naše jedince můžete vidět na internetové adrese www.bulmastif.info nebo s nimi seznámit osobně na naši adrese .
Velice rádi odpovíme na vše otázky ,dotazy a problémy spojené s tímto rodinným kamarádem a MOLOSS plemenem
Uživatelský avatar
Administrátor
Příspěvky: 520
Obrázky: 136
Registrován: 02 led 2010 19:31
Bydliště: BrnoNajvyšie skóra: 2
Bodů: 588
Hodnocení uživatele: 2
Osobní album
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010 10:11
bulmastif píše:chovatelská stanice rodinného typu "ROTT-BULL" s dlouholetou praxí v chovu, nabízí krytí špičkovými jedinci, prověřeni v chovu, naše jedince můžete vidět na internetové adrese http://www.bulmastif.info nebo s nimi seznámit osobně na naši adrese .
Velice rádi odpovíme na vše otázky ,dotazy a problémy spojené s tímto rodinným kamarádem a MOLOSS plemenem


Vaši chovatelskou stanici, můžete představit v naší sekci "chovatelské stanice" která se nachází na naší hlavní straně, vkládejte aktuální fotografie a info o nabídkách štěňátek.
Snažíme se tímto podporovat chovatelské stanice

Více naleznete zde: viewforum.php?f=42
Obrázek
Prodej značkových chovatelských potřeb
http://www.zvireci-potreby.cz


  • Reklamní banner

Zpět na Plemena psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník