Zkušenosti se zverimexy

zde jsou témata, která nebyla zařazena do kategorií v "Hlavní diskuze"
Obrázky: 1
Bodů: 102
Hodnocení uživatele: 0
PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 10:57
No v ovesnych vlockach i v mouce.... Nemuzu se toho doma zase zbavit. Jak mrnata vzdycky nekam neco zakutali... Budeme mit na zvonku brzo prijmeni " U Molů" :velky_usmev:
Je to takovy nakup 2 v 1... :zvedavy:

P.s. mam i zkusenosti s tema horsima...ale protoze kritiky je vzdycky vic nez pochvaly, chtela jsme spis pochvalit.
Treba pidi zverac na Budejovicke v Praze ma na vyloze napsano "nove oteveno, nove vybaveni " a ja nevim co jeste.
Znovu bych tam nesla, pidi, smrad a kdyz jsem chtela male zofobaky (cerviky), tak me malem omejvaly.
Mala plastova krabicka, uprostred zkamenělý karbanátek s nějakym bilým povlakem (asi plisen) a kolem toho zhedli-zcernalí cervici, tim bych fakt nekrmila nic levnyho, natoz nase exoty.
Ze jsem pri prvni velevarce cerviku od pestitele nevedela presne cim je krmit, to beru. Ale v tom zveraci... Tam je to trosku kontraproduktivni a nepochopitelny.

Koupila jsem poprve asi litr malych cerviku (opicky, vakoveverky i skunkova je milujou).
I dala jsem jim rohlik, vlocky, jablicka, zbytek bananu a hodila jsem tam i slupku od bananu. Logika mi rikala, ze kdyz v kompostu a jinde cervici bastej cokoli, proc bych jim nevenovala i tu slupku.
Rano byla pulka cervi farmy cerna a gumova... Bohuzel, prej nesmi nic vyslovene mokreho, mastneho, a slupku prej taky ne. Takze od te doby si davam majzla :potim:
Takze i takove jsou me chovatelske zacatky. :mlcim:
Červíky a sarančata - sežerou je "natotata"

Reklamní banner

• Doporučujeme

Obrázky: 6
Bodů: 221
Hodnocení uživatele: 10
Osobní album
PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 11:54
seekorka píše:No v ovesnych vlockach i v mouce.... Nemuzu se toho doma zase zbavit. Jak mrnata vzdycky nekam neco zakutali... Budeme mit na zvonku brzo prijmeni " U Molů" :velky_usmev:
Je to takovy nakup 2 v 1... :zvedavy:

P.s. mam i zkusenosti s tema horsima...ale protoze kritiky je vzdycky vic nez pochvaly, chtela jsme spis pochvalit.
Treba pidi zverac na Budejovicke v Praze ma na vyloze napsano "nove oteveno, nove vybaveni " a ja nevim co jeste.
Znovu bych tam nesla, pidi, smrad a kdyz jsem chtela male zofobaky (cerviky), tak me malem omejvaly.
Mala plastova krabicka, uprostred zkamenělý karbanátek s nějakym bilým povlakem (asi plisen) a kolem toho zhedli-zcernalí cervici, tim bych fakt nekrmila nic levnyho, natoz nase exoty.
Ze jsem pri prvni velevarce cerviku od pestitele nevedela presne cim je krmit, to beru. Ale v tom zveraci... Tam je to trosku kontraproduktivni a nepochopitelny.

Koupila jsem poprve asi litr malych cerviku (opicky, vakoveverky i skunkova je milujou).
I dala jsem jim rohlik, vlocky, jablicka, zbytek bananu a hodila jsem tam i slupku od bananu. Logika mi rikala, ze kdyz v kompostu a jinde cervici bastej cokoli, proc bych jim nevenovala i tu slupku.
Rano byla pulka cervi farmy cerna a gumova... Bohuzel, prej nesmi nic vyslovene mokreho, mastneho, a slupku prej taky ne. Takze od te doby si davam majzla :potim:
Takze i takove jsou me chovatelske zacatky. :mlcim:

Noo, taky pěkná zkušenost ..
Aha, taky bych červíkům dala něco "mokrého" .. Noo, tak aspoň vím ..
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
www.gabca-web.wz.cz
PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 12:46
My vlastne z odrezku z krmeni po zviratech davame cervikum jen mrkev, salat, jablka (obcas okurku).
Banany, hrusky, vino apod uz radeji ne. (na to me ta prvni varka cervu stala trochu moc).
Vino se treba nedoporucuje ani pro skunka (ze ho neumi travit a prý kvasi).

Jinak cervouni dostavaji cornflaky, ovesne vlocky, tvrde pecivo a nekdy treba piskot, klas prosa.
Musim rict, ze kdyz nejsou v nicem malem, a jsou proste pristupni na vzduchu, nezasmradnou a po tom ovoci docela pekne voni.
Cerviky kupujeme 1x 7-14 dnu. Drahy polovicak ma dokonce domaci cervi farmu, ale nejak moc "nenese" :velky_usmev: prodej by nas neuzivil ani nahodou.
A obecne se desim, kdyz se to zakukli, je z toho pak brouk atd... kde vsude to s hruzou najdu. Jednou uz nam jeden brouk od velkyho zophobase utekl a lovit ho nebyla zabava.
Male zofobaky basti skunkova a makiové, ty velke jen veverky. Ten velkym ulamuju o hranu krabice hlavu, Angelika se jich jinak boji a mam dojem ze tema kuasdlama ji parkrat dali co proto...

Krmný hmyz zjednodusene:
Moucny cerv zophobas/zoophobas/zofobák - malej i velkej - nic mokreho, mastneho.
Pri nakupu hlidat zda nejsou moc zhnědlí nebo zčernalí, hybou se x vali se na zadech, cim svetlejsi (klidne do bíloruzova - cerstve po svleku) tim lepe.
Chytame nejlepe pinzetou (jste-li jako ja) Maly zofobak vam nic neudela a da se brat do hrsti (fuj), velkejch se bojim, ale jsou odvazlivci kteri je berou rukou.
Male uchovavame v plastove krabicce bez vicka (zapareni zasmradnuti), vyska hrany cca 2x vyssi nez je hladina červů. Cervici ziji na halde, nemusite tedy mit obrovskou rozlohu na "ubytovani.
Velke take v plastu, hranu, ale alespon 3x-4x vyssi, velmi dobre se cehokoli chyti (klas prosa, jádřinec z jablka) a radi zdrhaj - proto mame jeste jednu vetsi mistu kolem.
Male koupite na odmerky (od 15-30kc/odmerka), velke na ks (cca 1-6kc)

Cvrcci, zacnete malou krabickou, at neni zaparena, a je videt pohyb. Nezkousejte ty uplne pidi (3-5mm) nechytite je :velky_usmev:
Bananovej apod jsou ok. Uz bych sama nekoupila ani na vystave treba krabici po 50-100ks... nevydrzi to. Driv se tradovalo, ze se muzou dat do mrazaku a casem se dajii pouzit znovu (nemusite zkouset...zbytecny).
Pokud vas ruci cvrkanim, daji se otuzit v lednici (my radeji zkrmime). Pokud zvireti nabidnete sarnce a cerviky, pamatujte ze na cvrcky uz chut mit nebude. Cvrček = hlučné jídlo (zvlášť když uteče za lednici a cvrká třeba týden po bytě).
Ceny jsou ruzne i podle druhu...

Svabi jsou obvykle ok (opet dbat zda se hybou). Ruzne barvy a kresby znaci samce, samici - jine druhy apod. NEni na zavadu. Muze se stat ze dostanete treba i mrtveho - zespoda bude duty, celkove lehci.
Chytame nejlepe pinzetou (jste-li jako ja). Krmeni nevim, my jich kupovali malo, rovnou na zkrmeni.
Tusim 6-12kc/ks

Sarancata (nechytate-li rukou) doporucuju s kridlama - pinzetou je chytite lehce. Ty bez kridel musite za telicko... Pokud je leto a teplo, muze se stat ze vas vyleka ze sarance zmenilo barvu a neco mu je.
Zmeni barvu na ruzovou, zarivou ruzovou, zmeni i kresbu. Saranceti nic neni, jen chce mit soukromi v převlekaci kabince na svleknuti. (prvni ruzovy sarancata nas odrovnaly a hned jsme volali prodejci...)
Tusim 9-17kc, dle druhu/prodejce. Krmime salatem, mrkvi, jablkem, okurkou. Saranče = občas hlučné jídlo (drnčí křídlama o nohy nebo ja nevim, driv jsem myslela ze treba o par pater niz nekdo skrabe na topeni)
PříspěvekNapsal: 22 bře 2012 12:50
Dcera: klep, klep, buch, řach
Otec: neklepej na to sklo (směrem k dceři)
Matka: jéžiši, no tak parkrát klepla...to je toho, se nezblázněj ne?!
Otec: řek sem ti neklepej na to sklo
...
Prodavačka: můžu Vás poprosit aby malá neklepala na zvířátka, máme to všude napsané...
...
Plesk

:tleskam: Sama bych jí jednu cákla a matince taky
Obrázky: 0
Bodů: 297
PříspěvekNapsal: 22 bře 2012 13:05
Někteří lidé nejsou schopni starat se ani o špinavé ponožky, ne to vychovávat dítě :velky_usmev: A když si pomyslím, že by měli nějaké zvířátko....
PříspěvekNapsal: 22 bře 2012 13:30
Ja s tou matkou a dcerou jela den predtim v busu (male sidliste bohuzel). Takze setkani ve zveraci me odbouralo :D

Postuchovaly se, maminka zacinala, dcera se pridala (ja stojic u nich jsem poodstoupila po druhem nakopnuti holene).
Matka: pozor at pani nekopnes
ja-procedila pres zuby: si muze potreti zkusit..a sla jsem na uvolneny plac.
Jejich" skadleni" pronasledovalo hlasite vejskani dcerky, kopani do tyce a ukotveni sedacek...vzajemne mlaceni do stehen a stipani.
A cele ukoncil lepanec na dcerine tvari .... Kde v tu chvíli bylo me pedagogicke vzdelani? Pryc, hrozne sem ji to prala.. ale jednu by zaslouzila i matinka.
Kdyby mi nebylo 30, snad bych na ni i vyplazla jazyk :DDD
Obrázky: 0
Bodů: 297
PříspěvekNapsal: 22 bře 2012 13:50
Ach jo, ta matka se nějak zasekla v pubertě :velky_usmev:

Bodů: 3
PříspěvekNapsal: 04 lis 2013 13:17
Mám dobré zkušenosti s interentovým zverimexem http://zverimex-rybarske-potreby.com/, příjemné je, že na některé věci mají poštovné zdarma, jinak vstřícnost, rychlé dodání a žádné problémy. Jedině možná by mohl být e-shop trochu přehlednější, ale to už bych byl cimprlich.
Předchozí

• Reklamní banner

Zpět na Ostatní